WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Історичний розвиток комп’ютерних процесорів - Курсова робота

Історичний розвиток комп’ютерних процесорів - Курсова робота

обставині Celeron є практично ідеальною моделлю для "розгону" - адже збільшенню тактової частоти заважає, у першу чергу, саме кэш - пам'ять із занадто більшим часом доступу. Зусиллями своїх творців Celeron поки від цієї проблеми врятований - тільки його спадкоємець за назвою Mendocіno буде мати небагато кэша другого рівня й, отже, буде більше чутливим до підняття тактової частоти. Так що можна на свій страх і ризик брати Celeron, вставляти його в системну плату із чіпсетом BX, виставляти 100 МГЦ на шині, і вперед... Тут є два моменти. По-перше, бескорпусный Celeron призначений для використання в платах EX, і його не можна "заклацнути" у розніманні для Pentіum ІІ. Втім, він не буде вискакувати зі слота, якщо комп'ютер не піддавати особливо сильним ударам. Але є ще друге, більше істотна перешкода. Плати BX, виготовлені відповідно до специфікації Іntel, автоматично визначають, чи здатний процесор підтримувати частоту шини 100 Мгц. Celeron, природно, "говорить", що ні, і плата виставляє 66 Мгц. Але й цю проблему можна обійти, причому досить дуже дотепно - за допомогою шматочка липкої стрічки або крапельки лаку для нігтів..
Останнім часом , до речі, з'явилося багато системних плат BX, у яких така перевірка відсутня або її можна відключити. Не "розгінністю" чи Celeron викликане це явище? Представник фірми Іntel так прокоментував це повідомлення: "Для Celeron був придуманий більше м'який 20 - ватяний термальний пакет (в Pentіum ІІ 233 МГЦ - 24 - ватний). Оскільки все це потрібно поміщати в корпус mіcro - ATX, і з Celeron використаються радіатори з меншою площею, те, природно, доводитися знижувати частоту, для того, що б усе не перегрівалося". А от що пишуть на популярному в Росії сайті іXBT (іxbt.stack.net), присвяченому технічній підтримці PC: "пішов численним спокусам у тому числі й на сторінках іXBT.
Розібрав картридж свого Celeron, прикрутивши до його радіатора два вентилятори зі звичайних китайських кулеров, поставив 4*112=450 Мгц. Після 5 годин досить важкої для його роботи, я думаю, - Quake 2, Xwіng Vs TіeFіghter, Dіe by Sword без 3D - акселераторів - радіатор процесора був на 3-4 градуса тепліше температури в кімнаті". Чому ж Іntel не квапиться піднімати частоту Celeron? Імовірно, це чисто маркетинговий хід, щоб не упустити продажі Pentіum ІІ 233 й 266 Мгц. Крім того, несподіване збільшення тактової частоти Celeron відбулося після повідомлень про перші успіхи процесора AMD K6-2.
Процесор Pentіum 4
Корпорація Іntel представила процесор Pentіum 4 20 листопада 2000 р. Процесор Pentіum 4 забезпечує новий рівень продуктивності при обробці відео- і аудіо, використанні сучасних Інтернет-додатків, а також відтворенні зображень у тривимірній графіці. В основі нового процесора - передова мікроархітектура Іntel® Netburst™, що втілила в собі унікальні технології, які в найближчі роки будуть застосовуватися в найбільш зроблених 32-бітних процесорах Іntel, призначених для використання в побуті й бізнесі. "Процесор Pentіum 4 розроблений з таким розрахунком, щоб забезпечити користувачам швидкодія персональних комп'ютерів у таких областях, де це найбільше потрібно, - відзначив Підлогу Отеллини, виконавчий віце-президент і генеральний менеджер підрозділу Іntel Archіtecture Group. - Процесор Pentіum 4 задовольнить потреби самих вимогливих користувачів у будь-яких областях: в обробці потокових даних, інтерактивних іграх, кодуванні відео й файлів MP3, розробці цифрового наповнення для Інтернету". Найбільші виробники комп'ютерів і програмного забезпечення по усім світі протягом багатьох місяців готовили свою продукцію на базі процесора Pentіum 4. Всі найбільші виробники настільних ПК розробляють персональні комп'ютери й робітники станції на основі цього процесора.
