WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Турбо Паскаль - Реферат

Турбо Паскаль - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Турбо Паскаль"
?
Як відомо, для того, щоб комп"ютер міг виконувати потрібні нам задачі, ним повинна керувати програма. Основна відмініть ЕОМ, в тому числі ПК, від інших пристроїв полягає в тому, що ним керує програма. Комп"ютерна програма - це набір інструкцій, які вказують ЕОМ послідовність дій по вирішенню певної поставленої перед ним задачі.
Для того, щоб комп"ютер "зрозумів" вказівки програміста, він повинен "спілкуватись" із програмістом на спільній мові, яку називають мовою програмування. На сьогоднішній день у світі існують сотні різних мов програмування, які в загальному можна поділити на мови програмування низького (Asembler) та високого рівня (Pascal, Delphi, C і т.д.). Крім цього мови програмування можна поділити на функціональні, структурні, логічні, процедурні, об"єктно-орієнтовані.
Мова Pascal є однією із класичних мов програмування. Найбільшої популярності вона досягла у 80-х - першій половині 90-х років. На її основі розроблено цілий ряд сучасних мов програмування, таких як Borland Delphi. Мову програмування Pascal розроблено в 1968 році на кафедрі інформатики Стенфордського університету швейцарським ученим Ніклаусом Віртом. Ця мова програмування отримала назву на честь відомого французького математика й філософа Блеза Паскаля (1623-1662).
Спочатку вона розглядалась як навчальна мова програмування і завдяки простоті використання застосовувалась у навчальних закладах як "перша" мова програмування для студентів. В 1983 році фірма Borland International перевела її на комерційну основу в якості мови програмування для персональних комп"ютерів. Переломним етапом для мови Pascal став 1985 рік, коли появилась її нова версія, яку назвали Turbo Pascal 3.0.
Вона містила оболонку для зручного написання та редагування тексту програм та компілятор стандартного Pascal. З цього часу Pascal набув широкого використання в колах як досвідчених програмістів так і початківців. В наступній версії Turbo Pascal 4.0 було усунуто багато обмежень компілятора, що часто піддавались критиці, та підвищено продуктивність системи.
Найбільш важливим нововведенням стало застосування модульної концепції (UNIT-концепції), що була запозичена з мови програмування Modula-2. Це дозволило реалізувати в Turbo Pascal розробку великих програмних продуктів. З появою версії 5.0 Turbo Pascal отримала ще більші можливості для використання професійними програмістами. Одним із важливих нововведень стало використання апаратних перекриттів або оверлеїв (overlays).
Вони дозволили створювати потужні програмні продукти, які розраховані на використання при малих об"ємах пам"яті . Механізм оверлеїв полягає в поділі програми на частини, що почергово завантажуються в пам "ять (з дискети або жорсткого диска) по мірі необхідності. Крім цього в Turbo Pascal 5.0 розширено можливості відлагодження програм і забезпечено можливість підтримки розширеної пам"яті. Ще одним важливим етапом для Turbo Pascal була поява версії 5.5.
Саме в цій версії з"явилась концепція об"єктно-орієнтованого програмування (ООП). Фактично мова Pascal стала засновником цього напрямку розвитку мов програмування. ООП полягає у використанні спеціального типу даних - об"єктів (Object), які спрощують процес програмування, роблячи тексти програм значно компактнішими. В результаті чого з"явився термін Object Pascal.
Паралельно з цим, об"єктно-орієнтоване програмування розвивається і в іншій популярній мові програмування C, в результаті чого з"являється C++. На основі Object Pascal корпорація Borland розробила нову мову програмування Delphi, яка набула великої популярності в другій половині 90-х років. Популярність цієї мови пояснюється ще й тим, що вона належить до мов візуального програмування. Мови візуального програмування значно полегшують процес програмування інтерфейсу створюваних програм.
Адже зовнішній вигляд вікон та інших об"єктів програміст створює лише з допомогою миші та панелей об"єктів-заготовок. Серед поширених мов візуального програмування можна також відмітити Visual Basic - це мова, на якій створюють макроси для документів дуже популярного офісного пакета Microsoft Office. В даному посібнику розглянуто основні можливості програмування на стандартній мові програмування Turbo Pascal версії 7.0.
Turbo Pascal 7.0, залишаючись сумісним із попередніми версіями Turbo Pascal та Turbo Pascal for Windows, надає нам ряд нових можливостей. Найважливішою з них є наявність значно швидшого компілятора програм, який став своєрідним світовим стандартом для компіляторів. Компілятор - це спеціальна програма (програмний модуль), яка здійснює перетворення тексту програми, написаного на відповідній мові програмування, у програмний код, зрозумілий комп"ютеру.
Сам процес перетворення тексту програми, у програмний код називається компіляцією. Потрібно відмітити, що при компіляції відбувається автоматичний пошук компілятором помилок у тексті програми.
Короткий огляд інтерфейсу оболонки Turbo Pascal
Для створення тексту програм у Borland Pascal служить програмна оболонка, яка включає в себе текстовий редактор для введення (редагування) тексту програми та компілятор для створення програмного коду.
Пакет Borland Pascal включає в себе пакет різних варіантів завантаження оболонки середовища Borland Pascal: - bp.exe - інтегроване середовище розробки програм (IDE), що працює в захищеному режимі DOS і генерує прикладні програми DOS в реальному режимі DOS та захищеному режимі Windows; - turbo.exe - інтегроване середовище, що працює в реальному режимі DOS і генерує тільки прикладні програми в реальному режимі; - bpw.exe - інтегроване середовище, що працює під Windows і генерує прикладні програми DOS і Windows реального та захищеного режиму; - bpc.exe - компілятор, що працює в режимі командного рядка в захищеному режимі DOS і генерує прикладні програми і Windows реального та захищеного режиму; - tpc.exe - компілятор, що працює в режимі командного рядка в реальному режимі DOS і генерує тільки прикладні програми DOS реального режиму.
Після завантаження одного із трьох перших описаних вище файлів відкривається вікно оболонки, що містить робоче поле та головне меню. Крім цього у версії для Windows буде присутнє піктографічне меню. В будь-якому із розглянутих типів оболонки є можливості роботи як із клавіатурою, так і мишею. Для відкриття файлу з текстом програми, або створення нової програми, потрібно натиснути клавішу F3, або в пункті меню File вибрати команду Open (New для створення файлу програми).
Екран інтегрованого середовища розроблювача Turbo Pascal 7.0 має такий вигляд
Потрібно зауважити, що для активізації головного меню слід натиснути клавішу F10, або Alt і першу літеру назви пункту меню. В будь-якому випадку відкривається вікно, де в полі Name слід ввести ім"я потрібного файлу, або вибрати його у списку Files. Якщо файл із таким іменем існував, то він відкриється в окремому вікні, а якщо

 
 

Цікаве

Загрузка...