WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Настройки ОС Windows XP (папки, інтерфейс) - Реферат

Настройки ОС Windows XP (папки, інтерфейс) - Реферат

роботу інтерфейсу,- MinAnimate, що включає анімацію при згортанні й розгортанні вікон. Він перебуває за адресою HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktopWindowsMetrics. Якщо значення цього параметра 1 - анімація включена, 0 - виключена. Якщо ж цього ключа в реєстрі ні, створіть його (тип - String). І не забудьте: для вступу подібних змін у силу необхідно перезавантажити комп'ютер або, як мінімум, "перелогінитись".
Якщо в папці, що перебуває в NTFS-розділі, багато файлів, відкриватися вона буде досить повільно. Windows щораз витрачає час на відновлення мітки останнього доступу до файлів. Для відключення цієї функції потрібно за адресою HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlFileSystem створити параметр NtfsDisableLastAccessUpdate типу DWord і привласнити йому значення 1.
Для оптимізації роботи системи можна також скористатися спеціальними програмами, наприклад, такими як Tweak-XP - набір із двох десятків утиліт для настроювання Windows XP.
9. Видалення схованих компонентів
На відміну від Windows 9*/NT, при установці Windows XP не можна вибрати необхідні компоненти. На мій погляд, це правильне рішення Microsoft - спочатку варто встановити операційну систему з усіма її примхами, а вже потім, попрацювавши, вирішувати, що залишити, а що ні. Однак при цьому у вікні Add/Remove Windows Components видаляти практично нема чого: багато компонентів Windows сховані від пустотливих ручок не занадто досвідчених користувачів. Для рішення цієї проблеми відкриваємо системну папку %SystemRoot%Inf, знаходимо в ній файл sysoc.inf і видаляємо у всіх рядках слово HIDE. Головне при цьому - зберегти формат файлу. Тобто варто видаляти тільки HIDE, залишаючи коми до й після цього слова.
Наприклад, якщо вихідний рядок виглядав так:
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,?
то повинне вийти наступне:
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7
Зберігши файл sysoc.inf, ми побачимо в Add/Remove Windows Components значно більше довгий список, чим той, що був там колись.
10. Настроювання жорсткого диска
Перевірте настроювання параметрів жорсткого диска, оскільки саме там перебуває файл підкачування. Правильна конфігурація його впливає на швидкість роботи системи. Відкрийте Device Manager у властивостях системи (або на вкладці Hardware у властивостях будь-якого диску). Переглянете властивості вашого жорсткого диска. Переконаєтеся, що на вкладці Polices включений режим Enable write caching on the disk. Для дисків SCSI варто також включити на вкладці SCSI Properties наступні режими: Disable Tagged Queuing і
Disable Synchronous Transfers.
Ultra DMA
Переконаєтеся що для всіх IDE-пристроїв включений режим DMA. Це можна перевірити у вікні Device Manager > IDE ATA/ATAPI controllers > Primary/Secondary IDE Channel > Advanced Settings. Параметр Device Type дозволяє Windows автоматично визначати підключені пристрої. Якщо канал вільний, поставте значення None - це небагато прискорить завантаження системи. Параметр Transfer mode Windows XP звичайно включається за замовчуванням і дозволяє Windows використати максимальний DMA, підтримуваний пристроєм або PIO. Переконаєтеся, що він перебуває в режимі DMA if available.
11. Різні напрямки оптимізації роботи
Додаткове прискорення. Відкрийте My Computer > Properties > Advanced > Performance Settings > Advanced. Значення параметра Processor scheduling повинне рівнятися Programs. У противному випадку Windows буде розподіляти процесорний час рівномірно між всіма програмами, включаючи сервіси, що для ігор неприйнятно. Якщо обсяг оперативної пам'яті становить не менш 256 Мб, увімкніть режим System cache у розділі Memory usage. Якщо ж пам'яті менше, система буде працювати швидше в режимі Programs. Цей параметр аналогічний ключу реєстру LargeSystemCache (див нижче).
Оптимізація за допомогою ключів реєстру
У реєстрі Windows є кілька ключів, які дозволяють оптимізувати роботу Windows з пам'яттю.
Однак про всякий випадок нагадаємо: для того щоб зменшити ризик "засікти" систему, має сенс перед початком експериментів зі службами зробити резервну копію системного реєстру: меню Файл > Експорт (File > Export ), перед чим вибравши Мій омп'ютер (My computer) або потрібну галузь або параметр.
Ключ ClearPageFileAtShutdown у галузі [HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet ControlSessionManager Memory
Management]. Він дозволяє видаляти файл підкачування при виході з Windows (цей режим доступний також у розділі локальної безпеки). Його активація призведе до більших затримок при перезавантаженні, тому бажано залишити його значення рівним 0.
Ключ DisablePagingExecutive забороняє записувати у файл підкачування коди (драйвери, exe-файли), завжди залишаючи їх у фізичній пам'яті. Якщо цієї пам'яті більше 256 Мб, то установка значення в 1 може істотно прискорити роботу системи.
Ключ LargeSystemCache визначає режим роботи системного кеша (див. розділ "Додаткове прискорення").
Ключ SecondLevelDataCache призначений для комп'ютерів зі старими моделями процесорів (до Pentium II) і дозволяє встановити розмір кеша. За замовчуванням його значення дорівнює 0, що відповідає 256 Кб.
Трохи прискорити роботу може відключення невикористовуваної підсистеми POSIX. Щоб не возитися з видаленням файлів і з відключенням файлового захисту Windows XP відкрийте [HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSessionManagerSubSystems] і видаліть рядок Optional і Posix.
Сподіваємося, ці ради допоможуть вам підвищити ефективність роботи комп'ютера.
12. Відновлення до XP
Операційні системи Windows NT/2000 можна оновити до Windows XP Professional, а Windows 98/98SE/Me - до кожної із двох редакцій Windows XP (Home Edition і Professional). Єдина умова - обновлювана операційна система повинна мати ту ж мову інтерфейсу, що й установлювана XP. Нажаль, користувачі Windows 3.1, Windows 95 і Windows NT 3.51 не мають змоги оновити свою систему до XP. Установити Windows XP вони, звичайно, зможуть, але настройки не збережуться, та й раніше інстальовані програми прийде переустановити.
Professional або Home Edition?
В Windows XP Professional передбачені наступні компоненти, відсутні в Windows XP Home Edition.
1. Вилучений доступ до комп'ютера з іншого комп'ютера під керуванням будь-якої версії Windows.
2. Функції по роботі з Microsoft Windows Server і системами керування підприємствам.
3. Багатомовний користувальницький інтерфейс: сіл за комп'ютер, приміром, китаєць, клікнувши пару раз - і англійська XP перетворилася в китайську. Втім, це можливо тільки за умови установки спеціальнихдодаткових язикових модулів MUI (Multi Language User Interface) - в інсталяційному CD їх немає.
4. Можливість шифрування даних і керування доступом до них (завдяки використання NTFS).
5. Масштабна підтримка процесора, аж до двосторонньої багатопроцесорної обробки.
Список використаної літератури
1. Меженный О.А. Windows XP. Краткое руководство. - М., 2004.
2. Оптимизация Windows XP своими руками. - М., 2005.
3. MS WINDOWS XP PROFESSIONAL. Учебный курс MCSA/MCSE. Издание 2-е. - М., 2005.

 
 

Цікаве