WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Формати відео файлів, кодеки. Програми опрацювання відео - Реферат

Формати відео файлів, кодеки. Програми опрацювання відео - Реферат

MPEG-2, у яких ефективний стиск даних досягається лише стосовно до природного відео й аудіо.
MPEG-4 забезпечує необхідні засоби для опису взаємного розташування об'єктів (елементів) сцени в просторі і часі з метою їхній наступного представлення потенційним глядачам у ході відтворення. Зрозуміло, таке трактування припускає поділ сцени на складові її об'єкти, що саме по собі є дуже трудомісткою задачею, до якої, по суті, і зводиться MPEG-4 кодування. Крім того, при розробці стандарту MPEG-4 зважувалися проблеми забезпечення відтворення об'єктів сцени в різних умовах пропускної здатності мереж передачі даних. Був розроблений формат, що допускає "універсальний доступ" до мультимедійної інформації з урахуванням можливих обмежень смуги пропущення, що виникають у мережах при самих різних умовах. Іншими словами, той самий відеофрагмент може бути представлений з різною якістю для різних каналів у залежності від їхньої пропускної здатності.
Кодування у форматі MPEG-4 роздільне. Це означає, що для кодування відео складової застосовуються одні способи й алгоритми стиску, а для кодування аудіо складової - інші. Природною витратою такого специфічного підходу до стиску є необхідність зіставлення двох потоків у ході їх наступного спільного відтворення в режимі реального часу.
В основу функцій стиску відео складової стандарту MPEG-4 була покладена технологія застосування цілого арсеналу алгоритмів стиску, застосовуваних як у залежності від вихідної якості і природи стисливого відеофрагмента, так і в сукупності і (чи) послідовно обробних вихідне відео за допомогою різних по природі алгоритмів стиску. Це методи прогресивного і словникового кодування, кодування з використанням черезрядкового сканування, технології RLE (Run Length Encoding), технології векторної квантизації (Vector Quantization), а також усілякі перетворення (Фур'є, Дискретне Косинусне, Wavelet).
5. MPEG Layer 3, і не тільки
Для ефективного кодування аудіоданних застосовуються найбільш прогресивні методи, в основі яких лежить властивість їх універсальності і незалежності від якості вихідного звукового фрагмента, так само як і результуючого, у залежності від установок, застосовуваних у ході стиску.
В даний час найбільш відомі mp3, wma і divx audio. Усі вони використовують так зване кодування для сприйняття (perceptual coding), при якому зі звукового сигналу віддаляється інформація, малопомітна для слуху. У результаті, незважаючи на зміну форми, і спектра сигналу, його слухове сприйняття практично не міняється, а ступінь стиску виправдує незначне зменшення якості. Таке кодування відноситься до методів стиску з утратами, коли зі стиснутого сигналу вже неможливо точно відновити вихідну хвильову форму.
Прийоми видалення частини інформації базуються на особливостях людського слуху, так званого маскування: при наявності в спектрі звуку виражених піків (переважних гармонік) більш слабкі частотні складові в безпосередній близькості від них на слух практично не сприймаються (маскуються). При кодуванні весь звуковий потік розбивається на дрібні кадри, кожний з який перетвориться в спектральне представлення і поділяється на ряд частотних смуг. Усередині смуг відбувається визначення і видалення маскируемих звуків, після чого кожен кадр піддається адаптивному кодуванню прямо в спектральній формі. Усі ці операції дозволяють значно (у кілька разів) зменшити обсяг даних при збереженні якості, прийнятного для більшості слухачів.
Кожний з описаних методів кодування характеризується швидкістю бітового потоку, з яким стиснута інформація повинна надходити в декодер при відновленні звукового сигналу. Декодер перетворить серію стиснутих миттєвих спектрів сигналу в звичайну цифрову хвильову форму. У кожнім чи відео аудио потоці міститься значна кількість надлишкової інформації, що незалежно від її чи присутності відсутності не може бути сприйнята людським чи вухом оком.
