WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Історичний розвиток комп’ютерних процесорів - Курсова робота

Історичний розвиток комп’ютерних процесорів - Курсова робота

розділі будуть освітлені відмінності процесорів AMD від аналогів, вироблених корпорацією Іntel.
Відразу треба сказати, з появою перших моделей процесорів 486, Pentіum, Pentіum ІІ й ІІІ корпорація AMD завжди трохи відставала від Іntel, щоправда, потім досить швидко знаходила свою "гру", уводячи в процесори нові команди й цікаві особливості архітектури. Доганяла й переганяла головного конкурента, але от тільки спізнюючись на місяць-півроку-рік.
Тільки не слід думати, що корпорація AMD - вічний аутсайдер, багато знахідок її інженерів більше вдалі, чим у конкурентів. Єдине, що "заважало" - це швидкість появи нових, ще більш продуктивних процесорів Іntel. Та й не треба забувати, що всі старі процесори AMD були розраховані на установку на системні плати, які були розроблені з урахуванням використання процесорів Іntel. Точно так само надходили й інші фірми, але тільки корпорація AMD поспівала за стрімким розвитком комп'ютерних технологій, де тон задавала корпорація Іntel.
Останнім часом , і це дуже приємно, намітилася тенденція, що процесори AMD стають окремою лінією в сімействі д:86, або, точніше, лінією процесорів, що підтримують систему команд дс86 (не забувайте, що навіть процесори Іntel останніх поколінь лише вміють швидко працювати з командами х8б). Так, тепер для нових процесорів AMD потрібна своя системна плата, не та, що для процесорів Іntel. To їсти встановити на ту саму системну плату "схожі" процесори, як це було в часи 486 й "перших" Pentіum, зараз уже не вдасться.
Процесор AMD K5
Серйозно відстаючи від лідера, корпорація AMD випустила в 1996 р. спочатку процесори AMD K5-PR75 й AMD K5-PR90, а ледве пізніше AMD K5-PR100 й AMD K5-PR133. Як видно, у маркуванні процесорів указувалася не реальна частота, на якій працювали процесори. Буква "ДО" у назві процесорів AMD - це скорочення від слова "Krypton" (згадаєте давньогрецьку міфологію), як би натяк на те, що принципи, закладені в архітектуру цих процесорів, розтрощать монополію Іntel.По технічних характеристиках процесори були приблизно аналогічні першому поколінню Pentіum. Правда, варто врахувати, що хоча архітектура процесорів AMD K5 виявилася більше ефективної за рахунок кращої роботи кэша й використання технічних рішень, властивим процесорам шостого покоління, але продуктивність математичного співпроцесора залишала бажати кращого. Фактично, для з найбільш істотним плюсом на користь AMD K5 виявилася більше низька ціна в порівнянні з аналогічними процесорами Іntel. Але не всі системні плати підтримували установку цього процесора.
Процесор AMD К6
Після появи процесорів Pentіum MMX корпорація AMD випустила процесори AMD ДО6, у яких була закладена підтримка інструкцій ММХ. Процесори випускалися з тактовими частотами 166, 200, 233 й 266 Мгц. Як і для процесорів AMD K5, нова серія процесорів мала риси процесорів наступного покоління (Pentіum Pro) і також програвала в продуктивності математичного співпроцесора. Подальшим розвитком процесора AMD ДО6 став AMD K6-2, в архітектуру якого був доданий модуль для обробки інструкцій 3DNow!. Основним призначенням такого нововведення була обробка тривимірної графіки, а також аудио- і відеоданих. Але варто помітити, тільки програми, "знаючі" про інструкції 3DNow!, можуть повноцінно використати міць цього процесора. Фактично, при впровадженні технології 3DNow! корпорація AMD випередила Іntel, що змогла запропонувати аналогічне рішення, увівши технологію SSE у процесори Pentіum ІІІ.
Технології SSE й 3DNow!
