WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → 1.Типи інформаційних систем. 2. Ассеss - Контрольна робота

1.Типи інформаційних систем. 2. Ассеss - Контрольна робота

знизити втомлюваність зору за рахунок його постійного переключання з документа на екран і клавіатуру та шкідливу дію блищання клавіатури.
5.3. Техніка безпеки.
Умови праці - це сукупність елементів виробничого середовища, які впливають на функціональний стан людини.
Сприятливими вважаються такі умови праці, коли сукупність елементів, що їх утворюють, впливає на людину і сприяє духовому і фізичному розвитку особистості, формування творчого ставлення до праці, почуття задоволеності ним, високої працездатності.
Несприятливі умови праці спричиняють передчасну втому, яка знижує можливості людини і може призвести до хворобливого стану.
Найважливішими елементами умов праці є освітленість, стан повітряного середовища (температура, вологість, рухливість і чистота повітря), шум, вібрація.
Поліпшення освітленості робочого місця грунтується на таких реко-мендаціях:
- В усіх випадках перевагу слід надати природному освітленню;
- При загальному штучному освітленні бажано використовувати люмінесцентні лампи нейтрального білого світла;
- Місцеве освітлення повинно поліпшувати умови робочої зони. Цього можна досягти зручним розміщенням джерела світла і сприятливим розподілом яскравості в полі зору. Місцеве освітлення не повинно створювати різку межу із загальним освітленням (не слід працювати при настільній лампі в дуже темній кімнаті).
- Фарбувати стіни кабінету у відносно світлі тони.
- Світло не повинно осліплювати, рефлектувати.
Стан повітряного середовища має забезпечувати профілактику переохолодження і перегрівання, необхідну вологість і швидкість руху повітря.
5.4. Перевірка напруги в мережі.
Перед першим вмиканням комп'ютера потрібно перевірити, чи відповідає напруга в мережі тій, на яку розрахований комп'ютер (багато комп'ютерів можуть працювати при 110 В). При необхідності можна встановити перемикач напруги на комп'ютері в правильне положення.
5.5. Стабілізація напруги.
В багатьох населених пунктах нашої країни напруга в мережі може дуже коливатись. Для комп'ютера такі зміни напруги не бажані (особливо шкідливе різке зниження напруги), тому краще підключити комп'ютери через стабілізатор. Найбільш надійний захист від неприємностей, пов'язаних з нестабільністю електроживлення, здійснюють спеціальні пристрої безперервного живлення (USP), які не тільки забезпечують постійну напругу, але й дають можливість працювати з комп'ютером при повному вимиканні живлення на протязі від 5 хв. до декількох годин (в залежності від потужності пристрою). За цей час можна, в усякому випадку, повністю завершити роботу на комп'ютері, щоб при його вимиканні не відбулося втрати інформації. Для серверів локальних мереж і комп'ютерів, що обробляють цінну комерційну інформацію, застосування приладів безперервного живлення є практично обов'язковим (багато фірм не приймають комп'ютерів на гарантійне і сервісне обслуговування, якщо вони експлуатуються без USP). Для інших комп'ютерів в якості дешевого замінника можна використати побутові стабілізатори, вони забезпечують надійну роботу комп'ютерів при падінні або коливаннях напруги в електричній мережі.
5.6. Вмикання комп'ютера.
Для вмикання комп'ютера необхідно:
- Підключити ПК в мережу або зробити це через стабілізатор напруги;
- Ввімкнути периферійні пристрої (принтер);
- Ввімкнути монітор комп'ютера;
- Ввімкнути комп'ютер, використовуючи клавішу POWER на системному блоці.
Після цього на екрані з'явиться повідомлення про хід роботи програм перевірки і початкової загрузки комп'ютера. Коли початковазагрузка операційної системи буде закінчена, з'явиться запрошення операційної системи. Це запрошення означає, що операційна система готова до прийому команд.
5.7. Вимикання комп'ютера.
Для вимикання комп'ютера необхідно:
- Закінчити роботу з прикладною програмою;
- Вимкнути принтер (якщо він був ввімкнений);
- Вимкнути комп'ютер, використовуючи клавішу POWER на системному блоці;
- Вимкнути монітор;
- Вимкнути комп'ютер з мережі або вимкнути стабілізатор, якщо комп'ютер підключений через стабілізатор напруги.
5.8. Системний блок комп'ютера.
Системний блок комп'ютера бажано поставити в такому місці, щоб на нього не впливали поштовхи і коливання. Недопустимо ставити на системний блок матричний принтер - поштовхи, що виникають при роботі, можуть пошкодити комп'ютер. Всі кабелі, що з'єднують системний блок комп'ютера з іншими пристроями, необхідно вставляти і виймати тільки при вимкненому комп'ютері. Раз в декілька місяців потрібно відкривати системний блок комп'ютера і знищувати бруд.
5.9. Використання монітора.
Важливе значення для ефективної роботи з комп'ютером має правильне використання монітора:
- Монітор потрібно поставити так, щоб стояв надійно і не на краю стола;
- Потрібно встановити монітор так, щоб на нього було зручно дивитися під прямим кутом, а не збоку;
- Потрібно правильно відрегулювати зображення, тому що на екран можна дивитися багато годин підряд і якщо він правильно не відрегульований, то можна пошкодити очі. Спочатку потрібно відрегулювати яскравість і контраст монітора. Не слід робити зображення дуже яскравим - від цього швидко втомлюються очі. Перевірити це можна так: чорний колір на екрані повинен бути дійсним, а не блідим. Якщо на екрані є ручка фокусування, її потрібно підкрутити її так, щоб зображення було максимально чітким.
- Якщо монітор встановлений так, що від екрану відбивається світло, потрібно придбати фільтр для монітора.
- Кінескоп, що знаходиться всередині монітора, використовує дуже високу напругу, тому ні в якому випадку не потрібно відкривати кришку монітора і тим більше торкатись деталей, що знаходяться під кришкою. Це повинні робити тільки спеціалісти по ремонту моніторів.
5.10. Використання клавіатури.
Клавіатура - достатньо надійний невибагливий пристрій і все-таки цим не потрібно зловживати. Наприклад, не слід класти на клавіатуру бутерброди, ставити поруч з нею чай - крихти і рідина можуть вивести її з ладу. Закінчуючи роботу з комп'ютером, клавіатуру потрібно закрити кришкою, щоб туди не попав бруд.
5.11. Використання дискет.
Дискети вимагають обережного відношення: їх потрібно обережно вставляти в дисковод, не можна гнути, здушувати, торкатись руками відкритих ділянок магнітного покриття. Потрібно не допускати попадання рідини і бруду на дискети. Дискети розміром 5"25 дюйма потрібно зберігати в паперовому конверті. Бажано зберігати дискети в вертикальному положенні в спеціально закритих коробках.
Список використаної літератури.
1. Д. Вейскас "Эффективная работа с Microsoft Access 2", Питер, 95.-667 с.
2. Джим Бойс и др., специальное издание, "Использование Microsoft Office 97" Профессиональный выпуск, Киев, Москва, Санкт -Петербург, 1998. - 598 с.
3. Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О., "Практичний курс інформатики" за редакцією академіка АПН України Мадзігона В.М., Київ, 1997.- 418 с.
4. Англо-українсько-російський словник з інформатики, програмування , обчислювальної техніки. Уклад.: А.Б.Бартків, О.Я.Гринчишин, Я.Т.Гринчишин, - Київ, "Вища школа", 1995.-
522 с.
5. Н.М.Ткаченко "Бухгалтерський облік на підприємствах
України з різними формами власності". - Київ , 1996 - 463 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...