WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота з графічними ОС(пошукова робота) - Реферат

Робота з графічними ОС(пошукова робота) - Реферат

новоствореного об'єкта.
При цьому в полі імені цього об'єкта буде запрошення у вигляді послідовності рисочок (рис 10.6). Користувач може ввести нове ім'я (рекомендується) або залишити запропоноване операційною системою, просто натиснувши клавішу Enter. В цьому випадку ім'я об'єкта залишиться у вигляді рисочок, що негативно відобразиться на смисловій стороні імені.
Рис10.6 2.2.
Б. Створення файла.
Створення файла відбувається за допомогою відповідного програмного забезпечення, в залежності від типу файла. Так, програми створюються за допомогою трансляторів, електронні таблиці - за допомогою табличних процесорів, документи - за допомогою редакторів, тощо. Тому створення файлів буде розглянуто далі при вивченні відповідного програмного забезпечення.
В. Створення ярлика.
Нагадаємо, що ярлик являє собою посилання на об'єкт і при значений для швидкого запуску цього об'єкта. Зручність ярликів полягає в тому, що один об'єкт може мати декілька ярликів, розташованих користувачем у різних папках. Запуск об'єкта буде здійснюватись будь-яким з цих ярликів. Є декілька способів створення ярлика. Для цього потрібно:
1) Виділити потрібний об'єкт;
2) Натиснути праву кнопку маніпулятора і не відпускаючи її перемістити покажчик у цільове вікно;
3) З меню, що з'явиться, обрати пункт "Создать ярлык(и)"
Цей спосіб є найбільш зручним для виконання потрібної дії.
Г. Перейменування об'єкта
Ця дія потрібна для зміни імені об'єкта. Для її виконання потрібно виконати таку послідовність дій
1) Виділити об'єкт;
2) Викликати меню;
3) Обрати пункт Переименовать.
4) Ввести нове ім'я об'єкта.
Д. Копіювання об'єктів.
Копіювання інформації необхідне для створення копій об'єкта в інших папках. Для копіювання через контекстне меню потрібно:
1. встановити поточною папку-джерело;
2. вибрати об'єкт для копіювання;
3. викликати для нього меню правої кнопки;
4. обрати пункт Копировать;
5. встановити поточною цільову папку;
6. викликати меню правої кнопки на вільному місці вікна;
7. обрати пункт меню Вставить.
Існує ще декілька способів копіювання: через меню вікна, перетягуванням об'єктів, тощо. Їх пропонується розглянути самостійно.
Е. Переміщення об'єктів
" Переміщення здійснюється аналогічно копіюванню. Відмінність полягає в тому, що об'єкт з вихідної папки видаляється. Для виконання цієї дії замість команди Копировать обирається команда Вырезать;
Ж. Видалення інформації.
Для видалення інформації потрібно:
1. виділити об'єкт;
2. викликати меню;
3. обрати пункт Удалить;
4. підтвердити видалення, натиснувши кнопку Да у вікні, що з'явиться.
Для видалення об'єктів за допомогою клавіатури використовується клавішаDel. Якщо необхідно видалити об'єкт, не уміщаючи його у Корзину, необхідно натиснути комбінацію клавіш Shift-Del. В цьому випадку об'єкт буде видалений без можливості відновлення.
В багатьох випадках розглянуті дії необхідно виконати для групи об'єктів. Виділення групи можна здійснити , натиснувши ліву кнопку маніпулятора і утримуючи її, виділити прямокутну область вікна. При цьому будуть виділені всі об'єкти, які потрапили у цю область.
При маніпулюванні об'єктами користувач може випадково виконати інші дії замість запланованих (наприклад, помилково обрати з меню правої кнопки замість дії Создать ярлык дію Удалить, яка знаходиться поруч). В такому випадку необхідно скористатись спеціально передбаченою командою Отменить …, яка присутня в меню правої кнопки, яке викликається на вільному місці вікна (замість ... вказується та команда, яка виконувалась останньою). Відмінити дію також можна за допомогою панелі інструментів вікна папки, натиснувши відповідну кнопку відміни
Роботу з файловою системою можна здійснювати також за допомогою програми Проводник, яка являє собою зручну оболонку; за допомогою меню вікна об'єкта, а також шляхом перетаскування об'єктів.
Узагальнення по темі.
Сутність роботи з комп'ютером полягає у виконанні прикладних програм, які призначені для опрацювання даних. Програму, що працює, часто називають задачею (завданням).
Роботою прикладних програм управляє операційна система. Графічними операційні системи називають тому, що вони підтримують графічний інтерфейс користувача. Загальною властивістю таких систем є використання віконної технології: кожній прикладній програмі на екрані відводиться прямокутна ділянка, яка називається вікном. Одночасно може виконуватись декілька завдань. Особливостями середовища Windows є :
" зручність та стандартизація використання інтерфейсу користувача;
" оптимальне управління оперативною пам'яттю;
" багатозадачність;
" автоматичне налагодження нових пристроїв, що підключаються до ПК;
" виконання шляхом "перетягування" об'єктів за допомогою маніпулятора миша;
" можливість використовувати в одній програмі об'єкти, створені іншою програмою;
" вбудована підтримка роботи з Internet;
" вбудовані засоби роботи з мультимедіа.
Основою інтерфейсу користувача є використання маніпулятора миша. Одноразове клацання лівою кнопкою використовується в таких випадках:
" для виділення об'єкта;
" для подачі команди з меню;
" для натискування кнопки панелі інструментів.
Дворазове клацання лівою кнопкою призначене для запуску об'єкту на виконання. Клацання правою кнопкою призводить до появи на екрані контекстного меню об'єкта.
Робота починається входом у систему. Це процес, при якому користувач повідомляє операційній системі своє ім'я і пароль. Система проводить перевірку дійсності особистих даних користувача, що допомагає забезпечити безпеку роботи. Вхід в систему завершується появою на екрані Робочого стола. Він являє собою основний екран Windows. Як і в повсякденній діяльності, користувач може розміщувати на Робочому столі різноманітні об'єкти, необхідні для роботи. . Деякі об'єкти є стандартними і містяться на столі незалежно від налагодження. Це:
" Мій комп'ютер;
" Оточення мережі;
" Корзина;
" Internet.
Нижню частину екрану займає Панель задач. Вона містить інформацію про запущені на виконання об'єкти, а також дозволяє маніпулювати вибором активного об'єкту. В лівій частині Панелі задач розташована кнопка Пуск, яка містить головне меню Windows. За допомогою команд цього меню можна виконувати ряд функцій системи. В лівій частині Панелі задач знаходиться область індикації "довідникових" даних. Тут розташовані індикатор клавіатури, який дозволяє обрати мову спілкування з системою, а також індикатор часу, який дозволяє визначитипоточний час та дату. Основну частину Панелі задач займають кнопки запущених додатків.
Для завершення сеансу роботи потрібно натиснути кнопку Пуск і обрати команду Завершение работы.
Роботу з файловою системою можна здійснювати декількома способами - через меню вікна об'єкта, за допомогою панелі інструментів, через контекстне меню правої кнопки. Деякі операції можна також виконувати перетаскуванням об'єктів. Основними операціями є: створення , копіювання, переміщення, перейменування та видалення об'єктів.

 
 

Цікаве

Загрузка...