WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → 1. Утиліти для адміністратора системи в ОС Uniх. 2. Системи команд мови Асемблер. 3. Віртуальна пам’ять. Сторінкова організація памяті. Реалізація сто - Реферат

1. Утиліти для адміністратора системи в ОС Uniх. 2. Системи команд мови Асемблер. 3. Віртуальна пам’ять. Сторінкова організація памяті. Реалізація сто - Реферат


Контрольна робота
з комп'ютерних наук
1) Утиліти для адміністратора системи в ОС Uniх.
2) Системи команд мови Асемблер.
3) Віртуальна пам'ять. Сторінкова організація памяті. Реалізація сторінкової реалізації памяті. Фрагментація памяті.
4) Забезпечення конфіденційності інформації у Windows та ОС Linox.
1) Утиліти для адміністратора системи в ОС Uniх
Будь-яка дія по адмініструванню системи Unix полягає в проведенні цілого "пакету" дій - запуску різних утиліт з хитрими параметрами і внесенні змін у велику кількість конфігураційних файлів. Природно, що все це можна, а іноді і потрібно, проробляти вручну. Іноді це єдиний спосіб що-небудь зробити. У допомогу починаючому адміністратору в операційних системах Unix V (наприклад у SVR4/88, ISC Unix V, UnixWare) призначена "інтегрована діалогова утиліта для системних робіт" sysadm.
Для запуску sysadm ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно бути Суперкористувачем.
Спосіб уживання:
# sysadm
Type of your terminal> vt220
Чи
Login: sysadm
Password:
З'являється меню, рухаючи по який стрілками, Enter'ом, функціональними клавішами, можна домогтися того, чого (сподіваюся ви знаєте чого) хочете.
Унизу, у рядку буде іноді з'являтися підказка приблизно такого змісту:
Fill the form and press Continue
У самому нижньому рядку екрана знаходиться підказка: Яка саме функціональна клавіша відповідає клавіші "CONTINUE". Будьте уважні. Значення функціональних клавіш може мінятися в залежності від того, де саме ви знаходитеся.
Щоб побачити можливі варіанти вибору, натискайте F2 (Choices)
Щоб завершити роботу в sysadm, натисніть F7 (CMD-MENU) і виберіть "exit".
Примітка. Часто буває, потрібно натиснути функціональну клавішу номер таке-те, а вона нічого не робить. УВАГА: тоді замість функціональної клавіші треба натискати: Ctrl-F Цифра , де Цифра дорівнює номеру необхідної функціональної клавіші. Наприклад, замість F4 можна натиснути Ctrl-F 4
Переміщатися по меню можна не тільки стрілками, але також і Ctrl-клавішами: Ctrl-h,j,k,l, ПРОБІЛОМ, Tab, і першими буквами команд меню.
Утиліта системного адміністратора ADMINTOOL
На робочих станціях Sun, IBM RS/6000 утиліти для адміністрування працюють у графічному режимі, під X Windows, з використанням мишки.
Sun Solaris 2.3 - admintool
IBM RS/6000 AIX - msmit
Для інсталяції операційної системи на Unix-комп'ютер використовуються завантажувальні дискети, завантажувальні магнітні стрічки, а також CD-ROM'и.
З дистрибутивного носія завантажується мінімальна версія операційної системи UNIX, і під керуванням цього UNIX-а запускається програма інсталяції, що витягає і встановлює з носія пакети.
1. Motorola 922. Завантаження з магнітної стрічки.
Уставити стрічку з дистрибутивом Unix SVR4/88. Уключити харчування. Після того, як на консольному терміналі з'явиться повідомлення
Idle MPU: none
натиснути на клавішу "ПРОБІЛ". З'явиться меню з декількох пунктів.
Вибираємо "3" (System debugger) , ENTER У відповідь на запрошення 197-Diag> уводимо "bo 0 40" ENTER (0: завантажити з 0-го SCSI контролера, 40 - магнітна стрічка) і чекаємо 5 хвилин.
