WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Системне програмування та операційні системи - Контрольна робота

Системне програмування та операційні системи - Контрольна робота

загальної пам'яті, уведемо коефіцієнт циклічності КЦИКЛ (наприклад, 2). Тоді число команд, що зчитуються з загальної пам'яті, NСЧИТ обчислюється по формулі:
. (1)
Якщо припустити, що середня довжина команди дорівнює одному слову, то це значення NСЧИТ буде дорівнює числу слів, що зчитуються.
Команди і вхідні дані сегмента зчитуються блоками. Послідовно йдуть блоки розташовуються в різних модулях пам'яті, доступом до кожного керує відповідний арбітр, що входить до складу комутатора. Час, необхідний арбітру для вибору кандидата для передачі в модуль пам'яті, прийнято рівним нулю.
Прихід задач у БОС здійснюється через пристрої введення/висновку. Задача кожного типу приходить через визначений пристрій уведення/висновку, тобто розподіл задач по пристроях уведення/висновку здійснюється статично. Перед записом нових вхідних даних ПВВ зчитує результати рішення попередньої задачі.
Взаємодія ПВВ із загальною пам'яттю здійснюється за словами в режимі прямого доступу до пам'яті на частоті роботи загальної пам'яті. Час TIN, необхідне для запису нових вхідних дані задачі обсягом VIN слів, визначається по формулі:
. (2)
Час TOUT , необхідне для зчитування результатів рішення задачі обсягом VOUT слів, визначається по формулі:
. (3)
Таким чином, можна побудувати імітаційну модель БОС із загальною багатомодульною пам'яттю, використовуючи припущення, прийняті для робочих процесорів і використовуючи формули 1-3 для визначення часів станів моделей елементів БОС.
4. Використання гарячих клавіш в OC Windows і Unix
Для кращої і зручнішої роботи у програмах Windows були розроблені так звані "гарячі" клавіші.
Гарячі клавіші - набір клавіш, за допомогою яких можна швидко виконати деякі команди із арсенала програм, без допомоги миші. Більш за все використовуються в програмах, в яких використовується клавіатура як основний інструмент, наприклад Microsoft Word .
Комбінацію клавіш також можна визначити самостійно. Наприклад у програмі Word у головному меню назва кожного пункту містить підкреслені букви, при натисканні Alt та одночасному натисканні кнопки, яка відповідає підкресленій букві у меню на клавіатурі буде відкрите відповідне меню. Також у відкритому меню містяться у назві пункту підкреслені букви, при виконанні попередніх дій відбудеться дія, яка відповідає дії даного пункту меню. У сучасних комп'ютерах на клавіатурі міститься кнопка із логотипом Windows, після натискання цієї кнопки відкриється меню у якому містяться всі ярлики швидкого запуску певних програм, у цьому меню можна пересувати бар на потрібний пункт за допомогою кнопок із стрілками, при натисканні кнопки Enter виконається дія властива даному пункту.
Комбінація клавіш
Esc
Delete
F1
F2
F3
F5
F10
Alt + Tab
Alt + F4
Сtrl + S
Ctrl + Esc
Ctrl + X
Num Lock + Мінус (-)
Num Lock + Плюс (+)
Ctrl + Alt + Delete Дії
Відміна команди
Видалення папки
Вивід контекстної довідки
Зміна видаленого значка
Відкрити панель пошуку файлів
Відновити зміст папки або вікна
В програмах - активізація рядів текстового меню
Перехід до наступного вікна.
Вихід із програми
Збереження документів
Відкрити головне меню
Виділення в буфер
Згортання виділений папкою
Розгортання виділений папкою
Виклик диспетчера задач Windows
Комбінація гарячих клавіш
Ctrl + V
Ctrl + C
Ctrl + O
Ctrl + F
Ctrl + H
Ctrl + P
Ctrl + A
Ctrl + Z
Ctrl + N
Ctrl + B
Ctrl + I
Ctrl +U
Вставити текст
Копіювати текст
Відкрити файл
Найти
Замінити
Печать
Виділити весь текст
Відмінити дію
Створити новий документ
Включити режим напівжирних букв
Включити режим косих букв
Включити режим підкреслених букв
"Гарячі" клавіші можна також встановити на запуск будь-якої програми. Тобто при натисненні цих клавіш буде запускатися певна програма. Для цього потрібно виділити ярлик програми і натиснути ПКМ.
Після цього відкриваємо пункт Свойства і в підпункт Бистрий запуск вводимо комбінацію "гарячих" клавіш. Комбінація "гарячих" клавіш повинна починатися із клавіш Ctrl + Alt + … .
Для роботи UNIX більшість клавіш і їх комбінацій мають спеціальне значення. Вони мають імена, унікальні для систем UNIX і можуть не відповідати наклейкам на клавішах для інших систем. Для підказки у визначенні цих клавіш наведена наступна таблиця. Список для ваших конкретних пристроїв входу описаний у keyboard (HW).
У цій таблиці тире між клавішами значить "натисніть першу клавішу і тримаєте її при натисканні другої".
Спеціальні клавіші
Ім'я UNIX Напис на клавіші Дія
Delete зупиняє поточну програму повертаючи в запрошення оболонки. Ця клавіша відома також як Interrupt чи Del.
Backspace видаляє символ ліворуч від курсору
d Ctrl-d сигналізує кінець уведення з клавіатури; виходить з поточної оболонки чи ініціалізує процедуру виходу - logout - якщо поточна оболонка - оболонка входу.
h Erase видаляє перший символ ліворуч від курсору. Також називається ERASE.
q Ctrl-q рестарт друку після зупинення її за допомогою Ctrl-s.
s Ctrl-s зупинення друку на стандартному пристрої виведення, такому як термінал. Не зупиняє програми.
u Ctrl-u видаляє всі символи в поточному рядку. Називається також KILL.
Ctrl- завершує поточну команду і створює файл core. (Рекомендується тільки для налагодження). Дивися core(F) для одержання додаткової інформації.
Esc вихід з поточного режиму; наприклад, вихід з режиму введення при роботі в редакторі vi.
Return завершує командний рядок і ініціює дію оболонки.
Більшість цих спеціальних функціональних клавіш може бути модифіковано користувачем. Для одержання додаткової інформації дивися stty(C).
Список використаної літератури
1. Гилев Ю.М., Дерюгін А.А. Особливості роботи многопроцессорной обчислювальної системи з загальної многомодульной пам'яттю./Міжнародний форум інформатизації - 2002: Доповіді міжнародної конференції "Інформаційні засоби і технології". 14-16 жовтня 2003 р., у 3-х Т.Т.Т3. - М.: До, 2003. - 221 с.
2. Марков А.А. Моделювання інформаційно-обчислювальних процесів: Навчальний посібник для вузів. - М.: Изд-во МГТУ ім. Н.Е.Баумана,1999.-360 с.
3. Основи програмування. Посібник / Шлаєв В.І. - М., 2002.
4. Цікава інформатика / За ред. Фігурнова. - К., 1999.
5. Windows 2000 в запитаннях і відповідях. - К., 2001.

 
 

Цікаве