WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Формати відео файлів, кодеки. Програми опрацювання відео - Реферат

Формати відео файлів, кодеки. Програми опрацювання відео - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Формати відео файлів, кодеки.
Програми опрацювання відео"
ПЛАН
1. Цифрове відео
2. MPEG-1
3. MPEG-2
4. MPEG-4
5. MPEG Layer 3, і не тільки
6. Програми для роботи з цифровим відео
Список використовуваної літератури
1. Цифрове відео
Недоліки, властиві аналоговому способу відтворення відео, зрештою привели до розробки цифрового відеоформату. На зміну аналоговому відео прийшло цифрове. В області професійного відео застосовується кілька цифрових відеоформатів: D1, D2, Digital BetaCam і ін. На відміну від аналогового відео, якість якого падає при копіюванні, кожна копія цифрового відео ідентична оригіналу.
Хоча сучасний відеоряд базується на цифровій основі, практично всі цифрові відеоформати дотепер як носії вихідного сигналу використовують плівку з послідовним доступом. Тому більшості професіоналів в області відео усе ще звичніше працювати з плівкою, ніж з комп'ютером.
Звичайно, плівка як джерело даних все ще залишається більш кращою, ніж твердий диск комп'ютера, оскільки вміщає значно більший обсяг даних. Але зате для цифрового відеомонтажу використання комп'ютерів дає ряд істотних переваг: не тільки забезпечує прямий доступ до будь-якого відеофрагменту (що неможливо при роботі з плівкою, оскільки до необхідних ділянок можна добратися лише послідовно переглядаючи відеоматеріал), але і припускає широкі можливості обробки зображення (редагування, стискання).
Це досить вагомі причини для переходу відеовиробництва з традиційного устаткування на комп'ютерне.
Комп'ютерне цифрове відео являє собою послідовність цифрових зображень і зв'язаний з ними звук. Елементи відео зберігаються в цифровому форматі.
Існує безліч способів захоплення, збереження і відтворення відео на комп'ютері. З появою комп'ютерного цифрового відео стихійно стали виникати найрізноманітніші формати представлення відеоданих, що спочатку привело до деякої плутанини і викликало проблеми сумісності. Однак в останні роки завдяки зусиллям Міжнародної організації по стандартизації (ISO -- International Standards Organisation) вироблені єдині стандарти на формати відео даних.
2. MPEG-1
Якісні параметри відеоданих, оброблених MPEG-1, у аналогічні звичайному VHS-відео, тому цей формат застосовується в першу чергу там, де незручно чи непрактично використовувати стандартні аналогові відеоносії.
Відеокіоски
Відеокіоски (чи інформаційні кіоски) дають можливість по-новому організувати й автоматизувати сервіс у рамках однієї організації. Особливо це важливо для роздрібних магазинів, автомобільних салонів, банків і музеїв. Продавець не завжди здатний приділити досить уваги відразу декільком клієнтам, найчастіше від не має можливості докладно розповісти про всі особливості того чи іншого продукту чи наочно й ефектно його продемонструвати. А відеокіоск завжди під рукою. У ньому можна розмістити не тільки докладну інформацію про наявні продукти і послуги, але і включити туди інтерактивні відеофільми, що дозволяють просто і наочно відповісти на багато питань. До прикладу: "Які у вас э моделі автомобілів?" , "Розповісти про їхні особливості", "Який колір я можу вибрати?". Інформація, що виводилася у виді слайдів і супровідного тексту, тепер стає більш доступною й ефектнивною завдяки впровадженню повноекранного відео. Використовуючи MPEG-1, розроблювач регулярно і без особливих додаткових витрат можуть додавати вміст відеокіоску. Розвиток програмних засобів і еволюція користувальницького інтерфейсу ведуть до все більш вражаючих можливостей інтерактивності.
Відео за вимогою (Video on Demand)
