WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Turbo Pascal - Реферат

Turbo Pascal - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Turbo Pascal"
П Л А Н
1. Програмне забезпечення Turbo Pascal (version 7.0).
2. Інтерфейс програми. Меню.
3. Оператори мови Pascal.
4. Оператор (for; repeat; while; write; read).
У Turbo Pascal 7.0. застосовано виділення різними кольорами елементів структури програми, зовсім новий компілятор і новий інтерфейс.
Система програмування Турбо Паскаль являє собою єдність двох певною мірою самостійних початків: компілятора з мови програмування Паскаль (мова названа на честь видатного французького математика і філософа Блеза Паскаля (1623-1662)) і деякої інструментальної програмної оболонки, що сприяє підвищенню ефективності створення програм. Для стислості умовимося надалі називати реалізований компілятором мова програмування Паскаль - мовою Турбо Паскаля, а різноманітні сервісні послуги, що представляються програмною оболонкою, - середовищем Турбо Паскаля.
Середовище Турбо Паскаля - це перше, з чим зіштовхується будь-як програміст, що приступає до практичної роботи із системою. Якщо Ви за якимись причинами не збираєтеся писати власні програми, можна пропустити цю главу, у якій приводяться мінімальні зведення про основні прийоми роботи до середовищі Турбо Паскаля.
Базовими компонентами система програмування Турбо Паскаль є компілятор мови Паскаль, засіб створення і редагування вихідних текстів програм і засобу їхнього налагодження (пошуку помилок). Усі ці компоненти об'єднані в єдине інтегроване середовище розроблювача, з яким саме і працює програміст, створюючи свої програми.
Запуск програми
Для початку роботи з Турбо Паскаль зручніше за все надійти в такий спосіб:
1. Запустити Norton Commander;
2. Зайти в каталог, у якому планується зберігати файли з вихідними текстами програми, а також допоміжні файли вашої програми;
3. Викликати гаряче меню Norton Commander (натиснувши клавішу F2);
4. Вибрати рядок "Turbo Pascal 7.0";
5. Якщо вікно редагування не відкрилося, то відкрити його через пункт меню "File" (натиснути Alt+F, вибрати New).
Якщо у вас уже є деякий файл із вихідним текстом програми (файл із розширенням pas), з яким ви хочете продовжити роботу, то досить навести на нього покажчик Norton Commander і натиснути Enter. У цьому випадку запуститься Turbo Pascal і відразу відкриється текст обраної вами програми.
Вікно середовища розроблювача
Основний екран інтегрованого середовища розроблювача Turbo Pascal 7.0 виглядає в такий спосіб:
По функціональному призначенню виділяється три області екрана:
" Рядок меню
" Робоча область
" Рядок стану
В Pascal немає операторів введення та виведення інформації.
Ці операції в програмах виконуються через стандартні процедури. Для виведення інформації можна використовувати процедури: write(вираз1[,вираз2, ...] ) - виводить значення виразів, після чого курсор залишається в тому ж самому рядку; writeln(вираз1[,вираз 2, ...] ) - виводить значення виразів, після чого курсор переводиться в наступний рядок. Якщо в операторі виведення використовуються текстові константи, то їх записують в одинарних лапках.
В операторі виведення прийнято поєднувати текстові константи, що вказують назву змінної, що виводиться, та саму змінну (значення якої потрібно вивести). Наприклад: writeln("X=",Х); writeln("Значення F=",F);. Для введення інформації можна використовувати процедури: read(змінна1[, змінна2, ...]) - вводить значення змінної, після чого курсор залишається в тому ж самому рядку; readln(змінна1[, змінна2, ...]) - вводить значення змінної, після чого курсор переводиться в наступний рядок.
Потрібно відмітити, що в одній команді введення в Pascal прийнято вводити лише одну змінну, хоча (як показано вище) допускається вказання декількох змінних. Якщо під час виконання програми в ній зустрічається процедура read або readln, то відбувається зупинка програми й користувачу потрібно в позицію курсору ввести значення змінної та натиснути Enter. Після чого введене значення присвоюється відповідній змінній.
Основний недолік процедури read (readln) полягає в тому, що при введенні інформації користувач не бачить, значення якої змінної він вводить. Для усунення цього недоліку при введені інформації використовується одночасне поєднання процедур введення та виведення інформації.
Наприклад: write("A="); readln(A); write("X="); readln(X); Форматоване виведення інформації Потрібно відмітити, що процедура writeln (write) виводить значення змінних дійсного типу в експотенціальному (науковому) форматі: "числоЕстепінь". Наприклад Х=1.978500000 Е+00, що відповідає числу 1,9785. Таке представлення чисел часто є незручним для сприйняття, тому в Pascal використовують форматований вивід інформації.
Для цього записують такий формат: writeln(вираз:n:m); де n - кількість цифр, що відводиться для представлення числа; m - кількість цифр, що відводиться для представлення дробової частини числа. 27 Наприклад Writeln("X=",X:7:2); В даному прикладі на число відводиться 7 позицій, з яких 2 - дробова частина числа, а 4 - ціла (7 позицій усього, 2 - дробова частина і 1 - крапка 7-2-1=4). При цьому необхідно пам"ятати, що Pascal не виводить "початкових нулів".
Наприклад, для виведення числа 5 відведено 4 позиції, то на екран буде виведено 5, а не 0005. З описаного вище можна зробити висновок, що при вказанні n та m для форматованого виведення інформації потрібно їх значення задавати таким, щоб різниця між ними була не менша 2 (n-m>=2). Якщо при виведенні значення деякої змінної з допомогою writeln (write) число, що виводиться, не буде поміщатись у вказаний формат (тобто кількість

 
 

Цікаве

Загрузка...