WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальна характеристика корпоративних інформаційних систем - Реферат

Загальна характеристика корпоративних інформаційних систем - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Загальна характеристика корпоративних інформаційних систем"
Поява в 80-х роках персональних комп'ютерів (ПК) і локальних мереж ПК найбільш серйозним чином змінило організацію корпоративних обчислень. Проте і сьогодні освоєння мережевих розрахунків у масштабі підприємства і Internet продовжує залишатися не простою задачею. На відміну від традиційного, добре керованого безпечного середовища обчислень підприємства, побудованої на базі універсальної обчислювальної машини (майнфрейм) із приєднаними до неї терміналами, середовище локальних мереж ПК погано контролюються, погано керується і небезпечне. З іншого боку, розширені засоби мережної організації уможливлюють поділ бізнес інформації усередині груп індивідуальних користувачів, і між ними, усередині і поза корпорацією і полегшують організацію інформаційних процесів у масштабі підприємства. Щоб ліквідувати пролом між окремими локальними мережами ПК і традиційними засобами обчислень, а також для організації розподілених обчислень у масштабі підприємства з'явилася модель обчислень на базі робочих груп.
Як правило, терміни сервери робочих груп і мережних серверів використовуються взаємозамінне. Сервер робочої групи може бути сервером, побудованим на одному процесорі компанії Intel, або суперсервером (із декількома ЦП), подібним виробам компаній Compaq, HP, IBM і DEC, що працюють під керуванням операційної системи Windows NT. Це може бути також UNIX-сервер початкового рівня компаній Sun, HP, IBM і DEC.
В міру поступового залучення локальних мереж у процес створення корпоративного обчислювального середовища, вимоги до серверів робочих груп починають містити в собі вимоги, запропоновані до серверів масштабу підприємства. Для цього насамперед потрібно більш потужна мережна операційна система. Таким чином, у даний час між постачальниками UNIX-систем, а також систем на базі Windows NT, збільшується реальна конкуренція.
У 1995 році найбільшим сегментом, що швидко росте, на ринку серверів додатків були сервери баз даних, що склали 33% постачань усіх серверів додатків. IDC прогнозує в період із 1995 по 2000 рік щорічний ріст постачань серверів баз даних на рівні 22%, ріст постачань серверів робочих груп для керування потоками робіт - на рівні 36%, а серверів Internet - на рівні 99%.
Основу такого рівня сучасних інформаційних систем підприємств і організацій складають корпоративні сервери різноманітного функціонального призначення, побудовані на базі операційної системи Unix. Архітектура цих систем варіюється в широких межах у залежності від масштабу розв'язуваних задач і розмірів підприємства.
Двома основними проблемами побудови обчислювальних систем для критично важливих додатків, пов'язаних з опрацюванням трансакцій, керуванням базами даних і обслуговуванням телекомунікацій, є забезпечення високої продуктивності і тривалого функціонування систем. Найбільше ефективний засіб досягнення заданого рівня продуктивності - застосування рівнобіжних масштабів архітектур. Задача забезпечення тривалого функціонування системи має три складових: надійності, готовність і зручність обслуговування. Всі ці три складових припускають, у першу чергу, боротьбу з несправностями системи, породжуваними відмовами і збоями в її роботі. Ця боротьба ведеться по всім трьом напрямках, що взаємозалежні і застосовуються спільно.
Підвищення надійності засновано на принципі запобігання несправностей шляхом зниження інтенсивності відмов і збоїв за рахунок застосування електронних схем і компонентів із високим і надвисоким ступенем інтеграції, зниження рівня перешкод, полегшених режимів роботи схем, забезпечення теплових режимів їхньої роботи, а також за рахунок удосконалювання методів складання апаратури. Підвищення рівня готовності припускає придушення у визначених межах впливи відмов і збоїв на роботу системи за допомогою засобів контролю і корекції помилок, а також засобів автоматичного відновлення обчислювального процесу після прояву несправності, включаючи апаратурну і програмну надмірність, на основі якої реалізуються різноманітні варіанти відмовностійких архітектур. Підвищення готовності є засіб боротьби за зниження часу простою системи. Основні експлуатаційні характеристики системи істотно залежать від зручності її обслуговування, зокрема від ремонтоспроможності, контрольованості і т.д.
У останні роки в літературі по обчислювальній техніка усе частіше вживається термін "системи високої готовності" (High Availability Systems). Всі типи систем високої готовності мають загальну ціль - мінімізацію часу простою. Є два типи часу простою комп'ютера: планове і непланове. Мінімізація кожного з них потребує різноманітної стратегії і технології. Плановий час простою звичайно включає час, прийнятий керівництвом, для проведення робіт із модернізації системи і для її обслуговування. Непланове час простою є результатом відмови системи або компонента. Хоча системи високої готовності якнайбільше асоціюються з мінімізацією непланових простоїв, вони надаються також корисними для зменшення планового часу простою.
Існує декілька типів систем високої готовності, що відрізняються своїми функціональними можливостями і вартістю. Слід зазначити, що висока готовність не дається безплатно. Вартість систем високої готовності на багато перевищує вартість звичайних систем. Мабуть тому найбільше поширення у світі одержали кластерні системи, завдяки тому, що вони забезпечують достатньо високий рівень готовності систем при щодо низьких витратах. Термін "кластеризація" на сьогодні в комп'ютерній промисловості має багато різноманітних значень. Суворе визначення могло б звучати так: "реалізація об'єднання машин, що рекомендується єдиним цілим для операційної системи, системного програмного забезпечення, прикладних програм і користувачів". Машини, кластеризовані разом таким засобом можуть при відмові одного процесора дуже швидко перерозподілити роботу на інші процесори усередині кластера. Це, можливо, найбільше важлива задача багатьох постачальників систем високої готовності.
Першу концепцію кластерної системи анонсувала компанія DEC, визначивши її як групу об'єднаних між собою обчислювальних машин, що подають собою єдиний вузол опрацювання інформації. По істоті VAX-кластер являє собою слабко зв'язану багатомашинну систему з загальною зовнішньою пам'яттю, що забезпечує єдиний механізм керування й адміністрування. В даний час на зміну VAX-кластерам приходять UNIX-кластери. При цьому VAX-кластери пропонують перевірений набір рішень, що встановлює критерії для оцінки подібних систем. VAX-кластер має такі властивості:
Поділ ресурсів. Комп'ютери VAX у кластера можуть розділяти доступ до загальних стрічкових і дискових накопичувачів. Всі комп'ютери VAX у кластера можуть обертатися до окремих файлів даних як до локального.
Висока готовність. Якщо відбувається відмова одного з VAX-комп'ютерів, завдання його користувачів автоматично можуть бути перенесені на інший комп'ютер кластера. Якщо всистемі є декілька контролерів зовнішніх накопичувачів і один із них відмовляє, інші контролери автоматично підхоплюють його роботу.
Висока пропускна спроможність. Ряд прикладних систем можуть користатися з можливості рівнобіжного виконання завдань на декількох комп'ютерах кластера. Зручність обслуговування системи. Загальні бази даних можуть обслуговуватися з єдиного місця. Прикладні програми можуть інсталюватися тільки якось на загальних дисках кластера і розділятися між усіма комп'ютерами кластера.
Розширюваність. Збільшення обчислювальної потужності кластера досягається підключенням до нього додаткових VAX-комп'ютерів. Додаткові накопичувачі на магнітних дисках і магнітних стрічках стають доступними для всіх комп'ютерів, що входять у кластер. Робота

 
 

Цікаве