WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → DVD: диски, програвачі, рекордери - Реферат

DVD: диски, програвачі, рекордери - Реферат

сьогоденням перешкодою при зчитуванні дисків DVD, зроблених різними компаніями.
DVD у дії
Як і випливало очікувати, пристрою читання DVD для використання в комп'ютері і плеєри для будинку мають керування, як у звичайного відеомагнітофона. Але при цьому мають додаткові можливості, такі, як сканування диска і пошук фрагмента, пауза й уповільнене програвання фільму.
Ви можете здійснювати покадровий перегляд чи вперед назад, і кожен кадр буде мати чітке зображення. Застосування меню дозволить Вам перескочити в будь-яке місце фільму, і Ви зможете змінювати розміри зображення, тобто мати можливість розтягти його у весь чи екран просто, як більше подобається.
Передбачено і спеціальній функції контролю, що дозволяє батькам закривати доступ дітям до деяких специфічних фрагментів відеофільму, наприклад, до сцен з насильством.
Аледійсною перевагою є велика ємність DVD дисків, у результаті чого стало можливе застосування багатопотоковості даних. Наприклад, Ви можете насолоджуватися переглядом програм на різних мовах, чи навіть продубльованих на різних мовах, причому переклад може бути й у виді субтитрів. Використовуючи пульт дистанційного чи керування комп'ютерну програму у вас буде можливість вибору з 8 різних мов, причому зі стерео чи звуком ви зможете вибрати субтитри на одній з 32 можливих мов.
У вас буде можливість вибору різних сюжетних ліній того самого фільму і різні варіанти фіналів, звичайно, якщо це було передбачено.
Але більш вражає те, що постачальники фільмів на DVD можуть створювати програми з рівнобіжними відеопотоками, тобто Ви можете переглядати ті самі сцени, але з різних кутів зору. Скажемо, переглядаючи футбольний матч, Ви зможете переключатися з виду з боку трибун, на види з боку чи воротаря нападаючого. З'являється можливість виступати в ролі режисера, при програванні спеціально створених фільмів, де Ви самі буде вибирати фрагменти для перегляду.
Ви зможете вибрати кожне з 9 можливих положень камери, що б з різних сторін подивитися на ту саму сцену, звичайно, усе це повинно бути закладене в спеціально зробленому, інтерактивному, DVD диску.
Звук на DVD
Постачальники фільмів на DVD пропонують зі своїми програмами воїстину приголомшливий звук, записаний по стандарті Dolby Digital (AC-3 Digital Sound), що забезпечує п'ять + один звукових каналів.
Якщо Ви були в сучасному чи кінотеатрі бачили рекламу про звук домашнього театру, то можете представити, про що мова йде. У більшості сучасних фільмів звуковий ряд записаний у стандарті AC-3 5.1 channels, тобто забезпечується п'ять роздільних (дискретних) каналів і один загальний низькочастотний канал. У відмінності від стандарту Dolby ProLogic, багатоканальний стандарт запису звуку AC-3 розрахований на те, що перед глядачем розташовані три стовпчики (ліва, права і центральна), за його спиною розташовано ще два твітера (лівий і правий), а в довільному місці розташований сабвуфер (низькочастотний стовпчик, що, утім, звичайно теж розташовують перед під центральним стовпчиком).
Запис звуку по стандарті AC-3 дає можливість творцям звукового ряду для фільмів, після використання різних студійних спецефектів, домогтися того, що в глядача створюється повне відчуття реальності дії, що відбувається на екрані.
Дискретна сутність звуку Dolby Digital забезпечує додаткову чіткість звучання (особливо важливу при діалогах) і ефект об'ємного простору. Звук, записаний по стандарті AC-3 може поширюватися по приміщенню в довільних напрямках, у результаті чого і досягається ефект присутності.
Як додаткова можливість, на DVD можна записувати 16-, 20- чи 24-бітний стерео звук з якістю CD і частотою 48 КГц чи 96 КГц по стандарті Dolby ProLogic.
Сумісність і захист авторських прав
Основне питання про сумісність простий: який пристрій DVD з яким комп'ютером працює? Пристрою, що пропонують Diamond і Creative Labs використовують для зчитування відеоданих технологію chroma-key. Ви можете установити їхні програвачі в будь-який комп'ютер на основі процесора Pentium-90 (чи більш могутньому) з оперативною пам'яттю 16 Мб і наявністю 4 Мб вільні дискові простори.
Пристрій компанії Hi-Val працює з будь-яким комп'ютером на основі Pentium-133 (чи більш могутньому), що оснащений відеоадаптером, що підтримує специфікацію DirectDraw -і в такий спосіб Hi-Val не може працювати зі старими відеоплатами.
Сьогодні, головна проблема - це сумісність з дисками DVD-RAM. Такі диски розміщуються в спеціальних картриджах, на манер магнитооптичних дисків, то в звичайний DVD-ROM програвач вони просто не містяться. Правда, мається інформація, що виробники просто поглиблять лоток у звичайних DVD-ROM плеєрів, як це зроблено в пристроїв DVD-RAM. Так що, якщо ви плануєте використовувати диски DVD-RAM, але сам пристрій для їхнього запису вам не потрібно, варто небагато почекати з покупкою звичайного що зчитує DVD-ROM. Не виключено, що усі зміниться в кращу сторону, причому, можливо, уже до осені.
Завдяки можливості DVD створювати якісні цифрові копії фільмів, кинокомпанії підготували комплекс заходів для захисту авторських прав. Основна їхня частина - це кодування (шифрування) відеоданих, розташовуваних на DVD, що повинні расшифровуватися перед виводом зображення на екран - що означає, у свою чергу, збільшення навантаження на процесор для виконання операції по дешифруванню.
Зараз, найбільше поширення одержав такий спосіб захисту, як запис DVD диска для спеціальної зони. Взагалі, увесь світ поділили на 6 зон, і якщо у вас програвач для першої зони, то ви не зможете подивитися на ньому фільм, записаний для другої зони. Правда, уже є способи, змінити настроювання апаратури, а в деяких випадках, можна перетворити плеєер у мультизонний. А от і сам список зон:
1. Північна Америка
2. Японія, Європа, Середній Схід, Південна Африка
3. Південно-східна Азія (включаючи Гон-Конг)
4. Австралія, Нова Зеландія, Центральна і Південна Америка
5. Північно-західна Азія (Росія), Північна Африка
6. Китай
Інші міри зводяться до застосування в більшості програвачів спеціальної електроніки, що повинна перешкоджати копіювання фільму на відеомагнітофон. Цей спосіб захисту самий неприємний, тому що схоже, що виробники хочуть контролювати процес випуску фільмів і їхній продаж. У результаті, деякі програми, куплені в одній частині світу, можуть не програватися на пристроях DVD, куплених в іншій частині світу.
При написанні реферату використані матеріали
Samsung Electronics (http://www.sec.samsung.co.kr/)

 
 

Цікаве

Загрузка...