WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Архіватори – оболонки, основне призначення функцій ссилок та масивів, створення таблиць, робота із структурою таблиць у базі даних Access - Контрольна робота

Архіватори – оболонки, основне призначення функцій ссилок та масивів, створення таблиць, робота із структурою таблиць у базі даних Access - Контрольна робота

вибирається пункт Ключове поле. При створенні простої бази даних, що складається з однієї таблиці, завдання ключового поля не обов'язково. Закінчивши створення структури таблиці, користувач закриває вікно конструктора таблиць. При цьому Access видає запит на збереження таблиці, і користувач може задати ім'я таблиці, після чого на екрані з'являється вікно бази даних.
Введення даних в таблицю
Після визначення структури таблиці можна приступати до другого етапу створення таблиці - введенню в неї даних. Безпосередньо введення даних здійснюється в режимі таблиці.
Перехід в цей режим здійснюється вікна бази даних на кнопці Відкрити при виділеному імені таблиці або подвійним безпосередньо на значку таблиці. Нова таблиця не має записів, а містить тільки найменування стовпців (полів). Для заповнення таблиці даними курсор встановлюється в необхідну покажчиком миші. Перехід до наступної можна виконати за допомогою клавіші [Tab], а в попереднє поле можна потрапити за допомогою комбінації клавіш [Shift + Tab]. Після заповнення останньої і натиснення клавіші [Tab] курсор переміститься в першу наступного рядка і Access автоматично збереже тільки що введений запис. Таким чином, після заповнення таблиці даними зберігати їх не треба - Access всі введені дані зберігає автоматично. Проте якщо при роботі таблицею відбувається зміна її структури (наприклад, мінялася ширина стовпців), то Access попросить підтвердити ці зміни. Для збільшення або зменшення ширини стовпців в таблиці (у режимі введення даних) необхідно покажчик миші встановити в рядок заголовка стовпців, на межу між стовпцями, і перетягнути мишу або вліво. При відкритті вже заповненої таблиці користувач може додати в неї записи, видалити або виправити їх. Для видаленнязаписів їх заздалегідь необхідно промаркірувати за допомогою селекторної колонки, а потім натиснути на клавішу [Delete] або виконати команду Правка (Видалити (команда Видалити з меню Правка). Дані, занесені в таблицю, можна копіювати в буфер обміну, сортувати за збільшенням або убуванню, перевіряти орфографію всіх текстових значень полів таблиці і т.д. Ці операції можна виконати, використовуючи кнопки інструментальної панелі Таблиця в режимі таблиці.
Зміна структури таблиці
Для зміни структури таблиці (додавання нового поля, його видалення, зміни послідовності полів, а також зміни типу даних, розміру поля і інших його властивостей) необхідно відкрити таблицю в режимі Конструктор. З цією метою маркірують таблицю у вікні бази даних і виконують на кнопці Конструктор, що приводить до появи на екрані вікна конструктора таблиць Щоб вставити в таблицю нове поле, необхідно заздалегідь виділити рядок (з ім'ям поля), вище за який буде доданий новий порожній рядок, і виконати команду Вставка (Рядки. У порожній рядок, що з'явився, вводять ім'я нового поля і його тип. Виділення рядків з іменами полів відбувається за допомогою селекторної колонки, розташованої зліва від стовпця з переліком імен полів. Для видалення полів необхідно промаркірувати рядки іменами цих полів і натиснути клавішу [Delete] або виконати команду Правка (Видалити). Слід пам'ятати, що некоректна зміна типу даних або какого або властивості поля може привести до втрати даних, про що система попереджає користувача.
Створення міжтабличних зв'язків
Наявність зв'язків між таблицями дозволяє включати дані декількох таблиць в запити, форми і звіти. Таблиці зв'язуються між собою через ключові поля. Створення міжтабличних зв'язків починається у вікні бази даних з виконання команди Сервіс (Схема даних або з на кнопці Схема даних на панелі інструментів, що викликає появу на екрані вікна Схема даних. Одночасно з відкриттям цього вікна відкривається діалогове вікно Додавання таблиці. Якщо це вікно не з'являється, то його можна викликати на екран правої клавіші миші у вікні Схема даних і вибором контекстного меню команди Додати таблицю. На вкладці Таблиці вікна Додавання таблиці можна вибрати таблиці, між якими створюються зв'язки. Ці таблиці вибираються на кнопці Додати, після чого у вікні Схема даних відкриваються списки полів таблиць, наприклад таблиці Співробітник, що містить поля Табельний номер, Прізвище і ініціали, Підрозділ, Посада, Оклад і Зарплата, і таблиці Адреса з полями Табельний номер, Прізвище і ініціали, Дата народження і Адреса мешкання В обох таблицях ключовим полем є Табельний номер. Це поле в таблиці Співробітник перетягується мишею на полі Табельний номер таблиці Адреса, і на екрані з'являється вікно Зміна зв'язків На лівій панелі вікна Зміна зв'язків буде відображене поле Табельний номер таблиці Співробітник, яка вважається головною, а на правій панелі висвічується поле Табельний номер таблиці Адреса, яка зв'язаною є, тобто відображаються імена полів, що беруть участь в зв'язку (у вікні поля можна змінювати). У вікні Зміна зв'язків можна встановити прапорець параметру Забезпечення цілісності даних. В цьому випадку дані з ключового поля головної таблиці Співробітник видаляти не можна.
Після на кнопці Створити вікна Зміна зв'язків у вікні Схема даних встановлений між таблицями зв'язок відобразиться у вигляді лінії Міжтабличний зв'язок можна видалити або змінити, якщо її виділити у вікні Схема даних, натиснути на праву клавішу миші і вибрати з контекстного меню відповідну команду.

 
 

Цікаве

Загрузка...