WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою, переривання, система переривань, сегментна організація пам’яті - Контрольна робота

Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою, переривання, система переривань, сегментна організація пам’яті - Контрольна робота

складаються з двох частин і записуються у вигляді сегмент:зміщення. Наприклад, якщо кажуть, що "дане розміщується за адресою B800h:0010h", то це означає, що сегмент (ділянка пам'яті), в якому розміщується дане, починається з адреси B800h, а саме дане знаходиться на відстані 0010h від початку сегменту. Символ "h" в кінці числа означає, що це число записане в шістнадцятковій системі числення.
Якщо подібну адресу слід запам'ятати в регістрах процесора, то сегментна адреса (початок сегменту) розміщується в одному з регістрів, а зміщення - в іншому регістрі. При зверненні до відповідної ділянки пам'яті процесор обчислює її реальну адресу таким чином: домножуєсегментну адресу на 16 і додає до отриманого числа зміщення. Розмір сегменту та величина зміщення не повинні перевищувати 64К.
Для отримання зміщення певної ділянки пам'яті можна використовувати оператор offset.
Aсемблерна програма працює з трьома основними сегментами:
сегмент коду, в якому розміщуються команди, які виконуються;
сегмент даних, в якому розміщуються дані, потрібні програмі;
сегмент стеку, типовим використанням якого є виклик процедур та переривань.
4. Завантаження ОС Linux. Ініціалізація ядра
Приготування
До початку встановлення корисно з'ясувати, яке апаратне забезпечення вашого комп'ютера і чи сумісне ваше обладнання з Linux?
Під час встановлення ви зустрінетесь з назвами дисків, розділів на них та назвами каталогів файловї системи Linux, що відрізняються від тих, які використовуються в DOS та Windows (tm).
Назви дисків та розділів
Всі фізичні пристрої вашого комп'ютера відображуються в каталог /dev файлової системи Linux (про це - нижче). Диски IDE (зокрема жорсткі диски, дисководи CD ROM, ATAPI floppy) мають назви:
" /dev/hda - перший на першому каналі IDE,
" /dev/hdb - другий на першому каналі IDE,
" /dev/hdc - перший на другому каналі IDE,
" /dev/hdd - другий на другому каналі IDE.
Жорсткі диски SCSI позначаються /dev/sdX, де X - a,b,c,d,e, … в залежності від порядкового номера диска на шині SCSI.
Розділ диска позначається числом після його назви. Наприклад, /dev/hdb4 - четвертий розділ другого диска на першому каналі scsi.
Файлова система Linux
Файлова система Linux, на відмінність від файлових систем DOS та Windows(tm), є єдиним деревом. Корінь цього дерева - каталог, що називають root (рут), та позначають "/". Частини дерева файлової системи можуть фізично розміщуватися в різних розділах різних дисків або взагалі на інших комп'ютерах, - для користувача це прозоро. Процес приєднання файловї системи розділу до дерева називають монтуванням, від'єднання - розмонтуванням. Наприклад, файлова система CD ROM в Linux-Mandrake RE монтується стандартно в каталог /mnt/cdrom (шлях в Linux позначають з використанням /, а не , як в DOS/Win). Поточний каталог позначають ".".
Файлова система Linux-Mandrake RE містить каталоги першого рівня /bin (командні оболонки (shell), основні інструменти), /boot (містить ядро системи), /dev (псевдофайли пристроїв, що дозволяють працювати з ними безпосередньо), /etc (файли налаштувань), /home (особисті каталоги користувачів), /lib (системні бібліотеки, модулі ядра), /mnt (каталоги для монтування файлових систем змінних пристроїв та зовнішніх файлових систем), /proc (віртуальна файлова система, що містить відомості про поточний стан системи), /root (особистий каталог наглядача за системою, він реєструється в системі під ім'ям root), /sbin (системні інструменти), /usr (програми та бібліотеки, що доступні користувачу, а також документація в /usr/share/doc), /var (робочі файли програм, черги, журнали), /tmp (тимчасові файли).
Разділи, що необхідні для роботи Linux
Для роботи Linux необхідно створити на жорсткому диску (дисках), що найменш два разділи: кореневий (тобто той, що буде містити каталог / ) та розділ свопингу (swap, розділ підкачки). Розмір останнього, як правило, складає від однократної до двукратної величини оперативної пам'яті компьютера. Але, коли у вас 128 Мб та більше, можно робити цей розділ значно меншого розміру. Коли у Вас багато вільного місця на диску, то можно створити окремі разділи для каталогів /usr, /home, /var. Буває корисно створити невеличкий (до 16 Mб) розділ /boot.
Попередження. Під час встановлення будь-якої операційної системи, зокрема й Linux-Mandrake RE, необхідно потурбуватися прол цілісність данних, що є на диску. Не забудьте зробити їх резервну копію. Крім того, дуже рекомендуємо Вам створити завантажувальні (спасіння) дискети для тих операційних систем, що залишаються на ваших дисках. У випадку помилки під час встановлення програми, що керує завантаженням, Ви будете мати можливість відновити записи завантаження цих систем.
Встановлення в різних режимах
Процедура встановлення Linux-Mandrake RE дуже проста і майже повністю українізована. Уважно читайте повідомлення програми і ці настанови, не поспішайте натискати на клавіши.
Початкове завантаження
Завантаження прогами встановлення можливо здійснити з завантажувального CD, з DOS та з дискети завантаження.
Завантаження з CD. Коли Ваш BIOS підтримує початкове завантаження з CD, то це самий простий спосіб. Не забудьте тіки зазначити в налаштуваннях BIOS в якості першого джерела завантаження - CD. Треба просто вставити завантажувальний CD та перезавантажити машину. В цьому випадку комплект має знаходитися на КД. Фірмові КД від AltLinux - завантажувальні.
Коли на комп'ютері встановлено MS-DOS(tm), або Windows(tm) то програму встановлення можливо завантажити безпосередньо з CD без використання дискет.
Для цього треба запустити autoboot.bat з каталога dosutilsautoboot на CD в режимі "чистого" DOS. Детально цей метод описано в документаціі на диску. В цьому випадку комплект має знаходитися на CD.
Створення дискети для завантаження. Мы радимо цей метод, коли Ваш BIOS не підтримує завантаження з КД, а також в усіх випадках, коли комплект знаходиться не на КД. Зразки завантаження знаходяться в каталзі images на КД та мають наступне призначення:
" cdrom.img: встановлення з CD
" hd.img: встановлення з жорсткого диску
" hdreiser.img: встановлення з жорсткого диску з файловою системою reiserfs
" other.img: завантаження з проблемних пристроїв, включаючи деякі диски SCSI
" network.img: встановлення з ftp/nfs/http
" pcmcia.img: встановлення з пристрою pcmcia
Для створення дискети завантаження під Windows треба скористатися програмою rawwrite. Вона знаходиться на CD в каталозі dosutils. Майте на увазі, що є й DOS версія той же програми - rawrite, (це насправді, оригінальна версія програми; rawwrite по суті є графічною надбудовою до неї).
Зазначте зразок для завантажування та куди його копіювати.
Потім вставте чисту дискетку в

 
 

Цікаве

Загрузка...