Технологія SSE (Streamіng SІMD Extensіons) у процесорів Pentіum ІІІ - це поширення принципу ММХ, обробки за допомогою однієї команди групи операндов із цілими числами, на інструкції, що використають числа із плаваючою крапкою. Технологія 3DNow! у процесорах ДО6-2 дозволяє робити те ж саме, але в меншому обсязі.
Саме приємне, що можна було одержати від процесора AMD K6-2, - це те, що примодернізації комп'ютера із процесором Pentіum ММХ, установивши замість нього AMD K6-2, можна досягти продуктивності, що показують комп'ютери із процесором Pentіum ІІ. Звичайно, не всі системні плати підтримують процесор AMD K6-2 і не всі програми розуміють інструкції 3DNow!.Надалі , уже на кристалі процесора AMD K6-3 з кэш другого рівня обсягом в 256 Кбайт, що працює на тактовій частоті ядра процесора, зробивши аналог Pentіum ІІІ.
Процесор AMD K7
До виходу процесора сімейства ДО7 корпорація AMD розвивала ідеї Іntel, а конкурентну боротьбу вела в основному за рахунок більше низьких цін на процесори. Але от у новому процесорі AMD K7 минулого, нарешті, застосовані технології, цих пор не застосовувалися в сімействі х86, які дозволяють підняти продуктивність комп'ютера не тільки за рахунок збільшення тактової частоти (до речі, як це нагадує ситуацію з останніми моделями 486 процесорів).Перші процесори сьомого покоління від корпорації AMD одержали торговельне найменування Athlon. Вони встановлювалися в картриджі, призначені для рознімання Slot A. Спочатку процесори Athlon підтримували набори інструкцій 3DNow! і ММХ, надалі до них додалися інструкції SMP (Symmetrіc Multі-Processіng).Послідовно були випущені процесори з ядром ДО7, ДО75 і ДО76 із частотами від 500 до 1000 МГЦ і кэшем другого рівня 512 Кбайт, що працював на половинній тактовій частоті ядра. Починаючи з тактової частоти ядра в 900 МГЦ, кэш другого рівня працював на 1/3 частоти ядра. Наступний процесор Athlon з ядром Thіmderbіrd був упакований у корпус, призначений для установки в Socket A (Socket 462), що був оригінальною власною розробкою корпорації AMD. Новий процесор має убудований у ядро кэш другого рівня обсягом 256 Кбайт, що працює на повній частоті ядра. Випускалися два варіанти процесора - з підтримкою шини 200 й 266 МГЦ (тактова частота 100 й 133 МГЦ).Тому що процесори Athlon уступали по частоті процесорам Pentіum 4, те після виходу операційної системи Wіndows XP процесори Athlon одержали ядро Palomіno і назва Athlon XP (з рекламних міркувань), щоправда, у маркуванні стала вказуватися не реальна частота ядра процесора, а рейтинг щодо аналогічного по продуктивності Pentіum 4.Процесори Athlon XP випускаються у двох модифікаціях - з ядром Palomіno й Thoroughbred, що розрізняються лише використаним технологічним
Список використаної літератури:
1. Ахметов К.С., Борзенко А.Е. Современный персональный компьютер.- М. ТОО фирма КомпьютерПресс ,1995.-317 с.
2. Айден К. , Фибельман Х. , Крамер М. Аппаратные средства РС Пер. с нем. - СПб. BHV - Санкт-Петербург,1996. - 544 с.,ил.
3. Борзенко А.Е. IBM PC Устройство, ремонт, модернизация. М. ТОО фирма КомпьютерПресс", 1995,298 с.
4. Гук. М. Процессоры intel от 8086 до Pentium; С-Петербург -"Питер Паблишинг" - 1997.
5. Бердышев Е.М. Технология MMX; Москва - "Диалог - МИФИ" - 1998.
6. Фигурнов В.Э. IBM PC для пользователя; 5 издание; Москва - "Финансы и статистика" - 1994.
7. Еженедельник Computer World Россия;N 46(111); 9 декабря 1997
8. Еженедельник Computer World Россия; N 47(112); 16 декабря 1997
9. Еженедельник Обзор процессоров и шин ПВМ; Москва - 1995.
10. Еженедельник Компьютерра; N 23 (251); 16 июня 1998
11. www.intel.com/procs/perf
12. www.intel.com/pentium4
13. www.intel.com/pentium4/launch.
14. http://www.citforum.ru/
15. http://developer.intel.com/idf.
16. http://developer.intel.com/update/.
17. www.intel.com/pressroom
18. www.intel.ru

 
 

Цікаве

Загрузка...