Інформація в MPEG-файлі записана послідовними блоками - кадрами (frames), що послідовно зчитуються, а потім декодуються. Природно, що чим більше потік, тим більша кількість інформації залишається у файлі і відповідно тим більше представлення про оригінальний звук у ньому міститься. Аудіоінформація, стиснута за даною схемою, може передаватися потоком (streaming), а може зберігатися у файлах формату MP3 чи WAV-MP3. Відмінність другого від першого складається в наявності додаткового заголовка WAV-файлу, що дозволяє при наявності MP3-кодека в системі для роботи з таким файлом використовувати стандартні засоби Windows.
Основна ідея, на якій засновані всі методики стиску аудіо сигналу з втратами, - відмовлення від кодування тонких деталей звучання оригіналу, що лежать поза межами можливостей людського слуху. Звуки, що знаходяться на границях різких перепадів рівня: після дуже голосного звуку протягом невеликого відрізка часу близько 100 мс і перед ним протягом 5 мс, людське вухо нездатне сприймати інші, більш тихі звуки. При цьому звичайно мають на увазі можливості свідомого сприйняття, ігноруючи часто зустрічається ефект під граничного сприйняття різних дрібних, порівняно тихих деталей; з їх допомогою, наприклад, нерідко забезпечується емоційне забарвлення композиції. Але якщо при кодуванні все-таки обмежуватися тільки дійсно не сприйманими втратами, то можна говорити про збереження вихідної якості закодованого аудіо.
6. Програми для роботи з цифровим відео
IRTUALDUB 1.6.5
Нова версія програми, призначена для роботи з відео. Незважаючи на свої відносно скромні розміри, VіrtualDub є якісним і безкоштовним відео редактором зі зручним користувальницьким інтерфейсом. При знанні основ роботи з відео, освоїти всі тонкості обробки й захоплення відеокартинки із цією програмою не важко буде.
Основні можливості: конвертування відео з одного формату в іншій, захоплення відео, окрема обробка відео й звукового потоку, поділ AVІ файлів на частини, з'єднання AVІ файлів, вирізання з AVІ звуку, зміна затримки звуку, зменшення розмірів відео файлів (якість, природно, губиться) і т.д. У цій версії поліпшена робота програми зкомандного рядка, внесені незначні поліпшення в інтерфейс, поліпшена робота з форматом, поліпшена робота з гарячими клавішами, виправлені помилки, внесені інші зміни.
MediaPortal 0.1.2.0
Нова версія мультімедіа - комбайна для операційної системи Wіndows XP, розповсюджуваного з відкритим вихідним кодом. Функції MedіaPortal настільки великі, що, використовуючи цю програму, можна відмовитися від безлічі інших програм для роботи з графікою, відео, аудіо й іншими мультімедійними файлами.
Програма уміє відтворювати відео й аудіо файли всіх популярних форматів, включаючи DVD; захоплювати і записувати в режимі реального часу потокове відео (Lіve TV); організовувати базу мультімедійних файлів, зі своїм рейтингом, а також швидким пошуком і зручною навігацією; переглядати, компонувати, перетворювати цифрові фотографії й іншу графіку; набудовувати і прослухувати радіостанції через FM-тюнер; одержувати з Інтернету інформацію про погоду і багато чого іншого.
MOVIE DVD MAKER 1.4.6
Movie DVD Maker - програма для роботи з відео, наділена значними можливостями і досить поміркованою ціною для програм такого рівня!
Дана програма дозволяє проводити професійну обробку відео в домашніх умовах - монтаж, озвучування, нашарування різноманітних ефектів, створення DVD-меню.
Результати роботи можна записати на CD або DVD. При наявності відеоплати з ТВ-тюнером програма може виконуватиь функції віртуального відеомагнітофона. Особливістю програми є можливість вирізання небажаних сцен.
СПИСОК ВИКОРИСТОВУВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Бъерн Страуструп. "Мова програмування C++"
2. А. Черносвистов. "Visual C++ 7". - Санкт-Петербург. Питер. 2001 р.
3. Журнал "CHIP". 6.2001. Стр. 124-126.
4. Журнал "CHIP". 7.2001. Стр. 22-33.

 
 

Цікаве