WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → DVD: диски, програвачі, рекордери - Реферат

DVD: диски, програвачі, рекордери - Реферат

Side/Double Layer (двосторонній/двохшаровий): структура цього диска забезпечує можливість розмістити на ньому до 17 Гб даних (по 8.5 Гб на кожній стороні).
Помітимо, що всі приведені цифри відповідають ємності, зазначеної в мільйонах байтів; якщо округляти за іншою методикою, приймаючи за основу, що 1Кб=1024 байта, а не 1000 байт, то вийдуть інші числа: 4.38GB, 7.95GB, 8.75GB, і 15.9GB відповідно.
Неважко помітити,що найпростішим способом подвоєння ємності є використання двосторонніх дисків. Виробники можуть виготовляти диски DVD товщиною 0.6мм, що в половину менше товщини стандартного диска CD. Це дає можливість з'єднати два диски зворотними сторонами й одержати ємність у 9.4Gb.
За іншою технологією, створюється другий шар для розміщення даних, це дозволяє збільшити ємність однієї сторони диска. Перший шар робиться напівпрозорим, у такий спосіб лазерний промінь може проходити через нього і відбиватися уже від другого шару. За цією схемою на кожній стороні дика можна розмістити по 8.5GB даних.
Якщо скласти двуслойные диски зворотними сторонами разом, вийде дуже пристойна ємність у 17GB.
Швидкість передачі і час доступу
Існуючі приводи DVD мають трохи більш повільну швидкість обертання дисків, у порівнянні з застарілими пристроями CD-ROM c 3-х кратною швидкістю. Однак, завдяки більш щільному розміщенню даних на DVD, швидкість їхньої передачі відповідає 9-ти кратної швидкості передачі даних приводів CD-ROM, що в цифрах відповідає передачі близько 1.3 MB/sec.
Сіль у тім, що відео на DVD прокручується приблизно з 9-ти кратною швидкістю, у той час, як відеопрограми на CD звичайно розраховані на 2-х чи 4-х кратну швидкість (от чому при використанні х24 швидкісного приводу CD немає ніякого помітного поліпшення якості при програванні відео). За рахунок передачі відеоданих у 2.25-4.5 рази швидше, відеофільм, показуваний із програвача DVD має таку якість, що в порівнянні з ним відео з CD-ROM програвача нагадує мерехтливе зображення в стародавньому кінотеатрі. І дійсно, якщо запустити той самий фільм з VideoCD, VHS чи DVD, те різниця в якості буде помітна на око, причому однозначно виграє DVD. Більш того, на моніторі DVD фільм виглядає краще, ніж на телевізорі.
Зараз на ринку вже з'явилися пристрої читання DVD дисків другого покоління, що мають уже 2-х кратну швидкість. Хоча це і не впливає на якість відео, зате збільшить швидкість завантаження програмного забезпечення з DVD-ROM.
Практично не змінилося положення тільки з одним важливим параметром, що впливає на продуктивність: час доступу, чи той час, що потрібно лазерному променю для переходу з одного треку на іншій. Маючи середній час доступу між 150 і 200 мілісекунд (ms), приводи DVD-ROM, звичайно ж, не можуть суперничати з твердими дисками, по швидкості запуску чи пошуку розрізнених даних.
Але час доступу не впливає на програвання відео, тому що в цьому випадку дані розташовуються на диску послідовно.
Крім того, DVD-ROM, так само, як і CD-ROM, прекрасно підходять для завантаження програм і як велике сховище даних для додатків, що не містяться на Ваш твердий диск.
Запис на DVD
Це здається неймовірним, але вже з'явилися пристрої DVD-R і DVD-RAM, що дозволять Вам зберігати дані на спеціальних записуваних чи перезаписуваних дисках DVD.
Пристрої DVD-RAM дозволять Вам перезаписувати диски DVD-RAM багато разів і перших зразків уже почали з'являтися на ринку. У нашій тестовій лабораторії був протестирован перший DVD-RAM від Hitachi.
Пристрої DVD-R дозволяють зробити лише однократний запис. До речі, з обома цими стандартами поки не усі в порядку. Вже у вересні повинні з'явиться конкуруючі (і несумісні з розробками Hitachi, Matsushita і Toshiba) продукти, створювані спільно Sony, Mitsubishi і Philips.
Але є один нюанс: стандартні DVD-R і DVD-RAM диски можуть зберігати лише 3.95GB і 2.58GB даних на кожній стороні відповідно, замість 4.7GB пропонованих на одній стороні звичайних дисків DVD. Поява двухшарових дисків DVD-R і DVD-RAM очікується ще дуже не швидко. Принаймні, передбачається, що лише наприкінці 1999 року будуть перші пробні зразки двохшарових дисків DVD-RAM, на одній стороні яких буде можливо розмістити 4.7Gb даних.
Однак, усі ці постійні зміни в технологіях DVD, надають розумному покупцю можливість зробити правильний вибір. Наприклад, чи варто робити покупку зараз, коли Hitachi -і лідер у технологіях DVD -і обіцяє, що до 2001 року, завдяки використанню їхньої технології blue-laser (голубий лазер), на одному шарі диска DVD буде міститися 14Gb даних? Якщо Вас улаштовує якість зображення, що забезпечує Ваш домашній відеомагнітофон, Ви граєте в комп'ютерні ігри і не використовуєте навчальні програми, то варто почекати, поки ціни на DVD не впадуть. Тим часом, що існує вже сьогодні формат DVD залишиться незмінним досить довго. І Голівуд робить на це ставку. До речі, у Москві вже можна купити ліцензійні DVD диски з російським перекладом.
Відео на DVD
Для декодування MPEG-2 відео необхідні могутні апаратні засоби - такі, як спеціальна плата з декодувальним процесором, що може поставлятися із самим пристроєм DVD чи процесор Pentium II, чия обчислювальна потужність використовується для програмного декодування.
Вихід Windows98 і нові могутні процесори безумовно будуть сприяти широкому поширенню DVD приводів, тому що софтверне декодування не забезпечує прийнятну якість зображення і звуку. Програмні декодери можна купити в Xing, Zoran, CyberLink і т.п. чи ж ви можете використовувати апаратний декодер. Однак, якщо є можливість, краще використовувати апаратне декодування.
Корпорації індустрії розваг мають дві основні причини використовувати DVD як нового носія для домашнього відео.
Перша полягає в тім, що вартість виробництва дисків DVD складає лише чверть від вартості виробництва відеокасет.
Друга полягає в тім, що DVD забезпечує високу якість зображення, більш яскраве і вражаюче, ніж лазерний диск. Крім того, DVD має такі переваги, що не може забезпечити плівка, це звук з якістю Dolby Digital (AC3) і можливість надійного захисту від копіювання і нелегального використання.
Це всі гарні новини. Погані новини полягають у тому, що якість відео на DVD сильно залежить від того, хто виготовив диск і як декодируется формат MPEG-2. Деякі прокатники неправильно створюють майстра-оригінал MPEG-2 відеозапису. Тому, обов'язково уважно підходите до вибору фільм на DVD.
Більш того, застосування складної схеми захисту від копіювання, що просувається прокатниками фільмів, може стати

 
 

Цікаве

Загрузка...