WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Настройки ОС Windows XP (папки, інтерфейс) - Реферат

Настройки ОС Windows XP (папки, інтерфейс) - Реферат

Accessories > System Tools > System Restore). В основі функції відновлення системних файлів лежить фонова служба, що сама по собі мінімально позначається на швидкодії, але зроблені нею "знімки" займають місце на диску. Ви можете вручну обмежити обсяг дискового простору для даної служби або навіть повністю відключити цю службу для всіх дисків.
Для того щоб відключити відновлення системних файлів, потрібно поставити "галочку" у вікні Відключити службу відновлення. Оскільки ця служба може вплинути на результати роботи тестових програм, перед тестуванням системи її звичайно відключають.
6. Дефрагментація
DOS і версії Windows, що не входять у сімейство NT, мало піклуються про оптимізацію файлової системи. Це приводить до утворення "дір" у різних місцях дискового простору при установці й видаленні програм. У результаті вільні ділянки, замість того щоб утворити один суцільний блок, розкидані по всьому диску. При заповненні вільного простору файли теж виявляються розкиданими по декількох секторах, що сильно знижує продуктивність - при звертанні до файлу доводиться читати не одну послідовну ділянку диска, а трохи, так ще розташованих довільно. В Windows NT використовується файлова система NTFS (але ОС прекрасно працює і на FAT32), де вжиті особливі заходи для збереження цілісності дискового простору. Але й вони не виключають фрагментації. Тому необхідно дефрагментувати жорсткий диск.
Регулярність цієї процедури залежить від характеру вашої діяльності на комп'ютері. Якщо ви часто встановлюєте й видаляєте програми або постійно створюєте, переміщаєте або видаляєте файли, то рекомендується виконувати дефрагментацію раз у тиждень. Якщо ж ви довгий час використаєте ті самі додатки, не занадто часто переміщаючи при цьому файли, то проміжок між дефрагментаціями можна збільшити до одного місяця. Якщо диск дефрагментується досить часто, то ви не замітете після чергової дефрагментації відчутного приросту в продуктивності. Це зовсім нормально. Навпроти - якщо приріст помітний, це значить, що дефрагментацію потрібно поводити частіше.
7. Зайві служби
Для прискорення роботи системи можна відключити непотрібні системні служби. Разом й пам'яті небагато звільниться. Нижче перераховані служби, які звичайно можна безболісно відключити.
Автоматичне відновлення (Automatic Updates). Обновляти систему можна й вручну, особливо якщо немає постійного з'єднання з інтернетом. Не забудьте тільки скасувати разом й автоматичне відновлення на однойменній вкладці властивостей системи.
Оглядач мережі (Computer Browser). Займається відновленням списку комп'ютерів у мережі. При відсутності мережі не потрібний.
Служба шифрування (Cryptographic Service). Служба безпечного обміну ключами й шифруваннями передачи даних у локальній мережі. Якщо локальної мережі немає, то цю службу можна відключити, якщо ж мережа є - вирішуйте самі...
DHCP клієнт (DHCP client). Займається автоматичним розподілом IP-адрес. Якщо мережі немає (ні локальної, ні інтернету, навіть через модем), то ця служба не потрібна.
Журнал подій (Event Log). Веде журнал системних і програмних подій, а також подій системи безпеки. Якщо питання безпеки вас не хвилюють, то цю функцію можна відключити.
Служба повідомлень (Messenger). Відповідає за прийом і відправлення повідомлень адміністратора. При відсутності мережі (і адміністратора) абсолютно марна.
Мережні з'єднання (Network Connections). Керування всіма мережними з'єднаннями. Якщо мережі немає (у тому числі й підключення до інтернету), то ця служба не потрібна.
Спулер друку (Print Spooler). Не потрібний, якщо немає принтера.
Portable media serial number. Відповідає за одержання серійного номера переносного музичного пристрою, що підключає до комп'ютера.
Protected Storage. Відповідає за захист важливих даних, у тому числі ключів користувачів; забороняє неавторизований доступ. Якщо мережі немає (у тому числі й інтернету) або якщо вас не хвилюють питання безпеки, то цю службу теж можна відключити.
Remote Registry Service. Функція віддаленного керування реєстром. Потрібна тільки адміністраторам мережі.
System Event Notification. Відслідковує системні події. Якщо все вже настроєно й нормально працює, можна відключити.
SSDP Discovery. Забезпечує роботу зовнішніх пристроїв, що підтримують UPn (універсальна система Plug&Play, що, по задуму, повинна зв'язувати комп'ютер із всілякою побутовою технікою, начебто пилососа або холодильника).
Планувальник завдань (Task Scheduler). Забезпечує запуск додатків у заданий час. Якщо ця функція не використовується, її можна відключити.
Telephony. Взаємодія з модемом. Немає модему - відключаємо.
Telnet. Забезпечує з'єднання й вилучену роботу із протоколу telnet. Якщо ви не знаєте й не хочете знати, що це таке, цю службу можете відключати.
Uninterruptible power supply. Управляє роботою безперебійних джерел живлення (UPS). Якщо UPS зі зворотним зв'язком немає, дану службу можна відключити.
Terminal Service. Служить для віддаленного керування комп'ютером по мережі. Домашньому користувачеві ця функція, взагалі ж, ні до чого.
Windows time. Синхронізує час на локальній машині й сервері; якщо немає time-сервера, то служба не потрібна.
Wireless zero configuration. Служба автоматичного настроювання бездротових мереж стандарту 803.11 і 803.11b.
Підкреслю, що наведений список - аж ніяк не істина в останній інстанції. Необхідність тієї або іншої системної служби визначається завданнями, які виконуються на даному комп'ютері. Кожен повинен вирішувати сам, що можна відключати, а що ні. Головне не перебільшити: адже наслідок необдуманих дій може бути зовсім непередбаченим. Ще один прийом, що дозволяє прискорити роботу системи й трохи розвантажити займану нею оперативну пам'ять, полягає у відключенні Dr.Watson'a - відкладчика, що запускає за замовчуванням при кожному збої в роботі додатків. Щоб відключити цього "доктора", потрібно в реєстрі знайти ключ HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion AeDebug і змінити в ньому значення параметра Auto на 0.
Після такої модифікації реєстру система у випадку збою додатка буде пропонувати вам на вибір два варіанти: закрити його або передати відкладчику. В останньому випадку запуститься Dr.Watson і створить файл журналу.
8. Оптимізація інтерфейсу
Наступний етап - прискорення роботи інтерфейсу. Заходимо в System Properties, відкриваємо вкладку Advanced, натискаємо в розділі Performance кнопку Settings і у вікні, що відкрилося, Visual Effects активізуємо режим Adjust for best performance, відключаючи тим самим абсолютно всі ефекти. Їх можна відключити й окремо, залишивши тих, без яких прожити ну ніяк не можна...
Тепер візьмемось за меню Пуск. Споконвічно воновідкривається з деякою затримкою (за замовчуванням - 400 мілісекунд). Її величина визначається в реєстрі - значенням ключа MenuShowDelay, що перебуває за адресою HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktop. У випадку установки для цього параметра значення 0 меню буде з'являтися без затримки.
Там же, у реєстрі, перебуває ще один параметр, зміна якого трохи прискорить

 
 

Цікаве