WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Електронна пошта - Реферат

Електронна пошта - Реферат


Реферат
на тему:
Електронна пошта
ПЛАН
1. Вступ
2. Яким чином функціонує електронна пошта
3. Що ж таке сучасний пакет E-mail?
4. Деякі поради щодо використання електронної пошти
1. Вступ
Більшість користувачів, які проводять в Інтернет досить часу, сприймають електронну пошту як щось дуже природнє. Вони вже не дивуються чаклунству, яке переносить повідомлення за долі секунди на край світу. Проте жаль! Електронна пошта у свій час надала імпульс створенню мережі. Це сама універсальна послуга Інтернет ще й досі є самою популярною у всіх сферах діяльності користувачів.
Електронною поштою можна надсилати не тільки письмові повідомлення, але й відформатовані документи, графіку, аудіофайли, програми. Через електронну пошту можна отримати послуги інших програм-клієнтів. Принцип такого використання email полягає у тому, що запит до хост-комп'ютеру можна надіслати у вигляді електронного листа, який має текст із стандартними формульоровками звернення до визначеного сервісу.
Насправді, більшість користувачів навіть самі не мають уяви про справжні можливості електронної пошти. Користувач може усвідомлювати себе великим асом у своїй справі, коли надсилає своє повідомлення і додає до нього файл. Проте, сучасна пошта Інтернет дозволяє значно більше. Ця технологія весь час розвивається, трансформується. Можна знайти багато дешевих пакетів програмного забезпечення, яке здатне поширити уявлення про можливості електронної пошти.
Електронна пошта - не метафора, а загальноприйнята серед учених назва технології передавання даних.
Пошту доводиться передавати, користуючись штучно створеними або наявними в природі каналами і засобами. Людину завжди супроводжували інформаційні потоки, викликаючи появу клинописів на глиняних дощечках, письмена на папірусі, пергаменті, нарешті книгодрукування.
У пізніші часи телезв'язок (від телеграфу до телефону і телебачення) викликав появу систем передачі з проміжним нагромадженням інформації. Вона у вигляді коротких повідомлень - електричних імпульсів - надсилалась дротом від одного телеграфу або телетайпу до іншого, де й залишалась на паперовій стрічці.
В наш час передавання великих обсягів інформації віддане обчислювальним мережам. В обчислювальних мережах інформація з пам'яті ЕОМ - "кореспондентки" потрапляє на термінал адресата через мережу електронної пошти, в якій збережено традиційний принцип організації інформаційного сервісу "прийняв - передав". Лічені хвилини треба на те, щоб на відстані кількох сотень кілометрів між абонентами відбувся обмін різноманітними документами - текстами, таблицями, графіками, малюнками тощо.
За якими правилами діє електронна пошта? Вони більше нагадують правила дорожнього руху, аніж поштовий статут. В цьому закладено глибокий зміст, якщо зіставити будову мережі передавання даних з міською транспортною мережею. Замість вуличних перехресть в інформаційних мережах ми знаходимо вузли комутації, де перетинаються канали сполучення ЕОМ, а замість автомобілів - багатобітові ланцюжки двійкових кодів. Тут на допомогу пошті приходять різноманітні види зв'язку.
2. Яким чином функціонує електронна пошта
Щоб обмінюватись кореспонденцією за допомогою електронної пошти потрібно мати спеціальну програму, яка називається mailer. Вона надає змоги редагувати текст, вводити адресу одержувача, надсилати повідомлення тощо.
Якщо немає повноцінного доступа до Інтернет, електронна пошта дуже корисна. Ви можете використовувати ту електронну пошту, яка є у Вашого поставника послуг. Як і в усіх програмах, між програмами електронної пошти існує різниця, різниця є і у інтерфейсі поштових пакетів. Проте, загальні функції у більшості пакетів однакові. До них відносяться:
підготовка тексту
читання і збереження кореспонденції
знищення кореспонденції
ввод адреси
коментування і пересилка інформації
функції імпорту для інших файлів.
Для обробки повідомлень, взагалі, можна користуватися будь-яким текстовим редоктором, тому що текстовий редактор електронної пошти майже завжди не надає таких можливостей, як текстовий редактор. Якщо лист малий, то досить і редактора електронної пошти, коли лист великий краще зробити його у іншому редакторі та імпортувати цей файл.
Трохи інформації про текстові і двоїчні (бінарні) файли
Більшість програм електронної пошти забезпечує пересилку файлів як у коді ASCII (текстовий формат), так і у двоїчному форматі. Найменшою одиницею інформації, якою оперує комп'ютер, є біт, який є числом 0 або 1. Для кодування інформації 8 бітів обє'єднуються в один байт, в результаті чого є 256 комбінацій послідовностей 0 та 1.
Код ASCII (Amerucan Standert Code for Information Interchange)- американський стандартний код для обміну інформацією, який є таблицею, у якій кожну букву замінює відповідний числовий код. Наприклад, послідовність 01000001 означає букву "А". Цей код можуть читати всі комп'ютери. Проте, він дозволяє таким чином записувати тільки текст. Крім того, він не має спеціальних знаків для шрифтів, які притаманні національним мовам.
Файли в двоїчній системі зберігають таку інформацію, як форматування, характеристики шрифта тощо. Тому програми, які вміщують графічні та текстові частини, є двоїчними файлами.
Якщо Ви бажаєте підготувати листа до відправки його електронною поштою, потрібно користуватися файлами ASCII, крім тих випадків, коли ви повністю впевнені в тому, що Ваш адресат має відповідне програмне забезпечення щоб прочитати файл.
MIME - мультімедіа електронною поштою. Цей стандарт розроблений для того, щоб забезпечити в Інтернет передачу даних, які крім чистого тексту в форматі ASCII мають бінарні дані.
Електронна пошта між Інтернет та іншими мережами
Якщо Ви маєте вихід в Інтернет, то можете надсилати

 
 

Цікаве

Загрузка...