WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Що таке BIOS, CMOS, програми – архіватори, як провірити якість диску, Norton Comander, вибір дискового пристрою, способи запуску Windows – додатку, як - Реферат

Що таке BIOS, CMOS, програми – архіватори, як провірити якість диску, Norton Comander, вибір дискового пристрою, способи запуску Windows – додатку, як - Реферат

втрати даних, Norton Utilities 2000 не тільки виявляє, але й запобігає багатьом системним проблемам. Norton Disk Doctor перевіряє запис в Boot-секторі, таблиці розміщення файлів і директорії й виконує серію поверхневих тестів для перевірки стану жорстких дисків . Для більшої зручності Norton Disk Doctor можна настроїти для автоматичної оптимізації дисків у фоновому режимі. Norton Disk Doctor провадить моніторинг і аналіз "життєво важливих ділянок" системи й забезпечує безперебійну роботу комп'ютера.
Norton Comander. Переміщення по каталогам. Вибір дискового пристрою.
Пакет програм NORTON COMMANDER (скорочено NC) дозволяє:
oвиконувати будь-які команди DOS;
oдавати наочне зображення дерева каталогів на дискеті, а також вміст каталогів і файлів;
oстворювати, переіменовувати, копіювати, вилучати каталоги та файли;
o переглядати і редагувати текстові файли, бази даних, таблиці.
Пакет програм NC включає головну програму NC.EXE і ряд допоміжних програм, за допомогою яких розширюються можливості пакета. Запуск Norton Commander здійснюється командою NC. Після запуску NC у верхній частині екрана з'являються два прямокутні вікна-панелі (див.малюнок), обмежені подвійною рамкою. Нижче цих панелей розміщується запрошення DOS (командний рядок), ще нижче - рядок, який вказує на призначення функціональних клавіш F1-F10.
F1 HELP - коротка інформація про призначення клавіш при роботі NC.
F2 MENU - користувальницьке меню.
F3 VIEW - перегляд текстового файлу, документа.
F4 EDIT - редагування текстового файлу.
F5 COPY - копіювання файлів.
F6 RENMOV - пересилання, перейменування файлу.
F7 MKDIR - створення каталога (підкаталогів).
F8 DELETE - видалення файлів чи підкаталогів.
F9 PULL DN - у верхньому рядку екрана виводяться меню, що містять режими роботи NC.
F10 QUIT - вихід з NC.
Зміна диска відбувається шляхом натискання клавіш "Alt" + "F1", а потім "Enter".
Для виведення на панель інформації того або іншого диска необхідно ввести команду за допомогою комбінацій клавіш:
і - для вибору диска, відображуваного в лівій панелі,
і - для вибору диска, відображуваного в правій панелі.
При цьому на відповідну панель виводиться допоміжне вікно з переліком імен доступних дисків.
Зміна диска на потрібений відбувається шляхом натискання клавіш керування курсором або введенням імені диска й наступним натисканням клавіші . Незалежно від виду панелі процедура відпрацьовування даної команди переведе панель у режим відображення поточного каталогу заданого диска.
При вказівці імені дисководу, у якому не виявилося дискети, після невеликої паузи на екрані з'явиться вікно з повідомленням про помилку й пропозицію або повторити операцію після установки диска, або змінити невірно введене ім'я.
Клавішами керування курсором можна переміщати селектор по екрані, виділяючи інший файл або каталог. Для швидкого переміщення селектора по каталогу можна використати клавіші:
- переміщення в початок каталогу;
- переміщення в кінець каталогу;
- переміщення в початок наступної сторінки каталогу;
- переміщення в початок попередньої сторінки каталогу.
Для того щоб увійти в який-небудь підкаталог поточного каталогу, треба встановити на нього селектор і натиснути клавішу . Для переходу в каталог вищестоящого рівня (батьківський) треба встановити селектор на перший рядок панелі (із двома крапками) і натиснути .
При переході в інший каталог або на інший диск автоматично змінюється запрошення в командному рядку, відображаючи завжди шлях до поточного каталогу.
Для активізації іншої панелі екрана використається клавіша табуляції , при натисканні якої селектор переводиться на протилежну панель, і ця панель стає поточною.
