WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційна система Windows XP - Курсова робота

Операційна система Windows XP - Курсова робота

об'єктів у склі відео монітора.
Підлога повинна мати антистатичне покриття і дозволяти проведення вологого прибирання. Використання покриттів для підлоги типу лінолеуму бажано лише з антистатичними властивостями.
Стіни і стеля повинні мати покриття із матеріалів з матовою фактурою поверхні.
Стіни повинні мати колір холодних тонів: світло-зелений, світло-блакитний, світло-сірий. Допускається фарбувати стіни у світло-бежевий чи світло-жовтий кольори.
Мікроклімат у приміщенні кабінету повинен відповідати вимогам: температура повітря-19,5, відносна вологість 60%, швидкість руху повітря не більше 0,1м/с.
У кабінеті повинен бути забезпечений трикратний обмін повітря за годину. Для охолодження повітря рекомендують застосовувати кондиціонери, які мають гігієнічний висновок МОЗ України.
Захисне заземлення. Штепсельні з'єднувачі та електророзетки повинні мати контакти для підключення захисного провідника. Їх конструкція повинна бути такою, щоб приєднання нульового захисного провідника відбувалось раніше, ніж приєднання фазового і робочого. Слід уникати використання подовжувачів силових кабелів. Зокрема силова проводка повинна бути змонтована стаціонарно, з використанням засобів захисту.
Сумарна потужність споживання Навчальним Комп'ютерним Комплексом електроенергії поодній фазі не повинна перевищувати 3,5 кВт. Система електроживлення повинна забезпечувати включення(відключення) обладнання від мережі з робочого місця вчителя та автоматичне відключення у випадку перевантажень та аварійних режимів.
Засоби керування та індикації системи електроживлення - бажано, щоб їх індикація стану виконувалася механічними індикаторами. Це надає можливість контролювати стан органів керування під час знеструмлення і уникнути неконтрольованого подання живлення на апаратні засоби.
Пристрої центрального опалення та інші заземлені металеві частини повинні бути закриті діелектричними решітками.
Обладнання кабінету не повинно створювати будь-якого за походженням іонізуючого і електромагнітного випромінювання
Кабінет інформатики повинен мати централізовану або місцеву охоронну сигналізацію.
Вікна кабінету інформатики повинні бути обладнані гратами, двері повинні бути посиленої міцності. Це обладнання повинно виконуватись із дотриманням протипожежних правил
Електротехнічне обладнання повинно відповідати вимогам електробезпеки - повинні бути технічні достатні засоби захисту від ураження електричним струмом.
Кабінет інформатики повинен бути оснащений системою автоматичної пожежної сигналізації та переносними вогнегасниками, які слід встановлювати у легкодоступних місцях. Перевагу слід віддавати порошковим вогнегасникам
Шафи, стенди та інші меблі і додаткове обладнання повинні розміщуватися зручно для користування та не захаращувати проходи.
Матеріали з яких виготовлені конструкції кабінету не повинні виділяти шкідливих речовин.
Меблі повинні забезпечувати можливість монтування електромережі та ЛОМ з дотриманням вимог.
Робоче місце вчителя повинно комплектуватися з робочим столом, кріслом, двома тумбами та комплектом обладнання робочого місця вчителя.(КВ)
Робочий стіл вчителя повинен забезпечувати розміщення на ньому КВ. Робоче місце вчителя обладнується системою управління електроживленням, яке забезпечує його включення та відключення. Робоче місце вчителя необхідно розмістити на підвищенні висотою 130...200 мм.
Робоче місце учня призначене для роботи з комп'ютером комплектується одномісним столом і стільцем, які виконані з дотриманням вимог та комплектом обладнання робочого місця учня(КУ). Вимоги до меблів враховують зросто-вікові особливості учнів. Стіл учня повинен мати дві різновисотні горизонтальні поверхні - робочу і додаткову. Їхня висота повинна сягати 460-470 мм. Стіл учня повинен допускати кріплення до підлоги, або фіксування його положення іншим чином.
Стілець учня повинен забезпечувати зміну висоти сидіння у межах 260-460 мм.
Кабінет може комплектуватись додатковими двомісними столами учнівськими і стільцями учнівськими для проведення занять без використання комп'ютера.
При розміщенні робочих місць учнів необхідно дотримуватись таких основних вимог: відстань від стін з вікнами повинна становити не менше -1м, від інших стін - 0,5м, відстань між бічними поверхнями відео моніторів - не менше 1,2м
Класна(аудиторна)дошка повинна розміщуватися в межах кута спостереження середини дошки близько 60 з усіх робочих місць учнів, призначених для проведення теоретичних занять. Ширина зони перед дошкою, де розташовується робочий стіл учителя має бути не меншою 2,5м
Ергономічні показники кабінету і додаткового обладнання повинні відповідати вимогам ергономіки і технічної естетики для технічних засобів навчання і забезпечувати:
" Безпечність використання
" Адаптивність до психофізіологічних та пізнавальних можливостей учня і умов праці вчителя
" Комфортність умов праці вчителя та учня.
Склад апаратного забезпечення та вимоги до нього визначаються окремим документом Міністерства освіти і науки України, зміст якого поновлюється 2-3 роки.
Склад комп'ютерного обладнання його параметри і характеристики повинні відповідати діючим українським і міжнародним стандартам, нормативним документам.
Вимоги до програмно-апаратного забезпечення
Обладнання, яке входить до складу Навчального Комп'ютерного Комплексу не повинно створювати радіозаводи індустріальні і має відповідати умовам електромагнітної сумісності засобів обчислювальної техніки класу В.
До складу НКК входять апаратно-програмні складові обладнання, які утворюють систему, об'єднану функціонально і фізично. До складу комплексу обов'язково повинні входити:
" Комплект вчителя(КВ)- 1 комплект
" Комплект учня(КУ)- 4...15 комплектів
" Обладнання локальної обчислювальної мережі(ЛОМ)
" Система електроживлення та захисту
" Програмне забезпечення(ПЗ)
" Меблі для КВ та КУ
" Додаткове обладнання
Склад КВ та технічні характеристики:
" Системний блок
" Відео монітор
" Клавіатура
" Маніпулятор мишка
" Активна акустична система
" Головні телефони та мікрофон
" Друкуючий пристрій
" Факс-модем
" Сканер планшетний
" Блок безперебійного живлення
Склад КУ та технічні характеристики
" Системний блок
" Відео монітор
" Клавіатура
" Маніпулятор мишка
" Навушники та мікрофон
Організація роботи кабінету повинна забезпечувати повноцінну реалізацію педагогічних цілей його створення, сприяти удосконаленню, підвищенню рівня навчально-виховного процесу

 
 

Цікаве

Загрузка...