WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → DVD-диски - Реферат

DVD-диски - Реферат

сукупності зі швидко розвиваються комп'ютерними мережами це дасть принципово нові можливості, може бути, більш схожі не на перехід від грамплатівок до CD, а на перехід від рукописів до друкарства. Цифрове відео з його природними можливостями (починаючи з по кадрового перегляду) не просто поліпшує якість відтворення - змінює функціональні можливості сприйняття.
Сполучення величезного обсягу інформації, що може зберігатися на DVD, і високопродуктивних систем обробки цієї інформації зі звички називаних ПК, також може привести до різких змін і в техніку, і у світі. На жаль, розвиток ніколи не походить на пряму магістраль. І в альянсі DVD також маються протиріччя. У серпні преса неодноразово писала про те, що через проблеми захисту від копіювання цей альянс може не дожити до свого "річного" ювілею. Проте розвиток DVD для нестатків комп'ютерної індустрії вже не зупинити, і в майбутньому році ми, напевно, зможемо якщо не вмонтувати у свій комп'ютер новий привод те хоча б потримати в руках новий диск Мені це вже удалося (правда, щоб бути чесним перед читачем, прийдеться визнати, що в найближчих околицях не знайшлося привода, щоб прочитати диск, що я тримав у руках).
Digital Versatile Disc, т.с.цифровой універсальний, багатофункціональний диск. Поняття DVD, дійсно. розрослося подібно біблійному Голіафу.
DVD - носії інформації. які мають такі ж розміри, як і використовувані в даний час компакт-диски, але мають воістину гігантську ємність - від 4,7 до 17 GB, у залежності від формату. Останнє значення майже в 25 разів більше максимальної ємності компакт-дисків, що складає 682 MB, і всього кілька років назад здавалося немислимим.
Однак знову ж, подібно Голіафу, технологія DVD має уразливі місця. Наприклад, початок масового виробництва цифрових відеодисків було відкладено через розбіжності, зв'язаних зі стандартами і засобами захисту від копіювання.
На розробку стандарту DVD впливає не тільки комп'ютерна індустрія, але і Голівуд, найбільша кіностудія зацікавлена в заміні дисками DVD відеокасет VHS. Виробництво таких дисків обходиться значно дешевше (біля SO центів замість S2.20 для відеокасет), вони забезпечують відео високої якості. менше по розмірі, ке вимагають зворотного перемотування, і нарешті, на них можна розмішати звуковий супровід і субтитри кількома мовами. Наприклад, фільм, записаний на диску DVD, може мати до восьми звукових доріжок (і, відповідно, озвучуватися на восьми мовах), плюс до цього - до 32 різних субтитрів. Дійсно, висока щільність запису дозволяє забезпечити велику швидкість відтворення (sampling rate) і більший час звучання. Таким чином, лиски DVD можуть перевершити звичайні компакт-диски за такими показниками, як зручність я якість відтворення. Щоб забезпечити успіх повой тех.нологии, що ведуть компаинн у комп'ютерній індустрії й індустрії розваг у даний час зайняті розробкою всесвітніх стандартів для неї. Звичайно, для роботи з дисками DVD існуюче устаткування вже не підійде - вимагаються нові дисководи DVD-ROM, що дозволяють зчитувати інформацію з дисків DVD різних форматів. Можливо також, що ці дисководи будуть підтримувати засобу, що ще знаходяться в стадії розробки і знайдуть застосування в майбутньому, такі як диски DVD-R з можливістю однократного запису і перезаписувані диски DVD-RAM.
Хоча стандартом DVD і не передбачені можливості зворотної сумісності, користувачі тільки виграли б, якби дисководи DVD-ROM забезпечували читання інформації з CD-ROM. Те ж саме можна сказати про відео- і аудиоплейерах DVD, розрахованих на широке коло споживачів: украй бажано, щоб з їхньою допомогою можна було прослухувати звукові компакт-диски, а по можливості - і диски інших форматів, таких як CD Interactive (CD-I) і CD Video- Можна навіть помріяти про гібридний пристрій, що реалізує в різних своїх "шарах" компакт-диск і DVD.
Однак, незважаючи на велику ємність і можливість використання безлічі різних форматів, просування технології DVD на споживчому ринку зв'язано з деякими труднощами. Перш ніж вона завоює популярність, що записують студії повинні випустити достатню кількість відеопродукції на її основі - тільки в цьому випадку плейери DVD стануть цінним придбанням. А поки з'являться перезаписувані відеодиски DVD, пройде не один рік, адже щоб умістити на диску фільм (чи що-небудь ще) тривалістю дві години, вони повинні бути побудовані на основі стандарту MPEG-2, забезпечую чого компресію інформації в режимі реального часу. Упровадження ж цього стандарту прямо зараз обійшлося б у десятки тисяч доларів.