Термін "відео за вимогою" з'явився порівняно недавно. На початку подібний сервіс можна було зустріти тільки в дорогих готелях, а тепер вже відбувається реалізація глобальної ідеї про інтерактивну цифрову систему, завдяки якій будь-який користувач зможе запросити який-небудь фільм чи передачу у визначений час і прямо на будинок. Сучасні технології дозволяють говорити про цей проект як про прийдешню реальність, хоча до появи подібного пристрою в широкому вжитку пройде ще кілька років.
Відео по телефону
Деякі телефонні компанії зараз розробляють системи, що дозволяють одержувати фільми по звичайній телефонній лінії. Правда, приходитися враховувати обмежену пропускну здатність наявних телефонних комунікацій, але повсюдне впровадження стандарту ISDN і інших нових технологій зв'язку допоможе вирішити цю проблему.
Навчання
Ринок тренажерів і інтерактивних навчальних комплексів зараз бурхливо розвивається. Раніше для подібних задач використовується аналогові відеосистеми і лазерні диски. Стандарт MPEG став ідеальною альтернативою, тому що ця технологія при більш низьких витратах дає цілий ряд переваг: транспортабельність і компактність, простота модернізації і можливість працювати в мережі.
Презентації
Корпоративний ринок ставить все більші вимогливі до якості і технічних можливостей презентаційного устаткування. Більшість нових програмних пакетів, призначених для подібних цілей, підтримують роботи у відео, у тому числі й у форматі MPEG.
Відеобібліотеки
Організації, що мають великі відеоархіви, можуть істотно виграти, перекодувавши їх у цифровий формат і помістивши їх на чи CD-носії на спеціальний сервер. На відміну від аналогових носіїв даний метод гарантує тривале збереження, багаторазове програвання без втрати якості і швидкий доступ до будь-якого фрагменту. До того ж, володіючи подібним відеоматеріалом, ви легко можете відкрити обмежений доступ до нього через локальну мережу (інтранет) чи через WWW. Тому музеї, бібліотеки, державні підприємства і наукові організації, так само як рекламні фірми й інформаційні агентства, переходять зараз на цифрове відео.
3. MPEG-2
Специфікація MPEG-2 має на увазі використання високих розрішень для досягнення максимальної якості зображення, тому цей формат застосовується в першу чергу професіоналами.
Кабельне телебачення (CATV: Cable Television)
Ідея перевести кабельне телебачення на цифрове віщання напрошується сама собою. Наявні магістралі для передачі відеосигналу цілком можуть витримати інтенсивність і обсяг даних, необхідні для віщання MPEG-відео високого розрішення (MPEG-2). Уже найближчим часом повинні з'явитися перші подібні системи, і тоді користувач реально зможе приймати телепередачі у високому розрішенні зі стереозвуком і навіть Dolby Surround.
Спрямоване супутникове віщання (DBS: Direct Broadcast Satellite)
Консорціум Hughes/USSBзбирається використовувати MPEG-2 для спрямованого віщання. Компанія Thomson уже робить спеціальні декодери, установивши які можна приймати до 150 каналів. Правда, такі системи працюють поки тільки в Північній Америці.
ТВЧ - телебачення високої чіткості (HDTV: High-Definition Television)
У США створений консорціум компаній (U.S. Grand Alliance), що розробляє новий стандарт HDVN для телебачення високого розрішення. У ньому буде використовуватисяMPEG-2 з підтримкою з підтримкою наступних режимів: 1440х960 при 30 гц і 1270х720 при 60 гц. Легко собі представити, як висока якість зображення і звуку в подібних телепередачах.
4. MPEG-4
Основи розробки стандарту MPEG-4 закладені групою вчених з MPEG ще в 1993 році, і вже до кінця 1998 року відбулося утвердження першого стандарту. Згодом стандарт неодноразово допрацьовувався, у 1999 році одержав офіційний статус і потім був стандартизований з боку ISO/IEC.
Метою створення MPEG-4 було вироблення стандарту кодування, що забезпечив би розроблювачам універсального засобу стискання відеоданих, що дозволяє обробляти аудіо- і відеодані як природного (знятого за допомогою відеокамери чи записаного за допомогою мікрофона), так і штучного (синтезованого чи згенерованого на комп'ютері) походження. Це обставина кардинальним чином відрізняє MPEG-4 як відеостандартів попередників MPEG-1 і

 
 

Цікаве