WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Провідник - Реферат

Провідник - Реферат


Реферат на тему:
Провідник
Призначення програми "Проводник".
Структура вікна програми
Програма Провідник (файл ехрlоrer.ехе) призначена для навігації по файловій системі і виконання дій з її об'єктами.
Програму запускають одним з багатьох способів з головного меню, за допомогою її ярлика, командою ехрlоrer у командному рядку чи командою Провідник з контекстного меню папки тощо. Отримують вікно програми (рис. 1).
Рис. 1. Вікно програми "Провідник"
Вікно програми складається з двох основних частин дерева папок ліворуч і робочого поля зі змістом активної папки. Додатково можна ввімкнути панель інструментів і рядок статусу.
Дерево папок дає змогу переглядати вміст папок, відкривати будь-яку папку і виконувати дії з її вмістом: запускати програми, переміщати, копіювати файли, папки тощо.
Перед назвою папки у дереві може стояти позначка + чи . Позначка + означає, що папка закрита (і в ній є інші папки), позначка - папка відкрита, а відсутність позначки свідчить про те, що папка порожня або містить лише файли. Щоб відкрити / закрити папку, достатньо клацнути на позначці мишею.
Переміщати, копіювати, видаляти можна один об'єкт або групу об'єктів Групу утворюють способом виділення об'єктів, клацаючи мишею на назві в режимі натиснутої клавіші Сtrl.
Виділити (об'єднати в групу) усі об'єкти можна за допомогою комбінації Сtrl + А.
Щоб виділити об'єкти від першого до заданого, достатньо клацнути мишею над останнім у режимі натиснутої клавіші Shift.
Над об'єктами дії типу переміщення можна виконати двома основними способами 1) за допомогою меню програми, панелі інструментів чи комбінацій клавіш і використання буфера обміну, 2) методом перетягування об'єктів.
Розглянемо три важливі комбінації клавіш, які можна використовувати в різних програмах:
Сtrl + Х - вирізати (забрати) вибрані об'єкти в буфер обміну;
Сtrl + С - копіювати вибрані об'єкти в буфер обміну;
Сtrl + V - вставляти вміст буфера у потрібне місце.
Щоб виконати дії над об'єктами способом перетягування треба заздалегідь за допомогою об'єкта "Мій комп'ютер" відкрити вікно ще однієї папки, що слугуватиме приймачем чи віддавачем.
Програма Проводник аналогічна програмі Диспечер Файлов Windows 3.xx. Вона призначена для роботи з дисками, папками та іншими об'єктами. Подібно як і Norton Commander програма Проводник дозволяє проглядати вмістиме дисків, каталогів на дисках, копіювати, перейменовувати, переміщувати і знищувати файли і каталоги, проводити пошук, друк файлів, та ін
Для запуску програми необхідно відкрити головне меню і вибрати Программы - Проводник. Ця програма є обов'язковою у меню Программы. На робочому столі з'явиться головне вікно цієї програми.
На лівій панелі вікна показано тільки дерево каталогів (папок) і може відображатися вміст папок робочого столу, дисків і папок, розміщених на них. Найменший елемент відображення - папка. Інші типи елементів - документи, прграми, ярлики вибраної папки на лівій панелі - відображаються тільки на правій панелі. Таким чином, права панель завжди відображає вміст відкритої папки. Перед виконням операції на правій панелі має бути видимим початковий об'єкт, а на лівій - місце призначення (папка, диск або робочий стіл).
Копіювання об'єкта виконують таким чином:
* на правій панелі вибрати об'єкт, який треба копіювати (клацнути по значку вказівки миші);
* натиснути клавішу Ctrl і, не відпускаючи її, сумістити вказівку миші з піктограмою вибраного об'єкта та натиснути ліву кнопку миші;
* не відпускаючи ліву кнопку миші, а також клавішу Ctrl, перетягнути копію піктограми (з іменем) вибраного об'єкта на ліву панель і сумістити її з піктограмою папки, де знаходиться місце призначення,та відпустити ліву кнопку миші;
* відкрити папку і перевірити, чи знаходиться об'єкт на новому місці
Якщо проходить операція переміщення, то замість клавіші Ctrl необхідно натиснути і утримувати клавішу Alt.
Допускається виконання операцій з групами об'єктів.Для цього їх необхідно вибрати (відмітити).Щоб виділити одну папку, досить клацнути один раз мишкою по її назві чи розсташованій зліва від імені піктограму (для цього можна також використовувати клавіші переміщення курсора). Для виділення декількох папок існують такі способи:
" найуніверсальніший спосіб спочатку виділити перший файл, а потім натиснути клавішу Ctrl, і, тримаючи її, клацати мишею імена потрібних файлів;
" щоб виділити групу файлів, розсташованих на панелі підряд, треба спочатку виділити першу папку з групи, а потім натиснути клавішу Shift і, утримуючи її, клацнути мишкою ім'я послідньої папки з групи
" щоб добавити до вже виділених папок групу папок, розсташованих на панелі підряд, потрібно натиснути клавішу Ctrl, потім, не відпускаючи її, клацнути ім'я першої папки з групи, потім ще натиснути і клавішу Shift і утримуючи дві клавіші, клацнути ім'я послідньої папки з групи.