Саме дивне в стандарті DVD те, що їм передбачене понад дюжини фізичних форматів, хоча напевно тільки трохи з них набудуть широкої популярності. На щастя, більшість дисководів DVD автоматично буде розпізнавати усі формати, тому використання дисків DVD, так само. як і компакт-дисків, не викликає ніяких утруднень. Велика кількість підтримуваних форматів - це значний крок вперед у порівнянні з компакт-дисками, що є однобічними і забезпечують ту саму щільність запису. Ємність же їх визначається тим, наскільки близько підходить утримуюча дані спіральна доріжка до краю диска. Більшість компакт-дисків має ємність 553 MB. однак вона може досягати і 632 MB за рахунок використання простору. близького до краю диска. Правда, це досить ризиковано, оскільки зовнішні області диска сприйнятливі до дефектів, адеякі дисководи погано зчитують інформацію з далеких доріжок. Для досягнення високої щільності запису в дисках DVD використовуються чотири методи. Перші два ґрунтуються на більш зробленій техніці виробництва дисків і застосуванні лазерів з меншою довжиною хвилі. Компакт-диски і DVD зберігають дані у формі мікроскопічних поглиблень. двоичние нулі, що позначають, і одиниці. У компакт-дисках мінімальна довжина поглиблення складає 0.834 мк, а в DVD - 0,4 мк. Це дозволяє при виробництві дисків розміщати виїмки більш компактно. Крім того, що містить дані спіральна доріжка в дисках DVD має крок 0,74 мк. а в компакт-дисках він досягає 1,6 мк. Для зчитування інформації з DVD використовується червоний лазер з довжиною хвилі від 635 до 650 ім. дисководи ж CD-ROM оснащені інфрачервоним лазером з довжиною хвилі 780 ім. Реалізовані в дисководах DVD діоди на основі червоного лазера аналогічні діодам. широко використовуваним у пристроях для зчитування штрихового коду.
Зменшення розмірів поглиблень і кроку спіральної доріжки сприяло збільшенню ємності дисків майже в сімох разів: від 6S2 MB у компакт-дисках до ".4 GB у DVD. Памятуя про постійно зростаючі вимоги до пристроїв масової пам'яті, компанії-розроблювачі DVD (серед який особливо варто виділити Philips, Sony, Toshiba і Matsushita) пішли ще далі: вони пропонують двошарові і двосторонні диски.
Крім дисків діаметром 120 мм, стандартом DVD також передбачена перспектива виготовлення дисків і діаметром 80 мм. Незважаючи на те. що їхня ємність майже на 70% менше. вони можуть знайти широке застосування в мобільних системах. Як і свої 120-міліметрові побратими. вони можуть бути одне- чи двосторонніми; одно- чи двошаровими. с можливістю однократного чи запису перезаписуваними.
Цікаво також відзначити, що зараз обговорюється можливість створення дисководів DVD, що забезпечують читання інформації з постійною кутовою швидкістю і постійною лінійною швидкістю. В даний час стандартами на компакт-диски і DVD для підтримки постійної швидкості побітового зчитування інформації передбачені дисководи з постійною лінійною швидкістю. У них швидкість обертання диска в міру переходу до внутрішнього (більш коротким) доріжкам поступово збільшується. У той же час у дисководах з постійною кутовою швидкістю лінійна швидкість елемента диска залежить від того . на якій відстані від центра він знаходиться. Тому при переміщенні до внутрішніх доріжок швидкість побітового зчитування інформації буде зменшуватися, однак швидкість доступу при цьому збільшиться, оскільки диск не треба буде чи розганяти гальмувати при переключенні з однієї доріжки на іншу. Це вигідно при роботі з додатками, що інтенсивно звертаються до диска, наприклад з базами даних.
Ще одним передбачуваним форматом є гібрид СD/DVD. У цьому диску напівпрозорий шар DVD може бути розміщений поверх цілком відбиває шаруючи CD. Більш тонкий шар DVD (товщиною 0,6 мм) буде практично прозорим для існуючих дисководів CD-ROM і CD-плеєрів, інфрачервоні лазери яких забезпечать зчитування інформації з внутрішнього шару CD товщиною 1,2 мм. Такий гібридний диск може використовуватися в дисководах обох типів.
Список використаної літератури:
1. Новітні цифрові технології. - К., 2004.
2. Оптичні диски. Технічні можливості і проблеми. - М., 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...