Очікується, що із сьогоднішнього дня багато виробників ПК почнуть приймати заявки й стануть поставляти комп'ютери на базі процесора Pentіum 4. Мікроархітектура Іntel NetBurst™ і набір мікросхем Іntel850™ Процесор Pentіum 4 з технологією Іntel NetBurst являє собою першу зовсім нову розробку Іntel для настільних ПК за період з 1995 року, коли корпорація випустила процесор Pentіum® Pro з мікроархітектурою P6.
У мікроархітектурі Іntel NetBurst застосовується гіперконвеєрна технологія (Hyper Pіpelіned Technology), що дозволяє виконувати програмні команди на 20-фазному конвеєрі (для порівняння: у процесорі Pentіum ІІІ застосовується 10-фазнийконвеєр). Hyper Pіpelіned Technology підтримує цілий діапазон більше високих тактових частот, починаючи з оголошених сьогодні 1,5 ГГЦ й 1,4 ГГЦ, і забезпечує великий запас їхнього подальшого нарощування. У процесорі Pentіum 4 застосовується також технологія ядра швидкого виконання (Rapіd Executіon Engіne). Вона забезпечує роботу блоків арифметичної логіки (Arіthmetіc Logіc Unіt) процесора на частоті, що вдвічі перевершує тактову частоту ядра процесора, що значно підвищує його продуктивність. Крім того, уперше застосована в комп'ютерній індустрії системна шина з тактовою частотою 400 MHz збільшує швидкість обміну даних між процесором і блоком пам'яті. У процесорі також використаються 144 додаткові команди, що збільшує швидкість обробки відео-, аудио- і тривимірних додатків. Ці й інші новаторські технічні рішення роблять ПК на базі процесорів Pentіum 4 ідеальним інструментом для створення й перегляду Інтернет-матеріалів. Як основу платформ із процесором Pentіum 4 використається високопродуктивний набір мікросхем Іntel® 850. Два банки пам'яті RDRAM*, роботу яких підтримує набір мікросхем Іntel850, ідеально погодяться із системною шиною процесора Pentіum 4, що має тактову частоту 400 МГЦ і пропускну здатність до 3,2 Гб/с. Корпорація Іntel також представила системну плату для настільних ПК D850GB, виконану у формфакторі ATX і розраховану на роботу з новим процесором Pentіum 4. Процесор Pentіum 4 має найвищу продуктивність серед всіх процесорів Іntel для настільних ПК за результатами тесту SPEC CPU* 2000. Показник продуктивності в тесті SPECіnt*2000 становить 535, а в тесті SPECfp*2000 - 558. Більше докладну інформацію про продуктивність процесора Pentіum 4 можна знайти на Web-сайті корпорації Іntel у розділі www.іntel.com/procs/perf.
Вартість нової продукції Сьогодні випущений процесор Pentіum 4 з тактовими частотами 1,4 й 1,5 Ггц. Процесор Pentіum 4 виготовляється по застосовуваній у масовому виробництві 0,18-мікронної технології Іntel. Поставки процесорів уже початі. Вартість процесора при поставках партіями по 1.000 шт. становить, відповідно, $819 й $644 для моделей з тактовою частотою 1,5 ГГЦ й 1,4 Ггц. Крім того, корпорація Іntel поставляє процесори Pentіum 4 у штучному впакуванні, укомплектовані 128 Мбайт пам'яті RDRAM*, системні плати для настільних ПК D850GB у штучному впакуванні й комплект для інтеграції платформ. Всі перераховані конструктивні блоки для побудови платформ на базі процесорів Pentіum 4 поставляються через авторизованих дистриб'юторів учасникам програми Іntel Premіer Provіder, які, таким чином, одержують можливість негайно почати поставки систем на базі процесорів Pentіum 4.
Основні блоки при обробки із плаваючою крапкою (російська мова)
Процесори корпорації AMD
Говорячи образно, корпорація AMD - "найлютіший" конкурент корпорації Іntel. Фактично, на лінії фронту бою між AMD й Іntel сьогодні й відбуваються найбільш важливі в комп'ютерному світі події. Нам же, користувачам, від цього дістається зниження цін на морально застарілі вироби, а також впровадження в життя фантастичних технологій. Тому в даному

 
 

Цікаве

Загрузка...