WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота з файлами і папками у Windows 98 - Реферат

Робота з файлами і папками у Windows 98 - Реферат

- виклик діалогового вікна для настроювання панелі задач.
Довідкова система
Викликати довідку можна декількома способами:
натиснути кнопку s праворуч заголовку вікна і потім невідомий елемент;
натиснути на невідомому елементі правою кнопкою миші і потім лівою кнопкою на пункті Что это такое? у контекстному меню;
натиснути на невідомому елементі мишею, потім натиснути клавішу F1;
вибрати пункт Справка (?) у рядку меню і потім пункт Вызов справки;
натиснути кнопку Пуск і потім пункт Справка.
У двох останніх випадках повинно з'являтися діалогове вікно Справочная система. В укладці Содержание необхідно знайти потрібний розділ. Розділи довідки мають значки і містять пункти та інші розділи. Розділ відкривається подвійним натисканням миші на ньому. Пункт довідки має значок . Якщо натиснути на ньому мишею, у правій частині вікна з'явиться текст довідки по цьому пункту.
В укладці Предметный указатель слід уводити слово, що цікавить, у поле, поки у переліку не з'явиться відповідний пункт. Для виведення довідки по виділеному пункту - натиснути кнопку Вывести або двічі натиснути мишею. Також терміни можна шукати, переглядаючи перелік.
Корзина
Корзина - спеціальна папка, що містить перелік усіх видалених файлів і папок. Для відновлення видалених файлів і папок їх необхідно виділити та в пункті меню Файл вибрати команду Восстановить. Для видалення файлів і папок їх слід виділити й натиснути клавішу Delete або кнопку . Для видалення із спеціальної папки Корзина усіх файлів і папок використовується команда Очистить корзину з пункту меню Файл.
Проводник Windows
Ярлик програми Проводник (Explorer) частіше за все має вигляд, як на мал.11.
Вікно програми (мал.12) поділене на дві основні частини: ліворуч відображається дерево папок, праворуч - вміст відкритої (поточної) папки. Поруч з ім'ям кожного об'єкту (диску, папки, файлу) стоїть позначка, що указує на тип об'єкту.
Натискуючи мишею значки , можна виводити й приховувати структуру папок. Для відкриття папки слід один раз натиснути по позначці папки в лівій частині або двічі в правій. Подвійне натискання по позначці папки в лівій частині відкриває папку й показує її структуру.
Мал.6. Вікно Проводник
- позначка дисководу;
- позначка диску вінчестера;
- позначка CD-ROM дисководу;
- позначка папки;
- позначка відкритої папки (поточної папки);
- папка містить укладені папки (підкаталоги), що можуть бути показані;
- папка містить укладені папки і вони показані.
Для переходу на один рівень угору (у папку, яка містить поточну папку) використовується кнопка на панелі інструментів або клавіша Backspace. Щоб перейти на один і більше рівнів угору або на інший диск можна використати прихований перелік на панелі інструментів Адрес. Перейти до попередньої папки, яка була відкрита, можна за допомогою кнопки , а повернутися - . Приховані переліки містять імена папок, які були відкриті у поточному сеансі. Для переходу до будь-якої з них, слід вибрати у переліку її ім'я. Для виведення панелі інструментів і рядку стану слід увімкнути відповідні режими в меню Вид.
Вміст відкритої папки можна подати в 5-х станах: Крупные значки, Мелкие значки, Список, Таблица, Как Web-станица. Для переходу поміж станами використовуються прихований перелік на панелі інструментів або пункти меню Вид. Для сортування файлів по имени, по типу, по размеру, по дате необхідно в контекстному меню або меню Вид вибрати пункт Упорядочить значки, а після цього тип сортування.
Для запуску програми слід виконати подвійне натискання на імені файлу, що містить програму. Якщо двічі натиснути ім'я будь-якого іншого файлу, то завантажиться програма, яка обробляє цей файл, а в її вікні - цей файл.
Виділення файлів і папок
Для виділення одного файлу достатньо натиснути мишею на його імені.
Для виділення блоку файлів необхідно натиснути в одному куті блоку й розсунути виділення до протилежного кута.