197-Diag> bo 0 40
Boot-prom організує в оперативній пам'яті RAM-диск, зчитує на нього з магнітної стрічки початкові 8(?) Mb - образ файлової системи, завантажує ядро операційної системи, монтує RAMдиск у якості кореневої файлової системи, і запускає з його програму інсталяції, керовану меню. Далі треба відповісти на деяку кількість питань, після чого програма приступить до установки пакетів Unіх'а, що розміщені на стрічці слідом за образом завантажувального RAM-диска. Власне витяг файлів зі стрічки займає 20-40 хвилин, у залежності від того, скільки і які пакети ви вирішили встановлювати.
Першим питанням система запитає, який у вас термінал. Відповісти, що в нього 24 рядка, і він має позиционирование курсору в стилі vt100.
Програма інсталяції має три основних режими:
1. install
2. upgrade
3. maintance mode
Другим своїм питанням програма інсталяції запропонує вибрати один з них.
INSTALL - передбачає повну установку операційної системи. Усі файлові системи на диску будуть заново перерозмічені - і, отже, УСІ ФАЙЛИ, що до цього існували на диску, БУДУТЬ СТЕРТІ.
UPGRADE - відновлення "стародавньої" (зразка 1988 року і древнє) системи до сучасної версії. Старі дані при цьому не знищуються. (За винятком тих, природно, що включені в нововстановлювані пакети). Нас цей режим не стосується, оскільки в нас і так нова система встановлена із самого початку.
MAINTANCE MODE - однокористувальницький shell для суперкористувача. Підготовлений адміністратор зможе, завантаживши зі стрічки, вручну зайнятися ремонтом і виправленням несправностей в операційній системі, що йому не удалося б відремонтувати, завантажся він з диска. (І взагалі, не завжди ж удається завантажитися з диска).
2. Беста-88. Завантаження з магнітної стрічки.
Уставити майстра-стрічку Unix'а. Уключити харчування. На консольному терміналі з'явиться повідомлення:
boot:
Уводимо "t:unix" ENTER (Завантажити unix з магнітної стрічки)
boot: t:unix
RAM-диск у Bestix'а займає 1000 Кб, слідом за ним розташований архів формату cpio з дистрибутивом операційної системи. Залишається відповісти на кілька питань, і потім чекати хвилин 20, поки весь уміст стрічки буде витягнуто на диск.
3. Sun SPARCstation. Завантаження з CD-ROM.
Уставити CD-ROM. Уключити харчування. Почекати, поки станція "розігріється". Натиснути STOP+A. (STOP - ліва верхня клавіша на лівій додатковій клавіатурі). З'явиться boot-rom prompt Ok:
уводимо "boot cdrom". Якщо SPARC старої моделі - SS1, SS1+, SS2, прийдеться вводити "boot sd(0,6,2)"
Ok boot sd(0,6,2)
Якщо запрошення має інший вид: "> " (??), те замість "boot" треба набрати "b"
> b sd(0,6,2)
Після завантаження UNIX запустите команду "suninstall", що і проведе інсталяцію.
# suninstall
2) Системи команд мови Асемблер
Мінімальна одиниця тексту програми на мові асемблера - це рядок. Асемблер проглядає програму порядкові зверху в низ, кожний рядок закінчується символом переведення рядка Vпйого довжина в більшості випадків не може перевищувати 255 символів, однак зручно обмежувати довжину рядка широкою екрану (80 символів). При необхідності вводити в програмі довгі рядки їх можна об'єднувати, в кінець рядка при цьому потрібно включати символ .
Рядок 1
Рядок 2 Рядок 1 Рядок 2.
В текст програми можна вставляти порожні рядки, які складаються тільки із розділювачів. В мові асемблера розділювачами служать символи пропуску

 
 

Цікаве

Загрузка...