WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поля, властивості та методи Дельфі - Реферат

Поля, властивості та методи Дельфі - Реферат

програміста стандартних класів 100% полів недоступні і замінені властивостями, що базуються на них. Рекомендуємо при розробці власних класів дотримувати цього ж правила.
Отже, методом називається оголошена в класі чи функція процедура, що використовується для роботи з полями і властивостями класу. Звертатися до властивостей класу можна тільки через його методи. Від звичайних процедур і функцій методи відрізняються тим, що їм при виклику передається покажчик на той об'єкт, що їх викликав. Тому оброблятися будуть дані саметого об'єкта, що викликав метод.
Поля і типи даних
Кожна таблиця БД і, отже, кожен набір дані додатки має власну структуру, що визначається сукупністю полів. Кожне поле набору даних являє собою об'єкт, що містить опис типу даних, якому повинне відповідати значення, що знаходиться в записі на визначеному місці. Інакше, полем можна назвати сукупність осередків з даними конкретного типу, розташованих у тому самому місці кожного запису набору даних, чи попросту - це стовпець у таблиці.
У наборі дані додатки баз даних Delphi кожному полю відповідає власний об'єкт. Основою об'єктів полів є клас TFieid, що інкапсулює основні властивості абстрактного поля, що не залежить від типу даних. Від цього базового класу породжені інші класу, що забезпечують функціонування реальних об'єктів полів, що залежать від типу даних.
Програміст, що грамотно використовує можливості полів, може вирішувати істотно більш складні задачі і створювати ефективні і гнучкі додатки баз даних.
Об'єкти полів
Об'єкти полів інкапсулюють властивості і методи полів різних типів даних. Вони функціонують разом з набором даних і дуже тісно зв'язані з ним. Наприклад, для того щоб одержати значення полів з поточної запису набору даних, розроблювач повинен створити приблизно такий код:
Editl.Text := Tablel.Fields[0].AsString;
Властивість Fields являє собою індексований список об'єктів полів набору даних. Якщо розроблювач не змінює порядок проходження полів у наборі даних, то розташування об'єктів полів у списку Fields відповідає структурі таблиці бази даних.
Кожен об'єкт поля зберігає ряд параметрів, які визначають поле. Наприклад, у наборі даних до об'єкта поля можна звернутися, знаючи тільки назву поля:
Editl.Text := Tablel.FieldByName('SomeField1).AsString;
Для того щоб привласнити значення полю в поточному записі, можна скористатися приведеними вище способами, чи якщо тип даних поля невідомий, властивістю Fieidvalues:
Tablel.FieldValues['SomeField'] := Editl.Text;
Знання імені поля дає самий простий спосіб звертання до поточного значенню поля:
Tablel['SomeField'] := Editl.Text;
Editl.Text := Tablel['SomeField'];
В основі класів, що описують ієрархію типізованих полів, лежить клас TField. Від нього породжені інші класи, що забезпечують роботу цілих груп полів, об'єднаних по типах даних.
Що ж таке об'єкт поля і якої можливості він надає розроблювачу?
По-перше, призначення класу TField, як базового класу поля, полягає в умінні взаємодіяти з компонентом відображення даних для забезпечення правильної візуалізації даних. Наприклад, об'єкт поля зберігає спосіб вирівнювання, параметри шрифту, текст заголовка і т.д.
По-друге, з погляду набору даних об'єкт поля є сховищем поточного значення цього поля (а не всього стовпця даних, як це можна собі представити за назвою).
Компоненти відображення даних при роботі з набором даних взаємодіють саме з полями. Наприклад, стовпчики компонента TDBCrid при відсутності додаткових настроювань відповідають розташуванню об'єктів полів у зв'язаному наборі даних.
Статичні і динамічні поля
У Delphi передбачено два способи створення об'єктів поля.
Динамічні поля використовуються програмою у випадку, якщо розроблювач не створив для них об'єкти явно на етапі розробки. Кожний не заданий явно об'єкт поля автоматично створюється при відкритті набору даних у відповідності зі структурою зв'язаної таблиці БД. Любий об'єкт поля є прямим спадкоємцем класу TField, а його конкретний тип залежить від типу даних поля таблиці. При цьому властивості динамічного поля установлюються відповідно до параметрів поля таблиці бази даних.
Компонент набору даних після підключення до таблиці БД без додаткових настроювань використовує тільки динамічні поля. До властивостей і методів динамічних полів можна звернутися програмно, для цього варто використовувати індексована властивість Fields компонента доступу до даних, що поєднує всі поля набору даних (див. вище) чи метод FieldByName.
Динамічні поля використовуються у випадках, коли задані характеристики полів у таблиці бази даних цілком задовольняють розроблювача і немає необхідності розглядати яке-небудь поле поза
набором даних.
Статичні поля створюються програмістом на етапі розробки, їх властивості доступні в Інспекторі об'єктів, а їхньої назви можна вибрати зі списку об'єктів активної форми у верхній частині Інспектора об'єктів. Назва статичного об'єкта поля звичайно складається з назв таблиці і поля, наприклад ordersCUSTNO.
Створюються статичні об'єкти полів за допомогою спеціалізованого Редактора полів, що викликається подвійним щигликом на компоненті набору даних на чи формі командою Fields Editor зі спливаючого меню цього компонента.
Редактор полів являє собою простий список уже створених статичних полів. Усе керування здійснюється командами зі спливаючого меню. У верхній частині вікна Редактори розташовані кнопки навігатора для переміщення по наборі даних, що активні тільки при відкритому наборі даних. Якщо набір даних має агрегатні поля даних (див. нижче), то вони розміщаються в окремому списку в нижній частині вікна Редактора полів (мал. 2).
Рис. .2. Редактор полів з окремим списком агрегатних полів
Рис. 3. Діалог створення нового статичного поля
Редактора полів набору даних
Додати до списку статичних полів нове поле, що існує в таблиці БД, можна за допомогою команди Add fields зі спливаючого меню Редактора. Видалення елемента зі списку здійснюється клавішею . Перетаскуванням елементів списку за допомогою миші можна змінити їхнє розташування. У такий спосіб можна створювати довільні комбінації статичних полів.
Список використаної літератури
1. Самоучитель по Delphi для профессионалов. - М., 2004.
2. Советы по Delphi: вопросы и ответы. - М., 2002.

 
 

Цікаве