WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційна система Windows XP - Курсова робота

Операційна система Windows XP - Курсова робота

роботи
з Internet і електронною поштою
3) Часто використовувані прогрими
4) Доступ до установлених програм
У верхній частині відображене ім'я користувача, доповнене зображенням. Якщо клацнути на цьому зображенні, відкривається діалогове вікно, де можна вибрати для облікового записку інший значок.
У нижній частині містяться команди Завершення сеансу і Вимкнути комп'ютер. Команда Вимкнути комп'ютер служить для вимкнення комп'ютера. Завершення сеансу, то вона використовується, коли потрібно завершити поточний сеанс роботи і, не вимикаючи комп'ютер, почати новий сеанс( наприклад коли один користувач завершив роботу,а інший приступає до роботи вибравши інший одліковий запис).
Ліва частина меню Пуск містить команди для запуску програм. Вона поділена вертикальними лініями ще на три частини. Внизу є команда Усі програми, при виборі якої відкривається підменю, що дозволяє одержати доступ до усіх установлених на комп'ютері програм. Команди цього підменю, доповнені зображенням трикутників, відкривають нові підменю.
У середній частині міститься команди для запуску найчастіше використовуваних програм. Тут враховується кількість запусків кожної програми, і, в залежності від цього числа, команда займає положення вище або нижче в цьому списку. Наприклад, меню Пуск, показаний на рисунку нижче, свідчить, що з усіх програм використовується Microsoft Word 2003.
Якщо ви використовуєте багато програм, деякі з них зникнуть з переліку, однак цьому можна зарадити для цього треба настроїти меню Пуск.
У правий частині меню Пуск можна знаходяться кілько команд:
" Мої документи. Системна папка, призначена для зберігання створеної користувачем інформації. Тут ви знайдете файл, з яким працювали раніше.
" Мої малюнки. Тут міститься створені вами графічні файли.
" Моя музика. Ця папка містить музичні файли.
" Мій комп'ютер. Відкриває однойменне вікно, що надає доступ до дисків, папок і файлів.
" Панель керування. Надає можливість настроїти комп'ютер.
" Підключення. Надає доступ до наявних мережних підключень.
" Довідка та підтримка. Відкриває вікно центра довідки і підтримки Windows XP.
" Знайти. Дозволяє здійснити пошук таких об'єктів, як файли і папки, комп'ютери.
" Виконати. Відкриває вікно запуск програми, де задається виконуваний файл програми, яку ви хочете запустити.
4.1 Вікна в Windows.
При роботі з файлами і папками Windows працює з вікнами .У Windows вікном називається частина екрана, призначена для незалежного відображеного інформації. У Windows використовується два види вікон: вікно програм і діалогові вікна. Перші належать працюючим програмам. Другі призначені для того, щоб задавати параметри і настроювати(як операційну систему, так і прикладні програми). Для того щоб відкрити вікно програми, необхідно запустити відповідну програму. При відкриті вікна зверху знаходиться Заголовок вікна - це смуга уздовж його верхнього краю. Вікно, відкрите на робочому столі, Windows дозволяє виконувати деякі дії над цими вікнами:
1. Розгорнути вікно на весь екран, щоб збільшити його "корисну площу", а потім, у разі потреби, повернути до первинних розмірів.
Для того використовується кнопка "свернуть вікно".
Для того щоб вернутись до попереднього стану вікна кнопка
"розвернуть".
2. Для того щоб звернути вікно в кнопку на панелі завдань треба скористатись кнопкою "свернуть", і тоді вікно згортається в кнопку на панелі завдань.
Щоб повернути вікно в попередній стан треба клацнути на нього вказівником миші.
3. Для того щоб закрити вікно треба клацнути на кнопці "Закрыть"
Для того щоб просто збільшити чи зменшити вікно, треба помістити вказівник миші на одну з меж вікна. При цьому вказівник приймає вигляд двоспрямованої стрілки.
Однак цим можливості маніпулювання вікнами не вичерпується. Іноді вікон на екрані так багато, що знайти серед них потрібне не так просто. Проте Windows пропонує три способи відображення потрібного вікна на передньому плані.
" Насамперед придивитися, чи не видно хоча б частини потрібного вікна. Якщо - так, то досить на ній клацнути, і вікно опиниться на передньому плані.
" Якщо серед кнопок на панелі завдань видно кнопку потрібної програми, клацніть на ній, і вікно зявиться поверх всіх вікон.
" Ще можна скористуватись сполученням клавіш . На екрані відобразиться ряд значків, які представляють працюючі в даний момент програми. Після того, утримуючи і багаторазово натискаючи , виберіть значок потрібної програми після вибраної програми відпустити обидві клавіші.
4.2 Розміщення вікон на робочому столі.
Але краще якщо вікна на робочому столі будуть упорядковані припустимо на екрані знаходиться кілька вікон і всі вони потрібні, тобто ні закривати їх, ні згортати у кнопку ви не хочете. Але в той же час, коли всі вони розгорнуті, на екрані панує безлад і працювати неможливо. У подібній ситуації Windows надає можливість упорядкувати відкриті вікна. Для того, щоб це зробити треба виконати такі дії.
1. Клацнути правою кнопкою миші на вільному місці панелі завдань. Після чого зявиться контекстне меню в ньому вибрати команду Вікна каскадом, після чого клацнувши на кожне з вікон можна вивести на передній план, клацнувши на його видимій частині.
2. Клацнувши знову на панелі завдань правою кнопкою миші й у контекстному меню вибрати команду Вікно згори донизу. Тоді розташування вікон буде з гори в низ (якби вікно під віком).
3. Клацнувши знову на панелі завдань правою копкою миші й у контекстному меню вибрати команду Вікна зліва направо. Після чого вікна на екрані розташуються зліва на право (колонками).
Команди вікна каскадом, вікна згори донизу і вікна зліва на право дають тільки на вікна, відображувані на екрані, і не можуть застосуватись до вікон, згорнутих у кнопку на панелі завдань.
Кожне вікно складається із певних елементів. З яких елементів складається вікно програми , а також для чого призначений той чи інший елемент. Приклад вікна з позначеними елементами можна бачити на малюнку 1.2.
малюнок 1.2
4.2.1 Елементи вікна.
Для чого призначений кожен елемент? Із заголовок вікна ми вже описувався. За заголовок можна перетягувати вікно з місця на місце. Крім того, двічі клацаючи на ньому, можна переключатися між повноекранним режимом роботи програми і віконним. Кнопки Згорнути, Розгорнути/Відновити після розгортання і Закрити вам вже доводилось користатись. Крім того, їх назви досить красномовні. Що стосується панелей інструментів, то тут нічого складного немає. Просто деякі найбільш популярні команди меню представлені тут у

 
 

Цікаве

Загрузка...