WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Системне програмування та операційні системи - Контрольна робота

Системне програмування та операційні системи - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни
"Системне програмування та операційні системи"
ПЛАН
1. Диспетчер програм. Використання диспетчера програм в OC Windows, Windows NT.
2. Мови програмування низького і високого рівня. Мова програмування Асемблер.
3. Особливості побудови локальних комп'ютерних мереж для багатопроцесорних систем.
4. Використання гарячих клавіш в OC Windows і Unix.
1. Диспетчер програм. Використання диспетчера програм
в OC Windows, Windows NT
Для завантаження системи Windows досить у будь-якім місці ввести в командному рядку ДОС ім'я програми - win.
Диспетчер програм займає в середовищі Windows центральне місце і запускається автоматично при завантаженні Windows. Завершення роботи з Windows здійснюється тільки шляхом завершення роботи з Диспетчером програм.
Диспетчер програм сам є програмою, що працює в середовищі. У цьому відношенні він схожий на всі інші програми-додатки. У той же час диспетчер програм керує іншими програмами, дає можливість користувачу запускати наявні і підключати нові додатки, упорядковувати їхнє положення й організовувати їхню взаємодію.
Для закінчення сеансу роботи з Windows можна просто закрити вікно диспетчера програм: виконати команду Закрити з його контрольного чи меню двічі клацнути на кнопці контрольного чи меню натиснути ALT + F4.
Будь-який додаток повинний входити в ту чи іншу програмну групу. Диспетчер програм дозволяє створювати нові і видаляти непотрібні програмні групи, підключати нові і видаляти непотрібні програми-додатки з будь-якої групи, переносити додатка з однієї групи в іншу.
Програмна група у вікні може знаходитися в двох станах:
1. Мінімізована група. Вона представляється іконою групи додатків, що теж може знаходитися тільки в межах вікна Диспетчера програм. Мінімізація вікна програмної групи еквівалентна його закриттю.
2. Відкрита група. Вікно програмної групи відкрито на екрані. Тому що воно є вікном документа, тобто дочірнім вікном Диспетчера програм, то завжди розташовується в межах батьківського вікна.
Вікно програмної групи містить ікони програм-додатків, об'єднаних по якій-небудь ознаці.
Диспетчер програм за допомогою команд меню Файл дозволяє виконувати не тільки установку, але і реорганізацію і видалення непотрібних програмних груп і додатків.
Рис. 1 Меню "Файл"
" Відкрити. Ця команда відкриває обрану програмну групу (коли вона мінімізована, тобто представлена груповою іконою у вікні диспетчера програм), чи завантажує обраний додаток в активній програмній групі.
Ця команда виконується також подвійним щигликом мишкою на відповідній іконі.
" Перемістити... і Копіювати... . Ці команди доступні, тільки якщо мається хоча б одне відкрите вікно програмної групи, і призначені відповідно для переміщення і копіювання обраного додатка в іншу програмну групу (але можна й у вихідну групу).
Швидше і наочніше всього ці операції виконуються за допомогою мишки: варто підчепити курсором ікону потрібного додатка і перетягнути її у вікно необхідної групи (якщо ця група мінімізована, те "покласти" ікону додатка, що перетаскується, на ікону програмної групи). У результаті додаток у вихідній групі зникне і з'явитися в новій групі. Для копіювання потрібно в процесі перетаскування іконки тримати натиснутої клавішу Ctrl .
" Видалити - команда відноситься до обраного додатка в активному вікні групи або до обраної групи, коли усі вони мінімізовані чи активне групове вікно порожнє. Гаряча клавіша - Delete.
Рис. 2
" Властивості - команда дозволяє переглянути параметри, що задають обраний об'єкт, - програмну чи групу додаток і внести необхідні зміни.
На Рис. 2 показана панель Властивості групи програм для опису програмної групи, що містить всього два поля: Опис і Файл групи.
Параметр Опис задає назва програмної групи, що з'являється в заголовку відкритого групового вікна і під його іконою.
Рис. 3
Другий параметр задає ім'я файлу, у якому зберігаються всі дані про цю програмну групу, причому повинний бути зазначений повний шлях до цього файлу.
На Рис. 3 наведена панель Властивості програмного елемента, що описує обраний додаток.
Параметр Опис має той же зміст, що й у випадку програмної групи.
Другий параметр, Командний рядок призначений для завантаження додатка і містить ім'я програмного файлу і повний шлях до нього.
Третій параметр, Робочий каталог, є для даного додатка вихідним при зчитуванні і збереженні документів.
Параметр Швидка клавіша задає гарячу комбінацію клавішею, що дозволяє швидко завантажити додаток, чи активізувати його, якщо воно вже було завантажено..
Ліворуч унизу панелі показується зв'язана з даним додатком ікона.
Правіше знаходиться перемикач Виконувати згорнувши, якщо він включений, той даний додаток відразу ж після завантаження мінімізується.
Рис. 4
" Створити... . Команда дозволяє створити новий об'єкт, тип якого варто вибрати в діалоговому вікні, що відкривається, (див. Рис. 4).
Для створення нової програмної групи потрібно установити на панелі прапорець Група програм і натиснути кнопку ОК. З'явитися показана на Рис. 2 панель з незаповненими полями. Потрібно ввести назва групи, ім'я її файлу і підтвердити або скасувати створення групи.
Для включення нового додатка в одну з програмних груп (яка повинна бути попередньо активізована) потрібно установити прапорець Груповий елемент. Відкривається показана на Рис. 3 незаповнена діалогова панель.
Рис. 5
" Виконати... .Команда дозволяє завантажувати будь-які програми, у тому числі і ті, котрі уже встановлені в якій-небудь програмній групі. Відкривається діалогове вікно Виконати (див. Рис. 5), у якому в поле Командного рядка можна ввести звичайну команду ДОС для завантаження необхідної програми. Після цього активізується кнопка ОК, що підтверджує виконання команди.
Якщо установити прапорець Виконувати згорнувши, то завантажена програма відразу згортається в мінімізований стан.
" Вихід з Windows . Ця команда еквівалентна команді Закрити в контрольному меню вікна диспетчера програм. Сеанс роботи з Windows можна завершити, також двічі натиснувши мишкою на кнопку контрольного чи меню натиснувши клавіші ALT + F4.
2. Мови програмування низького і високого рівня.
Мова програмування Асемблер
Існуючі мови програмування можна розділити на наступні групи:
- універсальні мови програмування високого рівня;
- спеціалізовані мови розробника програмного забезпечення;
- спеціалізовані мови користувача;
- мови низького (системного) рівня.
Серед універсальних мов високого рівня безперечним лідером є мова С (разом з С++). До безумовних переваг останніх належать: наявність операторів, що

 
 

Цікаве