WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → DVD: диски, програвачі, рекордери - Реферат

DVD: диски, програвачі, рекордери - Реферат

Коломийський коледж комп'ютерних наук Реферат
на тему:
DVD: диски, програвачі, рекордери.
Коломия-2001
Що таке DVD?
Після довгого періоду часу, витраченого на планування і розробки, побачив світло новий формат, якого всі так чекали. Поява формату DVD ознаменувало собою перехід на новий рівень в галузі збереження і використання даних, звуку і відео.
Спочатку абревіатура DVD розшифровувалася, як digital video disc, це оптичні диски з великою ємністю. Ці диски використовуються для збереження комп'ютерних програм і додатків, і так само повнометражних фільмів і високоякісного звуку. Тому, трохи пізніше з'явилася розшифровка абревіатури DVD, як digital versatile disc, тобто універсальний цифровий диск - більш логічний.
Зовні, диски DVD виглядають як звичайні диски CD-ROM. Однак можливостей у DVD набагато більше. Диски DVD можуть зберігати в 26 разів більше даних, у порівнянні зі звичайним CD-ROM. Маючи фізичні розміри і зовнішній вигляд, як у звичайного компакт-диску CD-ROM, диски DVD стали величезним стрибком в ємності для збереження інформації, у порівнянні зі своїм предком, що вміщує 650MB даних. Стандартний одношаровий, однобічний диск DVD може зберігати 4.7GB даних. Але це не межа -і DVD можуть виготовлятися по двошаровому стандарті, що дозволяє збільшити ємність збережених на одній стороні даних до 8.5GB. Крім цього, диски DVD можуть бути двосторонніми, що збільшує ємність одного диска до 17GB. До нещастя, щоб вважати DVD диск, Вам доведеться купити новий пристрій, але цей новий апаратний засіб буде так само прекрасно зчитувати Ваші старі диски CD-ROM і звукові CD. Що все це означає для нас велика ємність нових дисків? Це значить, що в нас з'являються воістину необмежені можливості для навчання і розваг, для перегляду відеофільмів із приголомшливим цифровою якістю зображення і звуку. DVD забезпечує більш чітке і якісне зображення, чим лазерний диск (LD) і більш насичений звук, чим на CD. Більш того, DVD дає вам можливість вибору. Ви можете вибрати, з якого ракурсу переглядати сцену фільму, завдяки тому, що та сама сцена знімається під різними кутами положення камери. Завдяки цьому, той самий фільм можна дивитися, наприклад, зі сценами чи насильства без них, а сюжет того самого фільму може вигадливим образом змінюватися. І майже все це вже мається в продажі! Далі, ми докладніше розглянемо технологію, що пропонує нам стільки можливостей.
Основи пристрою DVD
Як і CD-ROM, диски DVD зберігають дані, за рахунок розташованих насічок уздовж спіральних треків на металевій поверхні, що відбиває, покритим пластиком. Використовуваний у пристроях читання DVD дисків лазер, сковзає уздовж треків по насічках, а відбитий промінь інтерпретується прийомним пристроєм у виді чи одиниць нулів.
Основна вимога, при розробці DVD, було простим: збільшити ємність збережених даних, за рахунок розташування як можна більшого числа насічок уздовж треків на диску, при цьому технологія виготовлення повинна бути дешевою.
Результатом досліджень стала розробка більш високочастотного напівпровідникового лазера з меншою довжиною хвилі, у наслідок чого стало можливим використовувати насічки більш маленького розміру.
У той час, як лазер у звичайному пристрої CD-ROM має довжину хвилі 780-нанометрів (nm), пристрій DVD використовуює лазер з довжиною хвилі 650-nm чи 635-nm, що дозволяє покривати променем у два рази більше насічок на одному треку, і в два рази більше треків, розташованих на одній записаній поверхні.
Інші нововведення - це новий формат секторів, більш надійний код корекції помилок, і поліпшена модуляція каналів.
Разом, ці поліпшення додатково збільшують щільність запису даних у півтора разу. Тверді виробничі вимоги і незначно велика поверхня запису, стали останньою перешкодою, при розробці DVD, через що ємність даних, розташовуваних на диску обмежена 4.7Gb. Але виявилося, що це не межа.
Для запису відео і звуку на DVD застосовується дуже складна технологія компресії даних, що носить ім'я MPEG-2. MPEG-2 представляє із себе наступне покоління стандарту на стискання (компресію) відео і звукових даних, що забезпечує можливість розмістити великі обсяги інформації в меншому об'ємі.
Стандарт стискання MPEG розроблений Експертною групою кінематографії (Moving Picture Experts Group - MPEG). MPEG це стандарт на стиск звукових і відео файлів у більш зручний для завантаження чи пересилання, наприклад через інтернет, формат. По стандарту MPEG-1 потоки відео і звукових даних передаються зі швидкістю 150 кілобайт у секунду -і з такою же швидкістю, як і одношвидкісний CD-ROM програвач -і і керуються шляхом вибірки ключових відео кадрів і заповненням тільки областей, що змінюються між кадрами. До нещастя, MPEG-1 забезпечує якість відеозображення більш низьке, чим відео, передане по телевізійному стандарті.
Компресія по стандарті MPEG-2 кардинально змінює положення речей. Більш 97% цифрових даних, що представляють відео сигнал дублюються, тобто є надлишковими і можуть бути стиснуті без збитку якості зображення. Алгоритм MPEG-2 аналізує відеозображення в пошуках повторень, називаних надмірністю. У результаті процесу видалення надмірності, забезпечується чудове відеозображення у форматі MPEG-2 при більш низькій швидкості передачі даних. З цієї причини, сучасні засоби постачання відеопрограм, такі як цифрові супутникові системи і DVD, використовують саме стандарт MPEG-2.
Безліч поверхонь DVD
Більшість дисків DVD мають ємність 4.7GB. Застосування схем подвоєння щільності і їхніх комбінувань, дозволяє мати диски більшої ємності: від 8.5Gb і 9.4Gb до 17Gb.
Існують наступні структурні типи DVD:
Single Side/Single Layer (однобічний/одношаровий): це найпростіша структура DVD диска. На такому диску можна розмістити до 4.7 Гб даних. До речі, ця ємність у 7 разів більше ємності звичайного звукового CD і CD-ROM диска.
Single Side/Dual Layer (однобічний/двохшаровий): цей тип дисків має два шари даних, один із яких напівпрозорий. Обидва шари зчитуються з однієї сторони і на такому диску можна розмістити 8.5 Гб даних, тобто на 3.5 Гб більше, ніж на одношаровому/однобічному диску.
Double Side/Single Layer (двосторонній/одношаровий): на такому диску міститься 9.4 Гб даних (по 4.7 Гб на кожній стороні). Неважко помітити, що ємність такого диска вдвічі більше однобічного/одношарового DVD диска. Тим часом, через те, що дані розташовуються з двох сторін, прийдеться перевертати чи диск використовувати пристрій, що може прочитати дані по обидва боки диска самостійно.
Double

 
 

Цікаве

Загрузка...