WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою, переривання, система переривань, сегментна організація пам’яті - Контрольна робота

Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою, переривання, система переривань, сегментна організація пам’яті - Контрольна робота

зазначений пристрій та натисніть Write.
Для створення дискетки завантаження під Linux (наприклад на сусідній машині) виконайте наступне:
зареєструйтеся в системі як root (чи то login, чи su);
змонтуйте CDROM. Нехай точка монтування - mnt/cdrom;
вставте чисту дискету до дисководу та наберіть:
$ cp /mnt/cdrom/images/cdrom.img /dev/fd0
Замініть /dev/fd0 на /dev/fd1, якщо Ви використовуєте другий привід та, звичайно, вкажіть назву зразка, що Вам потрібен.
Для початкового завантаження, треба позначити в BIOS привід А: як перше джерело для завантаження. Після цього завантажити машину з новими параметрами, вклавши КД в привід для КД.
Використання Lnx4Win
Lnx4Win (Linux for Windows) може знадобитися, коли Вы бажаєте встановити Linux, але зовсім небажаєте робити нове розбиття жорсткого диска на розділи. Ця програма створить два файли у вашому розділі Windows, що будуть містити вашу систему Linux-Mandrake RE: один файл для данних та один для swap. Цей тип встановлення без сумніву самий швидкий, але у нього є власні недоліки:
така система заздалегідь повільніша за нормальну: loopback монтування файлу (використано цей метод) не таке швидке, як робота файлової системи на реальному разділі;
коли доведеться перевстановити Windows, то ваша система Linux-Mandrake RE також пропаде.
Але, це простий спосіб знайомства з Linux-Mandrake RE, що не зачіпає Ваш жорсткий диск. Проте, навряд чи ви отримаєте таким чином адекватне уявлення про систему.
Встановлення засобами DrakX
DrakX - це основна програма встановлення Linux-Mandrake RE, вона працює в графічному режимі та має зручний для користувача вигляд. Програма легка у використанні: дозволяє повернутися назад до майже будь-якого етапу встановлення, пропонує на вибір декілька типів встановлення, в залежності від Вашого досвіду.
Після завантаження з CD Linux-Mandrake RE (або дискетки для завантаження ) Ви побачите на екрані DrakX. Екран разбито на три частини: Меню (зліва), Допомога (знизу справа) та Робоча. В меню знаходиться перелік етапів встановлення.
Етапи, що вже пройдені, позначені зеленою зірочкою, ще не пройдені - червоною, а поточний етап - помаранчевою. Нижче пунктів меню знаходиться панель, яка дозволяє вибирати різні "теми" - вони визначають кольорову гаму зображення на екрані.
В цих настановах, ми крок за кроком пройдемо всі етапи встановлення, пересуваючись по меню з гори до низу. Але Ви маєте можливість в процесі реального встановлення повертатися до вже виконаних кроків та переробляти їх.
Вибір мови.
Обравши мову встановлення Ви тим самим задаєте основну мову в системі.
Клас встановлення.
Початківцям, рекомендовано обрати клас встановлення "Рекомендуется". В цьому випадку система сама вибере багато параметрів встановлення, включаючи розбиття диска на розділи. Вона орієнтується при цьому на на вимоги стандартів до системи. Від перекладача: Особисто я, порадив би цей клас, лише під час встановлення на чистий жорсткий диск і тим у кого немає бажання розуміти, що відбувається під час цього процесу. Ви можете отримати зовсім не те на що сподівалися. ;о)
Клас встановлення "З настройкою" дозволяє вибрати один з трьох підкласів - "Рабоча станція", "Розробник", "Сервер". Перший з них для встановлення системи, що орієнтована на загальне застосування, другий - на систему, що орієнтована на розробку програмного забезпечення, а третій - на організацію обслуговувача. Клас встановлення "Эксперт" дозволяє, в доповнення до можливостей класу "З настройкою", контролювати процес встановлення на рівні конкретних пакетів (при цьому обраний підклас визначає початковий стандартний комплект пакетів).Від перекладача: Головне, що режим експерта дозволяє повністю контролювати хід встановлення.
Налаштування SCSI.
DrakX спробує самостійно визначити наявність пристроїв SCSI PCI на Вашому комп'ютері. У випадку вдалого визначення пристрою, DrakX автоматично встановить необхідний драйвер. Випадок невдалого визначення, швидше за все, значить, що у Вас SCSI на карті ISA. В цьому випадку Вам будуть потрібні відомості про пристрій з документаціі (або з раніше встановленої системи Windows, щоб повідомити драйверу необхідні параметри, наприклад:
io=0x400 irq=5
Встановлення чи поновлення.
Зрозуміло, що треба обрати "Встановлення", коли Ви ставите систему вперше, або ігноруєте раніше встановлений Linux. "Поновлення" треба вибирати коли поновлюється раніше встановлена система Linux-Mandrake RE.
Налаштування миши.
У випадку выбору класа встановлення "Рекомендується", налаштування миши відбудеться автоматично. В іншому випадку треба вибрати з переліку потрібну мишу та, можливо, вказати порт.
Налаштування клавіатури.
DrakX стандартно запропонує Вам клавіатуру, що відповідає обраній Вами мові встановлення системи. Проте, Ви можете, за необхідності, змінити цей вибір. У випадку російської мови, пропонується на вибір декілька варіантів клавіатур з різними клавішами перемикання рус./лат.. В подальшому, Ви можете змінити цей вибір, скориставшися програмою DrakConf.
Інше.
Крім того, Ви можете встановити ряд додаткових параметрів. Опис рівнів безпеки Ви знайдете нижче в окремому розділі. Не захоплюйтеся надмірним рівнем - вже "средній" встановлює рівень захисту, що встановлюється в RedHat та попередніх версіях Mandrake. Обравши "високий" рівень, Ви помітите велику кількість обмежень, що можуть здатися Вам надмірними. Для настільного використання, швидше за все, цілком досить "слабкого" рівня. Встановлення supermount зручно для настільного застосування - зникає необхідність монтування змінних носіїв (дискет та КД), система робить це автоматично.
Вибір точок монтування.
Тут виконується дуже відповідальна процедура розбиття дисків на разділи та задання точок їх монтування в системі. Робота ця значно полегшується за рахунок зручних засобів, що пропонуються DrakX, зокрема, можливість відміни вибору, коли він був невдалим. В режимі "Рекомендується" всі необхідні дії, звичайно, виконуються автоматично. Працюючи в інших режимах Ви можете видаляти та створювати розділи на дисках, а також міняти розміры вже існуючих розділів, що містять Windows, без втрати данних. По закінченні роботи повинні бути створені та відформатовані, що найменше, два розділи - Linux (підсвічується червоним) та swap (підсвічується зеленим), та задана точка монтування для першого з них. Створення інших розділів та вибір точок монтування можно зробити відповідно до власних смаків та майбутнього використання системи. Але для цього вже потрібен певний рівень знайомства з Linux. Доречно призначити точки монтування для всіх існуючих розділів (крім swap), щоб вони одразу були доступні в системі.
Запис таблиць розташування на диски здійснюється лише після натискання кнопки

 
 

Цікаве

Загрузка...