WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Турбо Паскаль - Реферат

Турбо Паскаль - Реферат

ні, то з"явиться порожнєвікно, для створення нової програми. Потрібно зауважити, що розширення файлу Borland Pascal надає автоматично - PAS.
Середовище Borland Pascal підтримує багатовіконний інтерфейс, надаючи кожному відкритому для редагування файлу окреме вікно. Перехід між вікнами здійснюється клавішею F6 (в пункті меню Window вибрати команду Next) для переходу до наступного вікна, та Shift+F6 (у пункті меню Window вибрати команду Previous) - до попереднього вікна. Можна також вибрати команду List із цього ж пункту меню і в списку вікон вибрати потрібне.
Крім цього кожне відкрите вікно має свій номер і для переходу в це вікно можна натиснути комбінацію клавіш Alt+цифру, що відповідає номеру вікна. Для того, щоб закрити активне вікно з файлом, необхідно натиснути комбінацію клавіш Alt+F3, або в пункті Window вибрати команду Close. Можна також натиснути ліву клавішу миші на спеціальному мітчику в лівому верхньому куті вікна.
У випадку, коли необхідно розгорнути вікно на весь екран, потрібно натиснути клавішу F5, або в пункті Window вибрати команду Zoom. Таким самим чином вікно переводиться із повноекранного режиму у звичайний.
Для того, щоб змінити розміри вікна, або його положення на екрані, потрібно натиснути комбінацію клавіш Ctrl+F5 (в пункті Window вибрати команду Move/Size), а тоді клавішами стрілок перемістити вікно в певне положення на екрані (для зміни розмірів потрібно використовувати клавіші стрілок у комбінації з Shift). Після встановлення потрібних параметрів, слід натиснути клавішу Enter.
Для зміни розмірів вікна мишею потрібно зафіксувати її курсор в правому нижньому куті вікна, натиснути ліву клавішу і перетягнути в потрібне місце. Щоб змінити положення вікна, потрібно перетягнути його за заголовок. Для того, щоб впорядкувати розміщення відкритих вікон, їх можна розмістити каскадом (в пункті меню Window команда Cascade) або черепицею (у пункті меню Window команда Tile). Після того, як у файлі програми зроблено зміни, їх необхідно записати на диск.
Для цього потрібно натиснути клавішу F2, або в пункті меню File вибрати команду Save. Якщо до цього файл був без імені, то додатково з"явиться вікно, де слід указати каталог, куди його буде записано, та ім"я самого файлу. Для виходу з оболонки Borland Pascal потрібно натиснути комбінацію клавіш Alt+X, або в пункті меню File вибрати команду Exit. Під час редагування тексту програми досить часто виникає потреба в копіюванні та перенесенні окремих частин тексту.
Для цього відповідний блок програми необхідно виділити. Щоб виділити частину тексту, спочатку потрібно встановити курсор на початок (кінець) цього блоку і натиснути комбінацію клавіш Shift та відповідні клавіші стрілок. Можна також натиснути ліву клавішу миші і, не відпускаючи її, перетягнути вздовж потрібного тексту. Для того, щоб скопіювати виділений текст в буфер пам"яті , потрібно натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Insert (у пункті меню Edit вибрати команду Copy).
Щоб вирізати виділений блок в пам"ять, необхідно натиснути комбінацію клавіш Shift+Delete (у пункті меню Edit вибрати команду Cut). Після того, слід перемістити курсор у відповідне місце тексту програми і натиснути комбінацію клавіш Shift+Insert (у пункті меню Edit вибрати команду Paste). В результаті вміст буфера пам"яті буде поміщено в позицію курсору. Якщо користувачу потрібно переглянути вміст буфера пам"яті , то в пункті меню Edit слід вибрати команду Show сlipboard.
Щоб знищити виділений блок, не поміщаючи його в буфер пам"яті , необхідно натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Delete (у пункті меню Edit вибрати команду Clear). Якщо потрібно знищити лише один рядок, то можна встановити на нього курсор і натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Y. Для того, щоб зняти виділення блоку, можна скористатись комбінацією клавіш Ctrl+B, а тоді клавіша H (латинський алфавіт).
В Turbo Pascal розвинутий механізм контекстного меню (нагадаємо, викликається правою клавішею миші), яке дозволяє пришвидшити виклик команд оболонки. Крім миші це меню можна викликати комбінацією клавіш Alt+F10. 9 Якщо користувач випадково виконав непотрібну йому операцію редагування тексту, то її можна відмінити комбінацією клавіш Alt+Backspace (або в пункті меню Edit у контекстному меню вибрати команду Undo). Повторити відмінену дію можна командою Redo із цього ж пункту меню.
Після того, як текст програми буде введено, її потрібно відкомпілювати (див. вище), щоб створити програмний код. Для цього слід натиснути комбінацію клавіш Alt+F9, або в пункті меню Compile вибрати однойменну команду. При цьому програма може компілюватись або безпосередньо в оперативну пам "ять, або на диск (з утворенням виконуючого файлу з розширенням exe). Для цього, щоб вибрати напрямок компілювання, потрібно в пункті меню Compile вибрати команду Destination ...
Причому, якщо в меню знаходиться команда Destination Disk, то компіляція відбувається в пам "ять і вибір цієї команди встановить компіляцію в exe-файл. А якщо в меню знаходиться команда Destination Memory, то компіляція відбувається на диск і вибір цієї команди встановить компіляцію в пам "ять.
Якщо дана програма включає в себе не тільки вихідний код в активному вікні, а складається з декількох файлів (наприклад, основний файл, один або більше модулів, зовнішні модулі на мові Asembler), то можна сформувати свою програму, прокомпілювавши всі ці файли разом. Для цього в пункті меню Compile потрібно вибрати Make, або натиснути клавішу F9. Для завантаження відкомпільованої програми на виконання (з оболонки Borland Pascal) потрібно натиснути комбінацію клавіш Ctrl+F9 або в пункті меню Run вибрати однойменну команду. При чому, якщо програма до цього часу не була відкомпільована, вона попередньо компілюється. Інколи, при компіляції програми важко знайти помилку в тексті програми, тоді рекомендується виконувати програму покроково. Для цього можна скористатись клавішею F7 (команда Trace into у пункті меню Run).
В результаті програма буде виконуватись по одній команді при кожному натискуванні клавіші F7 (виборі команди). При цьому відповідний рядок програми (що виконується) буде виділятись іншим кольором. Подібною до попередньої команди є команда Step over (клавіша F8) із пункту меню Run, але вона виконує всі підпрограми як єдине ціле, не розбиваючи їх покомандно. Розділ 1. Короткий огляд інтерфейсу оболонки Turbo Pascal 10 Розділ 2. Алфавіт мови Turbo Pascal. Типи даних.
Як описано вище, комп"ютерні програми створюються з допомогою спеціальних мов, які називаються мовами програмування. Мова програмування, які і будь-яка інша мова, містить свій алфавіт. Алфавіт мови програмування - це набір констант, типів даних, змінних, стандартних процедур і функцій, операндів та операторів, з яких складається програма. Розглянемо ці терміни більш детально. Константи - це дані, значення яких відоме до завантаження програми і не змінюється в процесі її виконання.
В Pascal

 
 

Цікаве

Загрузка...