WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Монітор. Створення, відкривання, збереження файлу - Контрольна робота

Монітор. Створення, відкривання, збереження файлу - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з інформатики
на тему:
Монітор. Створення, відкривання, збереження файлу
1. Монітор
Монітор - це пристрій візуального подання даних. Основними характеристиками монітора є розмір екрану по діагоналі, який вимірюється в дюймах; роздільна здатність. Якість зображення визначається також типом відеоадаптера монітора -- спеціального пристрою, який управляє виводом зображення. Тип адаптера визначає розміри екрана в пік селах, кількість кольорів графіки.
Яскравість монітору - параметр, показующий максимальну і мінімальну можливість зазначення яркості білого фону на екрані монітора. Потенціально він показує можливість роботи з монітором при, різноманітних значенням в зовнішній освітленості. Чим більше діапазонів регуліровки цего параметра, тим в більших діапазонах освітленості ви зможете роботи. Однак великі діапазони не означають "ергономічність", так як для очей просто шкідливо робити як при дуже низьких, так і при дуже великих освітленостях. Тому цей параметр не входить в ітогові оцінки "Зображення" і "Ергономічна безпечність". А всі пробні монітори могли б проізводити зображення з яркістю 100 кд/м, яка і відповідає рекомендаційній освітленості робочого місця - 250 лк.
Ця оцінка характерихує якість монітора з точки зору ергономіки. Максимальне значення - 10 балів. В неї не входять суб'єктивні оцінки. Ця оцінка являється показником зручності, безпечності роботи з монітором, а также об'єктивної якості зображення.
Дисплей призначено для відображення інформації на екрані електронопроменевої трубки. Він користується відеоконтролером (відеоадаптером), який знаходиться в системному блоці. Відеоконтролер містить свою особисту пам'ять яку називають відеопам'яттю. Все, що ми бачимо на екрані дисплея, знаходиться у відеопам'яті.
В текстовому режимі на екрані виводяться тільки символи, які закодовані кодами. Звичайно на екрані розміщуютья 25 рядків по 80 символів.
В графічному режимі на екран виводиться будь-яке зображення. Елементами його є точки (пікселі).
Основні характеристики дисплея: роздіільна здатність; кількість кольорів (палітра) та розмір екрана.
В текстовому режимі весь екран дисплея розбивається на прямокутники розміром 8х8 точок, інколи - 9х14.
Пам'ять знакогенератора в сучасних ПК заповнюється автоматично при завантаженні ОС і в подальшому її вміст може змінюватись програмним шляхом. Це дозволяє користуватись на одному комп'ютері різними алфавітами, в яких поряд із стандартними для кожного ПК набірами символів (букв англійського алфавіту, цифри, розділові знаки, можуть бути інші)
Дані з відеопам'яті періодично зчитуються, перетворюються у відеосигнали і відображають на екрані дисплея. Перетворення кодів відеопам'яті у відеосигнал здійснюється відеоадаптером.
Відеокартка (відеоадаптер, відеоконтлорер) - це плата призначена для формування зображення на монітори на основі інформації яку передає процесор.
Інформація може відображуватись в текстовому і графічному режимі.
Текстовий: - інформація виводиться по символах для збереження одного символа використовуються 2 Байти. Перший байт - це код символа. Другий - колір символа, яскравість та колір фону.
В сучасній ОС текстовий режим використовуєтсья головним чином при запуску старих програм під DOS.
При роботі в графічному режимі зображення виводиться по пікселях. В режимі межа VGA (Video Graphic Arroy). Один піксель моделюється 4-ма бітами.
Зображення будується 2=16кольорами. В режимі Super VGA (SVGA) - зображення може представлятися 8-ма (2=256 кольорів), 16(2=65536 кольорів), 24,32 (16 млн. кольорів) бітами. Для вибору кількості кольорів використовуються режими High Color (16 біт).
В графічному режимі екран моделюється різними наборами точок по вертикалі і горизанталі.
У режимі супер межа можливі розрішення 640х4800, 800х600, 1024х768, 1152х864, 1280х1024, 1600х1280. Чим більше кількість точок тим чіткіше зображення.
Для високого розрішення необхідна потужна відеокарта, якісний монітор.
Монітор є джерелом практично усіх видів електромагнітного випромінювання (радіації). У залежності від впливу на об'єкт, ці випромінювання, бувають іонізуючими і неіонізуючими. До іонізуючого відноситься рентгенівське випромінювання, що широко використовується в медицині, до неіонізуючих - електромагнітне поле (випромінювання) наднизької і низької частоти.
Іонізуюче випромінювання, впливаючи на об'єкт, зокрема, на клітки людини, викликає їхнє ушкодження за рахунок утворення іонів. Ці ушкодження можуть бути летальними, коли клітка гине, і сублетальлними, коли клітка виживає, але інформація, "зашита" у неї, псується. Такі клітки можуть бути джерелом виникнення рака.
Електромагнітні випромінювання наднизької частоти не мають здатність викликати іонізацію, а, відповідно, і мутації. Їхня дія на живу клітку мало вивчено, однак відомо, що вони за відносно короткий термін впливу (10-15 років) не приводять до виникнення злоякісних пухлин. Існує величезна кількість досліджень електромагнітного поля наднизької частоти, одні з яких доводять, що цей вид випромінювання шкідливий для здоров'я, а інші - зворотне. Усі роботи, що доводять шкоду електромагнітного поля наднизької частоти, спираються на епідеміологічні дані. Це означає, що тут можуть бути неточності, не виключені впливи інших факторів. Конкретного, що ушкоджує механізму впливу електромагнітного поля наднизької частоти ніхто не знає.
Одним словом, дії електромагнітних випромінювань, можна усі поділити в такий спосіб: іонізуючі випромінювання, такі, як рентгенівське, при визначеній дозі опромінення можуть викликати виникнення злоякісних пухлин. Електромагнітні поля наднизької частоти не представляють погрози для здоров'я людини, однак, у силу того, що їхня дія мало вивчене, рекомендується зменшити чи звести до мінімуму з ними зустріч.

 
 

Цікаве

Загрузка...