Перерахуйте основні елементи вікон діалогу і прийоми роботи з ними.
Елементи діалогового вікна.
Діалогові вікна використовують у тих випадках, коли користувач повинен втручатися у роботу операційної системи або відкритого додатку (запущеної Програми) з метою зміни режимів роботи, зміни деяких параметрів, введення деякої додаткової інформації і т.д. Часто у таких вікнах для користувача виводиться деяка інформація, на основі якої він має прийняти рішення про зміни відповідних режимів роботи чи побачити реакцію системи на його дії.
Для взаємодії користувача з системою діалогові вікна мають спеціальні елементи управління (див.малюнок): Флажок, Переключатель, Строка ввода, Счетчик, Список, Ползунок.
Флажок (прапорець). Такі елементи використовують для вибору параметрів або установки відповідних режимів роботи. У вікнах такі елементи управління подані маленькими квадратними віконцями. Прапорці вважаються установленими, якщо у віконцях установлено значок. Стан будь-якого прапорця не залежить від стану інших, розташованих у тому самому вікні.
Переключатель (перемикач). Такий елемент схожий на попередній, але із запропонованого списку параметрів потрібно вибрати тільки один з них.
Счетчик (лічильник). Елемент являє собою віконце, у якому відображаються конкретні числові значення параметра та дві кнопки управління. Одне клацання по кнопці призводить до збільшення числа на деяке дискретне значення. Другу кнопку використовують для зменшення значення параметра. Якщо клацнути мишею по віконцю, то значення параметра може бути відредаговано безпосередньо за допомогою клавіатури.
Список (список). Використовують відкриті списки і списки, які розкриваються. У відкритому списку елемент вибирають за допомогою смуги прокрутки. Для роботи зі списком, який відкривається, спочатку його потрібно відкрити, клацнувши мишею по кнопці.
Строку ввода (рядок введення) використовують для введення текстової інформації за допомогою клавіатури. Перед початком роботи необхідно клацнути мишею по області введення. Після появи у віконці текстового курсора, можна починати введення інформації.
Елемент типу Ползунок (повзунок)використовують для зміни значення деякого параметра у відповідному інтервалі. Положення повзунка змінюється за допомогою миші методом перетягування,
Які ви знаєте способи запуску Windows - додатку?
- знайдіть групове вікно, де є потрібний Windows - додаток, використовуючи для цього засоби упорядкування, або розкрийте пункт меню "Окно";
- у повному переліку групових вікон знайдіть потрібне, клацнувши по ньому лівою кнопкою "миші";
- достатньо двічі клацнути потрібний ярлик на робочому столі.
Вкажіть порядок завершення роботи з Windows - додатком.
Windows - додаток знаходиться в робочому стані в будь якому стані вікна (повноекранне, нормальне, піктограма). Тому згортання робочого вікна до піктограми не означає завершення роботи Windows - додатку, так як і при такому стані вікна, додаток все ще займає місце в оперативній пам'яті, хоча на екрані і не представлений.
Завершити роботу додатку можна слідуючими способами:
- подвійним клацанням лівої кнопки "миші" на кнопці системного меню;
- одним клацанням розкрити системне меню і вибрати пункт Закрыть.
- активне вікно додатку можна закрити клавіатурною комбінацією Alt+F4.
Як добавити новий пункт в Головне меню.
Головне меню відкривається клацанням по кнопці Пуск. Меню завжди має сім стандартних пунктів (команд): Программы, Документы, Настройка, Поиск, Справка, Выполнить і Завершение работы...
Проте користувач може завжди включити у це меню додаткові команди, які будуть розміщені вище рядка Программы і відокремлені від основного списку команд лінією.
-натиснути кнопку "Пуск";
-вибрати "Все программы",клацнути правою кнопкою на миші,вибрати "Свойства";
-"Настроить";
-"Добавить";
-"Обзор папок";
-вибрати потрібний ярлик;
-"Далее";
-вибрати "Главное меню";
-"Готово".
Література
Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О. "Практичний курс інформатики." К. 1999.
Пушкарь О.І. "Інформатика. Комп'ютерна техніка. Комп'ютерні технології." К. "Академія", 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...