WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальна характеристика корпоративних інформаційних систем - Реферат

Загальна характеристика корпоративних інформаційних систем - Реферат

будь-який кластерної системи визначається двома головними компонентами: високошвидкісним механізмом зв'язку процесорів між собою і системним програмним забезпеченням, що забезпечує клієнтам прозорий доступ до системного сервісу.
В даний час широке поширення одержала також технологія рівнобіжних баз даних. Ця технологія дозволяє множині процесорів розділяти доступ до єдиної бази даних. Розподіл завдань по множині процесорних ресурсів і рівнобіжне їхнє виконання дозволяти досягти більш високого рівня пропускної спроможності трансакцій, підтримувати більше число одночасно працюючих користувачів і прискорити виконання складних запитів. Існують три різноманітних типи архітектури, що підтримують рівнобіжні бази даних:
o Симетрична багатопроцесорна архітектура з загальною пам'яттю (Shared Memory SMP Architecture). Ця архітектура підтримує єдину базу даних, працюючу на багатопроцесорному сервері під керуванням однієї операційної системи. Збільшення продуктивності таких систем забезпечується нарощуванням числа процесорів, устроїв оперативної і зовнішньої пам'яті.
o Архітектура з загальними ( що розділяються) дисками (Shared Disk Architecture). Це типовий випадок побудови кластерної системи. Ця архітектура підтримує єдину базу даних при роботі з декількома комп'ютерами, об'єднаними в кластер (звичайно такі комп'ютери називаються вузлами кластера), кожний із який працює під керуванням своєї копії операційної системи. У таких системах усі вузли розділяють доступ до загальних дисків, на котрих власне і розташовується єдина база даних. Продуктивність таких систем може збільшуватися як шляхом нарощування числа процесорів і обсягів оперативної пам'яті в кожному вузлі кластера, так і за допомогою збільшення кількості самих вузлів.
o Архітектура без поділу ресурсів (Shared Nothing Architecture). Як і в архітектурі з загальними дисками, у цій архітектурі підтримується єдина уява бази даних при роботі з декількома комп'ютерами, що працюють під керуванням своїх копій операційної системи. Проте в цій архітектурі кожний вузол системи має власну оперативну пам'ять і власні диски, що не розділяються між окремими вузлами системи. Практично в таких системах розділяється тільки загальний комунікаційний канал між вузлами системи. Продуктивність таких систем може збільшуватися шляхом додавання процесорів, обсягів оперативної і зовнішньої (дискової) пам'яті в кожному вузлі, а також шляхом нарощування кількості таких вузлів.
Таким чином, середовище для роботи рівнобіжної бази даних володіють двома важливими властивостями: високою готовністю і високою продуктивністю. У випадку кластерної організації декілька комп'ютерів або вузлів кластера працюють із єдиною базою даних. У випадку відмови одного з таких вузлів, що залишилися вузли можуть узяти на себе завдання, що виконувалися на вузлі, що відмовив, не зупиняючи загальний процес роботи з базою даних. Оскільки логічно в кожному вузлі системи є уява бази даних, доступ до бази даних буде забезпечуватися доти, поки в системі є принаймні один справний вузол. Продуктивність системи легко маштабується, тобто додавання додаткових процесорів, обсягів оперативної і дискової пам'яті, і нових вузлів у системі може виконуватися в будь-який час, коли це дійсно потрібно.
Рівнобіжні бази даних знаходять широке застосування в системах опрацювання трансакцій у режимі on-line, системах підтримки прийняття рішень і часто використовуються при роботі з критично важливими для роботи підприємств і організацій додатками, що експлуатуються по 24 годин в добу.
