WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Урок: форматування, діагностика та де-фрагментація диска. - Реферат

Урок: форматування, діагностика та де-фрагментація диска. - Реферат

файловій структурі. Логічні помилки на диску можуть виникати у результаті неправильного завершення роботи з операційною системою чи з окремими програмами. У разі випадкового зникнення напруги в електромережі також можуть виникати порушення файлової структури. Несвоєчасне усунення логічних помилок системних дисків призводить до виходу операційної системи з ладу і вимагає її переустановлення.
Для пошуку і усунення помилок використовується службова програма діагностики дисків, яка міститься у комплекті ОС Windows (у русифікованій версії ОС Windows вона називається Проверка диска).
У процесі роботи диска комп'ютера можуть виникати як логічні помилки, так і фізичні дефекти.
Дефекти диска - це порушення поверхні диска. Вони виникають і зазвичай пов'язані з природним зношуванням диска.
Для своєчасного виявлення фізичних дефектів і логічних помилок необхідно регулярно використовувати засоби діагностики дисків.
Для перевірки диска на наявність помилок запустіть програму діагностики диска з головного меню, обравши таку послідовність команд: Мой компьютер/ контекстне меню диска/ Свойства/ закладка Сервис/ Проверка диска. Після запуску відкриється діалогове вікно Проверка диска (рис. 4), у якому потрібно встановити параметри перевірки диска: автоматично виправляти системні помилки або перевіряти і відновлювати ушкоджені сектори. Якщо у цьому вікні ви встановите опцію Исправлять вшивки автоматически, програма виправлятиме помилки без вашого підтвердження. Встановивши режим перевірки, натисніть кнопку Запуск. По закінченні перевірки диска клацніть кнопкою Закрить.
Якщо ви перевірили дискету і на ній були виявлені фізичні дефекти поверхні, потрібно зробити копію тієї інформації, яка доступна на дискеті, а саму дефектну дискету краще потім викинути. Річ у тім, що дефектні зони на дискеті можуть з часом поширитися і вивести з ладу дисковод.
Щоб уникнути можливих помилок файлової структури, які доводиться усувати програмою діагностики диска, завжди завершуйте роботу в ОС Windows за допомогою спеціального засобу Выключение з Главного меню системи.
Операційна система Засоби діагностики дисків система
Windows 98,
2000, Me Пуск/ Программн/ Стандартные/
Служебные программы/ Проверка диска
Windows XP Пуск/ Мой компьютер/ Свойства диска/ Сервис/ Проверка диска
Обслуговування дисків виконує користувач з метою сканування поверхні диска і усунення помилок у файловій системі (програма Проверка диска), що часто трапляються у випадку неправильного вимикання комп'ютера.
Дефрагментація дисків
Коли користувач починає роботу з новим вінчестером або новою дискетою, то операційна система записує на нього файли в послідовні кластери, один за одним. Однак у подальшій роботі з файлами (при модифі-кації, вилученні старих і записуванні нових файлів різної довжини) файли, що логічно сприймаються системою як єдине ціле, фізично розділені на множину ланцюжків кластерів, розташованих у різних ділянках диска.
Оскільки фрагменти одного файла виявляються розділені секторами, які належать іншим файлам, то зчитування інформації з фрагментованого файла відбувається повільніше, ніж з файла, що займає неперервну по-слідовність кластерів на диску. При сильній фрагментації диска читання даних буде суттєво знижувати продуктивність комп'ютера.
Фрагментація - явище, за якого в процесі вилучення й перезаписування файлів на диску через якийсь час утворюється багато порожніх кластерів, а також багато файлів, записаних у кластерах на різних ділянках диска.
Фрагментація диска призводить до таких негативних наслідків:
o підвищується ймовірність руйнування цілісності файла (наприклад, при перекручуванні посилання на черговий кластер);
o ускладнюється відновлення файла після випадкового вилучення;
o знижується продуктивність комп'ютера: у процесі читання (запису) файла значний час витрачається на пересування голівки зчитування/запису від однієї ділянки диска до іншої;
o прискорюється зношування дисковода. Дефрагментація - оптимізація дискового простору, упорядкування кластерів, які належать до одного файла.
Для усунення надмірної фрагментації файлів призначена програма Дефрагментация диска. Щоб здійснити дефрагментацію:
o клацніть на кнопці Пуск і оберіть послідовність команд Все программы/ Стандартные/ Служебные/ Дефрагментация диска, у діалоговому вікні Том диска задайте диск, який підлягає дефрагментації; або за допомогою програми Мой компьютер/ контекстне меню диска/ Свойства/ закладка Сервис/ Дефрагментация диска;
o у нижній частині вікна (рис. 5) ви можете керувати процесом дефрагментації: виконати аналіз дискового простору для впевненості у необхідності виконання дефрагментації, запустити процес дефрагментації, перервати його (кнопка Остановка), перервати на деякий час
(кнопка Пауза) і викликати докладну карту логічного диска (кнопка Вивести отчет);
o по закінченні дефрагментації з'явиться вікно повідомлення, яке слід закрити, клацнувши кнопкою ОК.
Дефрагментацію краще виконувати, коли інші програми не працюють. Річ у тім, що коли під час дефрагментації відбувається робота з цим диском інших програм, то ОС Windows розпочинає процес дефрагментації знову. Це не впливає на результат роботи програми дефрагментації, але уповільнює процес.
Операційна система Засоби дефрагментації дисків
Windows 98, 2000, Me Пуск/ Пррграммы/ Стандартные/ Служебные
программн/ Дефрагментация диска
Windows XP Пуск/ Мой компьютер/ Свойства диска/ Сервис/
Дефрагментация диска
Пуск/ Все программы/ Стандартне/ Служебные/ Дефрагментация диска
Користувач виконує обслуговування дисків з метою:
o усунення фрагментації диска (програма дефрагментація) під час інтенсивної його експлуатації;
o зменшення ймовірності руйнування цілісності файла (наприклад, при посиланні на черговий кластер);
o полегшення відновлення файла після випадкового вилучення;
o підвищення продуктивності комп'ютера;
o зменшення зношування дисковода.
Отже, мандрівники по країнах Форматування, Діагностики та Дефрагментації ознайомилися з основними процесами роботи з диском, а зараз вони продовжать свою подорож і вирушать до своїх товаришів, щоб поділитися знаннями. Групи будуть створені за формою фігурки, вибраної учнем. Учні, які мають квадрати, зберуться у країні Форматування, учні, що мають трикутники, - у країні Діагностики, учні з кругами - у країніДефрагментації.
Учні обмінюються знаннями і заповнюють усі клітинки своїх щоденників спостережень.
Щоденники заповнені, учні ознайомилися з процесами, що відбуваються у країнах, визначили, як ці процеси можуть допомогти у роботі на комп'ютері. Тому зараз ви виконаєте практичні завдання.
V. Практична робота на комп'ютері
Виконати завдання за картками (додаток 3), дотримуючись правил техніки безпеки під час роботи за комп'ютерами.
VI. Підбиття підсумків. Домашнє завдання
Поки виконуються процеси роботи з дисками комп'ютерів, скажіть:
1. 3 якими новими поняттями ви сьогодні ознайомилися?
2. Що нового ви дізналися про роботу комп'ютера, подорожуючи країнами Форматування, Діагностики і Дефрагментації?
3. Визначте, хто з учнів був сьогодні найактивнішим?
?
Процес Означення Що відбувається? Як виконати? Які недоліки роботи усуваються?
Форматування
Діагностика
Дефрагментація
?
?

 
 

Цікаве

Загрузка...