WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Історія розвитку обчислювальної техніки. Інтерфейс робочого вікна Windows Керування Windows. Засобами графічного редактора Paint створіть емблему своє - Реферат

Історія розвитку обчислювальної техніки. Інтерфейс робочого вікна Windows Керування Windows. Засобами графічного редактора Paint створіть емблему своє - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Історія розвитку обчислювальної техніки. Інтерфейс робочого вікна Windows Керування Windows. Засобами графічного редактора Paint створіть емблему своєї "майбутньої фірми"
1. Історія розвитку обчислювальної техніки
Однією з найперших спроб створити обчислювальну машину, скоріш за все, належить великому італійському художнику, скульптору і винахіднику епохи Відродження Леонардо да Вінчі (1452 - 1519). Серед двотомної збірки рукописів, які майже повністю присвячені механіці, були знайдені рисунки і опис самої обчислювальної машини.
Основою машини являлися стрижні, на яких були прикріплені два зубчасті колеса, велике з одної сторони стрижня і мале з іншої. Ці стрижні були розташовані так, щоб менше колесо на одному стрижні входило в зачіп у великому колесі на сусідньому стрижні. При цьому, менше колесо другого стрижня зачіплялося з великим колесо наступного - третього стрижня і т.д. Десять обертів першого колеса призводили до одного повного оберту другого, і так до самого останнього колеса. Вся ця система приводилася в рух важками. Згодом по малюнкам Леонардо да Вінчі було побудовано машину для обчислення суми чисел.
У 1674 році створюється перша машина для обчислення суми, різниці, добутку, частки і навіть квадратного кореню. Її винайшов Готфрід Лейбниц, але цією машиною ніхто не користувався, крім його рідних. Ще не прийшов час.
Прогрес невпинно крокує вперед і тепер настав час для більш значущих відкриттів, яким ми завдячуємо і дотепер.
Обчислювальна машина Беббіджа
Ще у першій половині XIX століття англійський математик Чарльз Беббідж намагався створити універсальну обчислювальну машину, тобто комп'ютер. Саме Беббідж вперше здогадався, що комп'ютер повинен мати пам'ять і керуватися за допомогою програми. Беббідж хотів збудувати свій комп'ютер як механічну машину, а програми збирався впроваджувати за допомогою перфокарт - карт з цупкого паперу, на якому містилася інформація, котра заносилася за допомогою щілин. Але довести до кінця свою роботу Беббідж не зміг - вона була занадто складною для техніки того часу.
До речі: перша відома нам клавіатура QUERTY з'явилася у 1874 році, а саме з неї починається відлік переможного параду цієї гучної праці на столах секретарів. А клавішу Shift додали тільки у 1878 році.
Перші комп'ютери
В сорокових роках XX століття одразу декілька груп винахідників повторили спробу Беббіджа на основі техніки ХХ століття. Де які з них, нічого не знаючи про винаходи Беббвджа, створили заново його ідею. Першим з них був німецький інженер Конрад Цузе, який у 1941 році збудував невеликий комп'ютер на основі декількох електромеханізмів. Але внаслідок війни роботи Цузе не були опубліковані. А у США на одному з підприємств фірми IBM американець Говард Ейкен створив більш потужній комп'ютер під назвою "Марк - 1". Він вже дозволяв проводити розрахунки у сотні раз швидше у сотні раз швидше, ніж в ручну (за допомогою арифмометра), і реально використовувався для військових розрахунків.
Але цей комп'ютер був занадто повільний. Тому, починаючи у США, група спеціалістів під керівництвом Джона Мочлі і Преспера Екерта почала будування комп'ютера ERIAK на базі електронних ламп. Створений ними комп'ютер працював у тисячу разів швидше, ніж "Марк - 1". Але виявилося, що велику частину часу цей комп'ютер просто стояв, бо для програми у цьому комп'ютері треба було протягом декількох годин, навіть днів, приєднувати дроти . А розрахунок після цього міг зайняти всього лише декілька хвилин чи навіть секунд.
Комп'ютери зі збереженою у пам'яті програмою
Щоб спростити і прискорити процес закладання програм, Мочлі та Екерт розпочали будувати новий комп'ютер, який міг зберігати програму у своїй пам'яті. У 1945 році до роботи приєднався математик Джон фон Нейман, який приготував доповідь про цей комп'ютер. Доповідь була розіслана багатьом вченим і отримала велику популярність, адже в ній фон Нейман елементарно і просто сформулював загальні принципи функціонування комп'ютера, тобто універсальних обчислювальних машин. Перший комп'ютер, в якому були втілені в реальність принципи фон Неймана, був збудований у 1949 році англійським винахідником Морісом Уілксом.
Розвиток елементарної бази комп'ютера
В 40-50-х роках комп'ютери створювалися на основі електронних ламп. Тому комп'ютери були дуже великими (вони займали величезні зали), дорогими і ненадійними - адже електронні лампи, як і звичайні лампочки, часто перегорають. Але у 1948 році були винайдені транзистори - мініатюрні і недорогі електронні пристрої, які змогли замінити електричні лампи. В наслідок цього зменшилися розміри комп'ютера і підвищилася їхня надійність. Перші комп'ютери на основі транзисторів з'явилися у кінці 50-х років, а до середини 60-х років були створені більш компактні зовнішні пристрої для комп'ютерів, що дозволяло випустити у 1965 році перший міні комп'ютер PDP-8 розміром з холодильник і ціною всього $20 тисяч (комп'ютер 40-50 років як правило коштував мільйон доларів).
Після появи транзисторів найбільш працездатною операцією при виробництві комп'ютерів було з'єднання спайка транзисторів для створення електричних схем. Але у 1959 році Роберт Нойс (майбутній засновник фірми Intel) винайшов спосіб, який дозволяв створювати на одній пластині кремнія транзистори і всі необхідні з'єднання між ними. Отримані електричні схеми почали називатися інтегральними схемами, або чіпами. У майбутньому кількість транзисторів, які вдавалося помістити на одиницю площі чіпа, збільшилася приблизно в два рази кожний рік.
Поява ПК (персональних комп'ютерів).
Спочатку мікропроцесори використовувалися у різноманітних пристроях, наприклад, калькуляторах. Але у 1974 році декілька фірм оголосили про створення на базі мікропроцесора Intel-8008 ПК, тобто пристрою, який виконував ті ж функції, але був розрахований на одного користувача. На початку 1975 року з'являється перший ПК "Альтаїр-8800", на основі мікропроцесора Intel-8080. його

 
 

Цікаве

Загрузка...