Одним із найбільше поширених класів прикладних систем для серверів, що випускаються більшістю компаній-виробників комп'ютерної техніки, є системи керування базами даних (СУБД). Сервери СУБД значно більш складні, ніж сервери мережних файлових систем NFS. Стандартна мова реляційних СУБД (SQL) набагато багачі, чим набір операцій NFS. Більш того, є декілька популярних комерційних реалізацій СУБД, доступних на серверах різноманітних компаній, кожна з який має цілком різноманітні характеристики. Внаслідок цього наступний матеріал буде носити достатньо загальний характер.
Справа в тому, що майже неможливо коректно відповісти на запитання: "Скільки користувачів даного типу буде підтримувати дана система? "У загальному випадку скоріше можна вирішити, що визначена конфігурація системи не може виконати дану задачу, чим вирішити, що дана конфігурація зможе з ній справитися. Наприклад, достатньо просто визначити, що система з одним дисковим накопичувачем не зможе досягти пропускної спроможності в 130 обертань у секунду при виконанні операцій довільного доступу до диска, оскільки один диск за одну секунду зможе опрацювати тільки 65 таких обертань. Проте система з двома такими дисками або зможе, або не зможе справитися з таким навантаженням, оскільки може трапитися, що в системі є яке інше вузьке місце, зовсім не пов'язане з дисковою підсистемою.
Як додатки, орієнтовані на використання баз даних, так і самі СУБД сильно різняться по своїй організації. Якщо системи на базі файлових серверів порівняно просто розділити по типі робочого навантаження на два принципово різноманітних класи (з інтенсивним опрацюванням атрибутів файлів і з інтенсивним опрацюванням самих даних), те провести подібну класифікацію серед додатків баз даних і СУБД просто неможливо.
Хоча на сьогодні є цілий ряд різноманітних архітектур баз даних, ринок UNIX-систем, здається, зупинився головним чином на реляційній моделі. Абсолютна більшість інсталювання сьогодні систем реляційні, оскільки ця архітектура обрана такими виробниками як Oracle, Sybase, Ingresss, Informix, Progress, Empress і dBase. ADABAS компанії Software AG - ієрархічна система, хоча може опрацьовувати стандартний SQL.
Але навіть з урахуванням того, що переважна більшість систем працює по однієї і тієї ж концептуально загальної схемі, між різноманітними продуктами є великі архітектурні розходження. Можливо найбільше істотним є реалізація самої СУБД.
Рис. 1. Архітектура СУБД
Таблиця 1. Архітектура СУБД по постачальниках і версіям
Серед відомих компаній виробників серверів корпоративних мереж на основі RISC -процесорів можна перерахувати такі:
o Серверикомпанії DEC - це сервери на базі Alpha;
o Сервери компанії Hewlett-Packard;
o Сервери компанії IBM;
o Сервери компанії Silicon Graphics;
o Сервери компанії Sun Microsystems.
Всі сервери DEC, HP, IBM, SG компаній використовують операційні системи таких відомих фірм виробників програмного забезпечення:
o Операційна система - Microsoft Windows/Nt;
o Операційна система - UNIX-систем.
Сучасні сервери корпоративних мереж на основі RISC - процесорів використовуються для потужних баз даних, з використанням системи SQL.
Існують три різноманітних типи архітектури, що підтримують рівнобіжні бази даних:
Симетрична багатопроцесорна архітектура з загальною пам'яттю (Shared Memory SMP Architecture); Архітектура з загальними дисками (Shared Disk Architecture); Архітектура без поділу ресурсів (Shared Nothing Architecture).
А також: Додатки робочих груп (календар, розклад, потік робіт, керування документами); Засоби організації спільних робіт (Lotus notes, електронні конференції);
Прикладні сервіси для додатків клієнт / сервер; Комунікаційні сервери (віддалений доступ і маршрутизація); Internet; Доступ до розподіленої інформації / даним; Традиційні сервіси локальних мереж - поділ файлів / принтерів; Керування системою / дистанційне керування; Електронна пошта.
Список літератури:
1. Інтернет сайт http://www.citforum.ru/database/skbd/contents.shtml
2. В.З. Шнитман, С.Д. Кузнецов, информационно-аналитические материалы
3. Журнал "Компьютерное обозрение" -май 2001,

 
 

Цікаве