WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою. Переривання. Система переривань. Сегментна організація пам’яті. Завантаження ОС L - Реферат

Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою. Переривання. Система переривань. Сегментна організація пам’яті. Завантаження ОС L - Реферат

підтвердження. До цього моменту є можливість відмовитися від зроблених змін, натиснувши кнопку "Відмінити".
Вибір пакетів для встановлення.
В режимі "Рекомендується" вибір буде здійснено без Вашої участі, але з урахуванням наявності місця на дисках. В інших режимах Вам треба вибрати групи пакетів, в яких Ви зацікавлені. Програма вирахує бажаний розмір встановлення (Ви можете його змінити) та сформує, згідно до нього, перелік пакетів для встановлення.
Під час роботи в режимі "Експерт" з'явиться перелік окремих пакетів, в якому можно на свій розсуд змінити кількість пакетів, що будуть встановлені. При цьому в окремому вікні виводяться пояснення до пакетів, а знизу - загальний об'єм обраних пакетів. Паралельно програма контролює залежності пакетів та, за необхідності, автоматично додає пакети, яких не вистачає.
Якщо виділити "Автоматичний контроль залежностей", то програма встановлення не буде видаватиповідомлень про зламані залежності та конфлікти між пакетами, а вирішить проблеми сама. (На скільки зможе. Взагалі-то не варто на неї дуже покладатися.) Стандартно, програма буде видавати такі повідомлення.
Встановлення системи
Встановлення системи буде здійснено автоматично у відповідності до зробленого раніше вибору. Якщо Ви вибрали велику кількість пакетів, можете зараз перепочити. :о)
Налаштування мережи.
DrakX дозволяє налаштувати з'єднання "зі світом" посередництвом карти мережи та модему.
DrakX спробує самостійно визначити тип модема, а у випадку неможливості, запропонує Вам вибрати з переліку потрібну модель. Під час налаштування модемного з'єднання треба вказати стандартні данні, такі як тип протоколу, номер телефона для зв'язку, ім'я та пароль користувача, назву домену та адреси обслуговувачів DNS. Пізніше програма попросить вказати адреси Proxi-обслуговувачів для http та ftp. Всі ці данні можно отримати у свого Интернет-постачальника, або у наглядача за мережою. Крім того з'єднання з мережою можно налаштувати пізніше, після завершення встановлення системи.
DrakX спробує самостійно визначити тип карти мережи, а у випадку помилки запропонує Вам вибрати з переліку потрібну модель. Для встановлення з'єднання з місцевою мережою, Вам доведеться також відповісти на ряд запитань, відповіді на які повинен знати наглядач за мережою. Серед них - назва машини в мережі та її IP-адреса (або адреса DHCP обслуговувача, коли адреси призначаються динамічно), адреси проксі-обслуговувачів для http та ftp.
Налаштування часового поясу.
Треба лише зазначити як налаштовано системний таймер - за місцевим часом чи за Гринвичем (GMT).
Налаштування принтера.
Для встановлення друку з Linux треба вказати спосіб доступу до принтера (місцевий чи з мережи) та налаштувати фільтр друку, що залежить від його моделі.
В комплекті є дві системи друку - традиційна lpd та нова CUPS (Common Unix Printing System). В більшості випадків краще вибрати CUPS, про роботу з яким розповідається в главі 5.9 цих настанов.
Linux підтримує доступ до принтерів під'єднаних різним чином:
" Місцевий принтер
" Принтер, що обслуговується Unix - машиною з lpd (з Linux або іншою Unix-подібною операційною системою): виберіть Remote lpd;
" Принтер в мережі, що обслуговується CUPS.
" Принтер, що обслуговується Windows - машиною (9x або NT): виберіть SMB/Windows95/98/NT;
" Принтер, що обслуговується Netware машиною: виберіть NetWare
Якого б типу не був Ваш друкувальник, DrakX спитає, чи Ви бажаєте протестувати свї налаштування. У випадку помилки можно робити необмежену кількість нових спроб.
Коли у Вас місцевий принтер, DrakX спробує визначити виробника та модель: сучасні друкувальні пристрої надають таку можливість. У випадку невдачи автоматичного визначення, Вам треба буде вказати, до якого порту під'єднано принтер. Коли у Вас лише один принтер, треба зазначити /dev/lp0.
Коли Ви маєте доступ до lpd-принтеру під Unix, треба буде ввести назву машини, що обслуговує принтер, та назву черги, що відповідає цьому друкувальнику на обслуговувачі (ця назва може різнитися з назвою, що використовується місцево)
У випадку мережевої CUPS-системи не треба ніяких додаткових налаштувань.
Для налаштування друку на принтері SMB, Ви повинні бути уважними коли вводите назву машини: назва машины, що Ви повинні ввести, може відрізнятися від назви машини на DNS, бо SMB має власну систему називання машин, і коли Linux буде друкувати на цей друкувальник, він буде звертатися до обслуговувача друку з використанням протоколу SMB. Тому з'ясуйте назву обслуговувача друку у свого наглядача за мережою. Ви також маєте можливість задати обслуговувач друку за його IP адресою. Крім того, треба буде ввести ім'я користувача, пароль та робочую групу, необхідні для доступу до принтеру.
Для принтерів Netware параметри практично ті ж самі, з тою ж проблемою назв: існує назва, що асоціюється з машиною за протоколом IPX (протокол, що використовується Netware). Так що, Вам треба буде дізнатися його у наглядача за мережою. Треба буде також ввести свої ім'я входу та пароль, що необхідні для доступу до принтеру.
Після налаштування типу доступу до принтера треба налаштувати фільтр друку, який дозволить перетворювати документи, що Ви друкуєте, у вигляд, що зрозумілий принтеру.
В переліку драйверів, що пропонує Вам DrakX, виберіть свій принтер, а у випадку його відсутності - сумісний з ним. Після цього треба ввести різні параметри для налаштування обраного вами драйвера.
Пароль наглядача.
Пароль наглядача за системою (root) - критичне місце в безпеці вашої системи Linux. Наглядач має право робити поновлення, створювати користувачів, міняти всі налаштування в системі і т.і. Він може робити все. Тому треба вибрати пароль, що юуде тяжко відгадати. Коли пароль надто простий, DrakX видасть попередження. Від вводу пароля можно відмовитися, але мы дуже рекомендуємо ввести його!
Пароль треба набивати двічи - інакше помилка друку може створити проблему, що Ви не зможете відтворити її під час реєстрації в системі.
Додаємо користувачів.
Зараз треба створити нового користувача, без виключних прав, системи. На відміну від root, що є наглядачем, цей користувач не має повноважень змінювати що-небудь, крім своїх власних файлів та своїх налаштувань. Треба створити, що найменш, одного користувача для самого себе, і це те, з чого варто почати: входити в систему для повсякденної роботи в якості root, не тільки незручно, але й небезпечно!
Коли Ви створите всіх необхідних користувачів, виберіть Готово.
Дискета для завантаження.
DrakX запропонує створити дискету для завантаження системи Linux
На це є ряд підстав:
" Коли Ви не використовуєте System Commander або інший диспечер багатоваріантного завантаження, DrakX перепише сектор

 
 

Цікаве

Загрузка...