WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Модеми - Реферат

Модеми - Реферат


Реферат на тему:
Модеми
?
Це вже історія
Історія модемів почалася задовго до комп'ютерної ери, у 30-х роках, коли з'явилася апаратура, що дозволяла передавати людську мову на великі відстані, офіційно названа "апаратурою тонального телеграфування" і лише особливо просунутими фахівцями називана "модем". Узагалі говорячи, людська мова передається по телефонних проводах у виді коливань електричної напруги. Для того щоб якість була бездоганним, треба передавати коливання з частотами від 50 до 10.000 Гц. Але забезпечувати передачу такого широкого діапазону частот занадто дорого, тому обмежуються діапазоном частот, що забезпечують задовільну розбірливість мови, - від 300 до 3.400Гц.
Сигнал на виході телеграфного апарата має коливання частот від 0 Гц (тобто постійного струму) до 200 Гц, такий діапазон частот не міг бути переданий через телефонну апаратуру, призначену для далекого зв'язку, а створювати спеціальні лінії для телеграфу було економічно невигідно. Тоді був придуманий пристрій для приєднання телеграфного апарата до телефонного каналу.
На виході телеграфного апарата напруга може приймати два фіксованих значення, на зразок двоичной логіки в сучасних обчислювальних машинах. Звичайно одне з цих значень є позитивним, інше - негативним. Створення пристрою, що для напруги негативної полярності передавало в телефонний канал сигнал однієї частоти, наприклад 500 Гц, а для напруги позитивної полярності - сигнал іншої частоти, наприклад 1000 Гц, дозволило вписати сигнал у частотний діапазон телефонного каналу. На іншому кінці стояв пристрій, що визначав частоту прийнятого сигналу і перетворювало сигналів різної частоти в сигнали різної полярності. Перший із процесів називається модуляцією, а другий, зворотний йому - демодуляцією. Тому що по телефонному каналі можливий одночасний зв'язок у двох напрямках, то на кожнім з кінців каналу ставилися пристрої, що здійснювали як модуляцію, так і демодуляцію. Від скорочення слів "модуляція" і "демодуляція" і було утворене слово "модем",
Теорія
Як кролики бувають пухнаті і не дуже, так і протоколи передачі даних бувають двох типів: асинхронні і синхронні.
Асинхронна передача даних відрізняється гнучкістю, тому що дозволяє пересилати дані зі швидкістю, зручної як для передавача, так і для приймача. Але в той же час вона недостатньо ефективна, оскільки кожен блок даних, що пересилається, приходиться постачати спеціальними маркерами на початку і кінці - щоб приймач знав, коли починати і кінчати прийом чергового блоку. Приймач же на кожен блок даних повинний відповідати підтвердженням, що усе прийнято без помилок. На все це витрачається дорогоцінний час, і в результаті швидкість передачі помітно знижується. На противагу цьому, синхронна (synchronous) передача відрізняється високою швидкістю, але малою гнучкістю. Передавач, домовивши з приймачем про параметри зв'язку, починає слати дані суцільним потоком без усякого поділу на блоки - приймачу залишається лише ловити і не позіхати. Звичайно, синхронна передача гірше захищена від перешкод, - адже варто не розчути один біт, як далі усі поїде криво і навскіс.
Власне кажучи, саме з цієї причини синхронні протоколи в чистому виді для модемного зв'язку не застосовуються; більшість сучасних протоколів у дійсності асинхронні, але з порівняно великим розміром блоку даних. Сам же вміст блоку, як зрозуміло, у будь-якому випадку передається в синхронному режимі.
Проте, термін "асинхронні" закріпився тільки за такими протоколами, у яких розмір блоку дорівнює одному байту (обрамленому стартовими і стоповими бітами, про які мова йтиме нижче). В даний час такі протоколи вважаються застарілими, і сучасні модеми використовують в основному "синхронні" протоколи, у яких розмір блоку значно більше.
Відомі виробники модемів
Сьогодні ми розповімо про історію корпорації ZOOM Telephonics Inc.- одного з найбільших світових виробників факсів-модемів. По обсязі продажів вона займає друге місце в Америці. Чомусь продукція цієї компанії останні два роки була слабко представлена на російському ринку, і тем цікавіше довідатися про те, що ZOOM у рамках своєї світової виробничої програми випустив кілька модемів спеціально для російських телефонних ліній (зовнішній, внутрішні на ISA і PCI слоти й ін.).
Рік підстави: 1977 рік, Бостон.
Президент: Френк Меннинг.
Віце-президент: ПитерКрамер.
Місцезнаходження
фабрики: Бостон, США.
Модеми адаптовані
для Російських ліній: Так (фабрично).
Частка ринку модемів у США: 14%(2) .
Починаючи з першого виробу, простого вимикача, що відключав телефонний дзвоник, представленого вже в 1977 році, ZOOM Telephonics Inc. виріс у світового лідера в області комп'ютерних телекомунікацій. Бізнес процвітає не тільки через те, що ми живемо в століття розвитку комунікацій, але і тому що компанія будує його на тім, що зараз називають концепцією соціально-етичного маркетингу. Тобто, простіше говорячи, на увазі і розумінні.
Розвиток компанії немов нагадує ВАМ - Велику Американську Мрію. Як же відбулося народження ІДЕЇ.
У далекому 1960-м року, будучи ще звичайними студентами, Франк Меннинг і його гарний друг, з яким вони жили в одній кімнаті в студентському гуртожитку, Брюс Крамер частенько разом обговорювали бізнес відомих людей. Кілька років спустя, у середині 70-х, після того як Меннинг і Крамер закінчили роботу над своїми докторськими дисертаціями, їм показалося, що ЧАС ПРИЙШОВ. Вони розглянули можливі і неможливі ідеї для бізнесу, у якому вони б могли використовувати свої інженерні знання, включаючи устаткування контролю насосів для бистрорастущего ринку бензоколонок самообслуговування і мікропроцесорне керування автомобільними двигунами. Вони швидко усвідомили, що для цих проектів, що вимагають надзвичайно величезних зусиль, потрібно і досвід ведення справ, і істотний капітал, - дві речі, яких у них поки не було.
У 1976 році, за пропозицією Пета Меннинга, брата Френка, друзі зупинилися на проекті, що вони вважали, не тільки був би спрямований на потенційно широкий ринок, але і міг би бути реалізований доступними засобами. Пет виступив приватним інвестором, а Питер Крамер - брат Брюса, сформував команду керування.

 
 

Цікаве

Загрузка...