Для виділення декількох файлів підряд - виділити ім'я першого файлу, потім натиснути клавішу Shift і виділити останній файл із групи.
Для виділення декількох файлів, розташованих окремо - натиснути Ctrl і натискати по іменам потрібних файлів.
Для виділення усіх файлів у папці вибрати команду Выделить все з меню Правка.
Копіювання файлів і папок
1 спосіб:
1. виділити файли і папки;
2. натиснути кнопку ;
3. відкрити папку, в яку необхідно скопіювати файли;
4. натиснути кнопку .
Переміщення файлів виконується так само, але замість кнопки використовується кнопка .
2 спосіб:
1. виділити файли й папки;
2. у лівій частині вікна показати папку, в яку необхідно скопіювати файли;
3. пересунути виділення з правої частини вікна на ім'я потрібної папки.
Якщо при пересуванні в лівій частині вікна поруч із покажчиком миші з'явиться +, то буде виконана операція копіювання. Для виконання переміщення слід виконувати цю операцію при натиснутій клавіші Shift. Якщо поруч із покажчиком миші знаку + не буде, то файли й папки будуть переміщені, а для копіювання необхідно пересувати їх при натиснутій клавіші Ctrl.
Для перейменування файлу або папки слід натиснути два рази на його імені з великим інтервалом. У рамці з курсором, що з'явилася, можна відредагувати ім'я й натиснути Enter.
Для створення папки необхідно в меню Файл або в контекстному меню вибрати пункт Создать, а після цього пункт Папка. У рамці, що з'явилася, увести ім'я папки й натиснути Enter.
Для створення ярлика програми необхідно пересунути файл, що запускає цю програму (файл з розширенням exe або com) у ліву частину вікна Проводник на ім'я потрібної папки. При пересуванні поруч зпокажчиком миші з'явиться позначка . Щоб створити ярлик для будь-якого іншого файлу необхідно пересувати його при натиснутих клавішах Shift та Ctrl.
Для вилучення файлів і папок їх потрібно виділити й натиснути клавішу Delete або кнопку .
Для скасування останньої операції необхідно натиснути на кнопці або вибрати відповідний пункт у меню Правка або контекстному меню.
Кожний об'єкт (файл, папка, диск та ін.) має набір параметрів. Для їх перегляду та зміни слід виділити цей об'єкт і натиснути кнопку або у контекстному меню об'єкта вибрати пункт Свойства.
Основні операції з об'єктами
Пошук файлів
1. натиснути кнопку Пуск;
2. вибрати пункт Найти;
3. вибрати пункт Файлы и папки;
4. у полі Имя увести ім'я файлу або шаблон;
5. у полі Искать текст можна увести фрагмент тексту, який повинні містити файли, що розшукуються;
6. у полі Где искать вибрати диск, на якому має проводитися пошук;
7. в укладках Дата і Дополнительно можна вказати додаткові умови пошуку;
8. натиснути кнопку Найти.
Шаблон (маска) - використання замість імені файлу символів * і ? . Символ * позначає будь-яку кількість символів, ? - один довільний символ, або його відсутність.
Наприклад:
*.* - усі файли з поточної (відкритої) папки;
*.doc - усі файли з розширенням doc;
???.* - усі файли з ім'ям із трьох або менше символів;
a*.* - усі файли з іменами на літеру а.
Створення ярлика
Для створення ярлика на Робочому столі необхідно:
1. натиснути праву клавішу миші у вільному місці Робочого столу;
2. у контекстному меню вибрати пункт Создать, а після цього вибрати пункт Ярлык;
3. у діалоговому вікні Создание ярлыка увести повне ім'я файлу програми, для якої створюється ярлик (для заповнення командного рядка можна використати кнопку Обзор);
4. натиснути кнопку Далее;
5. увести назву ярлика й натиснути кнопку Готово.
Зміна значка ярлика
Для зміни значка ярлика слід:
1. натиснути правою клавішею миші на ярлику;
2. у контекстному меню вибрати пункт Свойства;
3. у діалоговому вікні вибрати укладку Ярлык (або Программа);
4. натиснути кнопку Изменить значок (або Смена значка);
5. у діалоговому вікні Изменение значка вибрати значок і натиснути ОК (для вибору значка з іншого файлу використовується кнопка Обзор);
6. у діалоговому вікні Свойства натиснути ОК.

 
 

Цікаве

Загрузка...