WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Turbo Pascal і його оператори - Реферат

Turbo Pascal і його оператори - Реферат


Реферат
на тему:
"Turbo Pascal і його оператори"
Мова програмування Паскаль, названа на честь французького філософа і математика Блеза Паскаля (1623 - 1662), була вперше створена швейцарцем Ніклаусом Віртом, який працював на кафедрі інформатики Стенфорського університету. Широке ж поширення він одержав тільки через багато років після розробки діалекту Турбо Паскаль широко відомої і донині фірмою Borland International.
У першій версії були об'єднані швидкий компілятор і редактор тексту, а так само додане могутнє розширення. Кардинально новим з'явилася мова Turbo Pascal 6.0. У ній стало можливим практично застосовувати концепцію обєктно-орієнтованого програмування. Це дозволило створювати програми, що могли б вирішувати прикладні задачі користувача. Був уперше введений багатовіконний інтерфейс і підключене миша, що значно полегшує роботу користувача.
У 1992 році все та ж фірма Borland International випустила Turbo Pascal 7.0. Тут було застосовано виділення різними кольорами елементів структури програми, зовсім новий компілятор і новий інтерфейс.
Базовими компонентами система програмування Турбо Паскаль є компілятор мови Паскаль, засіб створення і редагування вихідних текстів програм і засобу їхнього налагодження (пошуку помилок). Усі ці компоненти об'єднані в єдине інтегроване середовище розроблювача, з яким саме і працює програміст, створюючи свої програми.
Вікно розроблювача
Основний екран інтегрованого середовища розроблювача Turbo Pascal 7.0 виглядає так:
По функціональному призначенню виділяється три області екрана:
" Рядок меню
" Робоча область
" Рядок стану
Рядок меню активізується натисканням клавіші F10. У меню містяться наступні розділи:
" File. Дозволяє виконувати всі основні дії з файлами (створення, відкриття, збереження ..)
" Edit. Дозволяє виконувати всі основні операції редагування тексту (копіювання, вставка, видалення фрагментів, скасування останніх змін ..)
" Search. Дозволяє здійснювати пошук і заміну фрагментів тексту.
" Run. Дозволяє запускати програму, у тому числі в покроковому режимі.
" Compile. Дозволяє здійснювати компіляцію програми.
" Debug. Містить команди, що полегшують процес пошуку помилок у програмі.
" Tools. Містить деякі додаткові засоби Турбо Паскаль.
" Options. Дозволяє установити необхідні для роботи параметри компілятора і середовища розроблювача.
" Window. Дозволяє виконувати всі основні операції з вікнами (відкривати, закривати, переміщати, змінювати розмір).
" Help. Дозволяє одержати наявну в системі довідкову інформацію.
Усі пункти меню доступні через гарячі клавіші. Для цього треба натиснути клавішу Alt і ту букву, що виділена червоної в назві пункту меню. Меню також дозволяє працювати з мишею.
У робочій області мається можливість відкривати різні вікна програми - вікна тексту, що редагується, вікна допомоги, налагодження і настроювання. У вищенаведеному прикладі відкрите тільки одне вікно - вікно тексту програми. У заголовку вікна написане ім'я файлу - вихідного тексту програми.
Рядок стану демонструє деякі доступні і важливі в даний момент операції і відповідні їм комбінації клавіш.
Оператором називається пропозиція мови програмування, що задає повний опис деякої дії, який необхідно виконати. Основна частина програми мовою Турбо Паскаль являє собою послідовність операторів. Роздільником операторів служить крапка з коми. Оператори, не утримуючих інших операторів, називаються простими. До них відносяться оператори присвоювання, безумовного переходу, виклику процедури, порожній. Структурні оператори являють собою конструкції, побудовані з інших операторів по строго визначених правилах. Ці оператори можна розділити на три групи: складеного, умовні і повтору.
Оператори введення і висновку
Для уведення вихідних даних найчастіше використовується процедура ReadLn:
ReadLn(A1,A2,...AK);
Процедура робить читання До значень вихідних даних і привласнює ці значення перемінним А1, А2, ..., АК.
При уведенні вихідних даних відбувається перетворення з зовнішньої форми представлення у внутрішнім, обумовленим типом перемінних. Перемінний, утворюючий список уведення, можуть належати або до цілого, або до дійсного, або до символьного типам. Читання вихідних даних логічного типу в мові Паскаль неприпустимо.
Значення вихідних даних можуть відокремлюватися друг від друга пробілами і натисканням клавіш табуляції і Enter.
Не допускається поділ чисел, що вводяться, комами!
Для висновку результатів роботи програми на екран використовуються процедури:
Write(A1,A2,...AK);
WriteLn(A1,A2,...AK);
Перший з цих операторів робить висновок значень перемінних А1, А2,...,АК у рядок екрана. Другий оператор, на відміну від першого, не тільки робить висновок даних на екран, але і робить перехід до початку наступної екранного рядка. Якщо процедура writeln використовується без параметрів, то вона просто робить пропуск рядка і перехід до початку наступної рядка.
Перемінний, складовий список висновку, можуть відноситися до цілого, дійсному, символьному чи булевскому типів. Як елемент списку висновку крім імен перемінних можуть використовуватися вираження і рядки.
Форма представлення значень у полі висновку відповідає типу перемінних і виражень: величини цілого типу виводяться як цілі десяткові числа, дійсного типу - як дійсні десяткові числа з десятковим порядком, символьного типу і рядка - у виді символів, логічного типу - у виді логічних констант TRUE і FALSE.
Оператор висновку дозволяє задати ширину полючи висновку для кожного елемента списку висновку. У цьому випадку елемент списку висновку має вид А:ДО, де А - чи вираження рядок, ДО - вираження

 
 

Цікаве