Також для виділення папок можна використувати виділення групи файлів по масці.
Допускається виконання операцій копіювання і переміщення в середині одного вікна, якщо місцем призначення є папка або диск, у тому числі гнучкий.
Найпростіше виконують цю операцію між двома вікнами відкритих папок.Для відкриття вікон папок можна використати Проводник.У цьому випадку вказівка миші суміщається з піктограмою вибраної папки і натискується права кнопка миші. Після появи контексного меню, у ньому слід вибирати команду Открыть. На екрані з'явиться вікно, яке відображає вміст вибраної папки. Можна відкрити будь-яку кількість вікон (папок), причому вони залишаються на иробочому столі після закриття програми Проводник.
Особливості виконання операцій копіювання і переміщення:
" якщо операція з об'єктми проводиться в межах одного і того самого диска, то в разі переміщення кнопку Alt можна не натискувати;
" якщо проводиться копіювання об'єктів з диска на диск (папки розміщені на різних дисках), то можна не натискувати клавішу Ctrl;
" якщо при перетягуванні значків об'єктів утримувати не ліву, а праву кнопку миші, то після її відпускання на місці призначення з'являється контекстне меню, яке надає вибір - копіювати чи перемістити;
" для відміни кількох останніх операцій (якщо вони проведені помилково) потрібно скористатися командою Отменить копіювання (переміщення) меню Правка або натиснути клавішу Ctrl+Z.
Робота з об'єктами у вікні "Мой компьютер"
Вікно - прямокутна ділянка екрану, в якій виконуються різноманітні Windows-програми. Кожна програма має своє вікно. Усі вікна мають однаковий склад і структуру.
Склад вікна "Мой компьютер" (мал.1):
1 - заголовок - верхній рядок вікна, в якому знаходиться ім'я програми або ім'я вікна;
2 - кнопка згортання вікна;
3 - кнопка відновлення вікна (її вигляд залежить від подання вікна);
4 - кнопка закриття вікна;
5 - кнопка системного меню - викликає системне менювікна;
6 - рядок меню - містить команди для керування вікном;
7 - панель інструментів - містить кнопки, які викликають найчастіше вживані команди;
8 - смуги прокручування - дозволяють переглядати вміст вікна;
9 - робоче поле - простір для розміщення об'єктів (тексту, малюнків, значків та ін.) і роботи з ними;
10 - рядок стану - смуга, на якій розташовані індикатори стану;
11 - рамка вікна.
Вікно може існувати в трьох станах:
повноекранне - вікно розгорнуте на весь екран;
нормальне - вікно займає частину екрану;
згорнуте - вікно в згорнутому стані.
5 1 6 7 2 3 4
11 10 9 8
Мал.1
Зміна стану вікон:
згортання вікна - натискання миші на кнопці згортання;
із згорнутого в попередній стан - натискання кнопки активного додатку на панелі задач;
з повноекранного в нормальне й зворотно - натискання миші на кнопці відновлення вікна.
Для виклику команди з меню (мал.5(6)) необхідно навести покажчик миші на потрібний пункт меню і натиснути кнопку миші. Меню відкриється і для вибору з нього команди слід натиснути мишею на відповідному пункті. Якщо після імені команди стоїть три крапки, то після її вибору з'явиться діалогове вікно. Сірим кольором зображені команди, які в даний час недоступні. Щоб закрити меню без вибору команди необхідно натиснути мишею за межі меню або натиснути клавішу Esc.
Одне з вікон є активним. Заголовок активного вікна виділений темним кольором, вікно виходить на передній план, у ньому знаходиться курсор.
Зміна розміру вікна (в нормальному стані) здійснюється пересуванням рамок вікна при натиснутій кнопці миші.
Переміщення вікна (в нормальному стані) здійснюється пересуванням заголовку вікна при натиснутій кнопці миші.
Смуги прокручування з'являються, коли вміст вікна не уміщається в його видимій частині. Для перегляду вмісту вікна є декілька варіантів:
натискати на кнопках 5 і 6;
пересувати прямокутник прокручування;
натискати мишею між прямокутником прокручування та кнопками 5,6.
Закриття вікон: для завершення роботи з додатком (програмою) необхідно закрити його вікно. Активне вікно можна закрити одним з таких способів:
виконати натискання на кнопці закриття вікна;
набрати на клавiатурі комбінацію Alt+F4;
вибрати команду Выход у меню Файл;
вибрати команду Закрыть у системному меню вікна (натиснути на кнопці системного меню).
Мой компьютер - спеціальна папка, що дозволяє проглядати вміст дисків комп'ютера й виконувати різноманітні операції з файлами й папками (запуск програм, копіювання, переміщення й видалення файлів і папок та ін.).
У вікні "Мой компьютер" є вихід на дисковод, CD-привід, жорсткі диски. Подвійним клацанням на відповідних значках, можна активізувати роботу оптичного диску чи дискети, записати на них інформацію чи, навпаки, зчитати інформацію. При заходження на жорсткий диск можна також здійснювати різноманітні операції з файлами.

 
 

Цікаве

Загрузка...