WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Настройки ОС Windows XP (папки, інтерфейс) - Реферат

Настройки ОС Windows XP (папки, інтерфейс) - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Настройки ОС Windows XP"
(папки, інтерфейс)
ПЛАН
1. Вбудована оптимізація Windows XP
2. Іконки й шпалери
3. Ефективніше - без ефектів
4. Швидка зміна користувача
5. Автоматичне відновлення, відновлення системних файлів
6. Дефрагментація
7. Зайві служби
8. Оптимізація інтерфейсу
9. Видалення схованих компонентів
10. Настроювання жорсткого диска
11. Різні напрямки оптимізації роботи
12. Відновлення до XP
Список використаної літератури
1. Вбудована оптимізація Windows XP
ОС Windows XP постійно "самооптимізується". Операційна система (далі просто ОС), спостерігає за тим, які додатки запускає користувач, і заносить ці спостереження у файл layout.ini. Кожні три дні, вибравши час, коли комп'ютер вільний, ОС змінює розташування деяких програм на жорсткому диску, щоб прискорити їхній запуск і роботу.
Windows XP також прискорює завантаження комп'ютера й запуск програм за допомогою пророкувань. ОС стежить за тим, які коди й програми запускаються відразу після завантаження, і створює список, що дозволяє пророчити запитувані при завантаженні дані. Точно так само при запуску додатків Windows XP стежить за використовуваними ними компонентами й файлами. Таким чином, при наступному запуску додатка XP "знає" заздалегідь список файлів, які будуть потрібні програмі.
Пророкування використаються й у ядрі XP, і в планувальнику завдань. Ядро стежить за сторінками, до яких звертається той або інший процес відразу ж після його створення. Потім служба створює інструкції пророкування. Коли процес буде створений наступного разу, ядро виконає інструкції пророкування, отчого виконання процесу прискориться.
Оптимізація диска, прискорення запуску додатків і завантаження комп'ютера тісно зв'язані. Списки, створені при запуску додатків і при завантаженні ОС, використаються при оптимізації файлової системи для прискорення доступу до програм.
2. Іконки й шпалери
Найкращий робочий стіл - це чистий робочий стіл. Рекомендується ніколи не ставити шпалер! Процесору, і пам'яті можна знайти краще застосування, ніж гратися з гарним фоном і сортувати сотні іконок? Як і в попередніх версіях, в Windows XP надто багато іконок, та й на шпалери витрачається чимало системної пам'яті. Особливо важким тягарем на систему лягає анімований робочий стіл.
З іншого боку, якщо комп'ютер оснащений більш ніж 256 Мб пам'яті й нормальним процесором (1 Ггц і вище), то удар по продуктивності не занадто великий. Але при 64 Мб пам'яті й з процесором Pentium 2 прийдеться заощаджувати, відключаючи все, що можна.
3. Ефективніше - без ефектів
Завдяки новому зовнішньому вигляду й GNOME-подібній підтримці "скинів" Windows XP виглядає гарніше всіх попередніх версій Windows. Але всі ці втіхи для очей знижують реакцію інтерфейсу на дії користувача. Для автонастройки користувацького інтерфейсу XP запускає кілька тестів, прагнучи зберегти зручність й красу. Але в цей процес можна вмішатися. Якщо зникаючі меню викликають у вас скоріше роздратування, чим задоволення, і якщо вас не цікавлять тіні під діалоговими вікнами, то все зайве можна забрати.
Деякі настроювання виконуються на вкладці Оформлення (Appearance) у властивостях монітора. Параметри, доступ до яких відкривається кнопкою Ефекти (Effects), дозволяють настроїти переходи в меню, тіні й шрифт, включаючи нову технологію поліпшення читаності шрифту - Microsoft ClearType. На мій погляд, ClearType гарний для ноутбуків і Жк-мониторов, але на ЕПТ текст виглядає занадто масно й змазано. Втім, і на Жк-мониторі ClearType подобається далеко не всім. Так що вибирайте по смаку.
Подальше настроювання продуктивності графічного інтерфейсу виконується у вікні Властивості системи (System Properties), на вкладці Додатково (Advanced). Натиснувши кнопку Параметри (Settings) у розділі Продуктивність (Performance), можна вибрати максимальну продуктивність, максимальну якість зображення або середні параметри.
Перейшовши до вкладки Додатково (Advanced) у вікні Параметри швидкодії (Performance Options), переконайтеся, що розподіл ресурсів процесора й пам'яті орієнтовано на оптимізацію роботи програм. Якщо комп'ютер є сервером, потрібно вказати пріоритет фонових служб і кеша. Тут же вибирається розмір і місце розташування файлу підкачування. Але звичайно ці параметри Windows XP прекрасно вибирає сама.
4. Швидка зміна користувача
Така функція доступна в обох версіях Windows XP, якщо тільки комп'ютер не входить у домен. Вона дозволяє користувачам комп'ютера перемикатися з одного облікового запису на інший без завершення сеансу. Прекрасна функція - особливо якщо вашим комп'ютером користується мама, папа й усякі сестри-брати. Однак таке перемикання вимагає великої витрати оперативної пам'яті.
Якщо в системі зареєструвалося трохи користувачів, то настроювання кожного з них, а також запущені ними програми, при перемиканні на іншого користувача зберігаються в пам'яті. Скажемо, якщо ви запустили Word, Excel і яку-небудь гру, відлучилися на хвилинку, а тим часом прийшов ваш брат, перемкнув систему на себе й спробував пограти в DOOM3, те він обов'язково помітить явне (аж до повної зупинки гри) зниження продуктивності.
Якщо обсяг оперативної пам'яті в комп'ютері становить 64 Мб або менше, Windows XP автоматично відключає функцію швидкої зміни користувачів. Для забезпечення максимальної продуктивності простежте, щоб в системі не було зареєстровано відразу користувачів. Або відключите цю функцію, для чого потрібно зайти в Панель керування > Облікові записи користувачів (Control Panel > User Accounts), нажати кнопку Перемикання користувачів і відключити режим "Використовувати швидке перемикання користувачів".
5. Автоматичне відновлення, відновлення системних файлів
Установлювати останні виправлення версії Direct й інші відновлення необхідно вчасно. За замовчуванням XP робить це автоматично. Для цього у фоновому режимі запускається спеціальна невелика програма, що перевіряє відновлення. Якщо ж ви волієте стежити за відновленнями самостійно, то можете відключити цю функцію XP. Для цього перейдіть на вкладку Автоматичне відновлення (Automatic Updates) у вікні Властивості системи (System Properties).
Відновлення системних файлів - корисна функція (якщо тільки комп'ютер не використовуєься для дуже ресурсномістких завдань, таких як ігри). Краще її не відключати.
Працює ця функція так. ПК періодично створює "знімки" важливих системних файлів (файлів реєстру, бази даних COM+, профілів користувачів і т.п.) і зберігає їх у якості "крапки повернення". Якщо який-небудь додаток "підвісить" комп'ютер або зіпсує важливі дані, ви зможете повернутися до стану, збереженому в цій крапці. "Крапки повернення" створюються автоматично службою Відновлення системи (System Restore) у певних ситуаціях - таких як установка нових додатків, відновлення Windows, установка непідписаного драйвера й т.п.
Такі крапкиможна створювати й вручну через інтерфейс відновлення системи, що відкривається за допомогою команди Пуск > Програми > Стандартні > Службові > Відновлення системи (Start > Programs >

 
 

Цікаве