WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота з графічними ОС(пошукова робота) - Реферат

Робота з графічними ОС(пошукова робота) - Реферат

Тема. Робота з графічними ОС 1. Загальні відомості про графічні ОС.
Як зазначалось раніше, сутність роботи з ПК полягає у виконанні прикладних програм, засобами яких відбувається опрацювання даних. Програму, що працює, часто називають задачею (завданням).
Роботою прикладних програм управляє операційна система. Графічними операційні системи називають тому, що вони підтримують графічний інтерфейс користувача. Під інтерфейсом розуміють засоби зв'язку, взаємодії, узгодження. Інтерфейс користувача являє собою набір засобів діалогу, взаємодії програми (комп'ютера) та користувача. Загальною властивістю таких систем є використання віконної технології: кожній прикладній програмі на екрані відводиться прямокутна ділянка, яка називається вікном. Всі операції з програмою здійснюються в цьому вікні. Одночасно може виконуватись декілька завдань. Вікна можуть займати весь екран або його частину, а також перекривати одне одного. Особливостями середовища Windows є :
" зручність інтерфейсу користувача, який полягає у використанні різноманітних кнопок та меню, орієнтації роботи з маніпулятором миша та переважному використанні графічного режиму роботи екрану;
" стандартизація інтерфейсу користувача;
" оптимальне управління оперативною пам'яттю;
" багатозадачність;
" підтримка технології Plug-and-Play, яка полягає в автоматичному налагодженні нових пристроїв, що підключаються до ПК;
" підтримка технології Drag-and-Drop, яка полягає у тому, що багато команд ОС можна виконати шляхом "перетягування" об'єктів за допомогою маніпулятора миша;
" підтримка OLE технології, яка передбачає інтеграцію програм, тобто можливість використовувати в одній програмі об'єктів, створених іншою програмою;
" вбудована підтримка роботи з Internet;
" вбудовані засоби роботи з мультимедіа.
Далі буде використовуватись така термінологія:
" буфер - спеціальна ділянка пам'яті, до якої тимчасово уміщується деяка інформація. Як правило, буфер використовується в операціях копіювання та переміщення інформації.
" вікно - прямокутна частина екрану, в якій виконується об'єкт;
" графічний інтерфес користувача - сукупність об'єктів, що відображаються на екрані ПК і призначені для поліпшення роботи користувача;
" додаток - файл, що виконується під управлінням Windows;
" документ - будь-який файл, що є результатом роботи додатку;
" Панель задач - смуга, як правило, в нижній частині Робочого стола. Містить інформацію про запущені об'єкти Windows;
" папка (каталог) - список файлів зі вказівкою на їх місцезнаходження;
" піктограма - графічне зображення об'єкта (файла, папки, ярлика);
" Робочий стіл - початковий екран Windows ;
" файл - область даних на зовнішньому носієві, що має ім'я. Файли умовно будемо поділяти на додатки та документи;
" ярлик - посилання на об'єкт. Містить адресу об'єкта, використовується для швидкого запуску об'єкта на виконання.
При роботі з Windows значна частина команд подається за допомогою маніпулятора. При цьому з мишею буде використовуватись така термінологія:
" покажчик - графічний маркер маніпулятора миша, що використовується для позначення активної позиції екрану;
" одноразове клацання - одноразове натискування лівої кнопки маніпулятора;
" дворазове клацання - дворазове натискування лівої кнопки маніпулятора; інтервал між натискуваннями повинен бути якомога меншим.
Одноразове клацання використовується в таких випадках:
" для виділення об'єкта;
" для подачі команди з меню;
" для натискування кнопки панелі інструментів.
Дворазове клацання призначене для запуску об'єкту на виконання. При цьому на екрані з'являється вікно об'єкту.
Клацання правою кнопкою призводить до появи на екрані контекстного меню об'єкта. Як правило, кожен тип об'єкта має своє меню, хоча деякі групи команд (наприклад Файл, Правка) можуть бути однаковими. В залежності від стану об'єкта меню також може змінюватись.
2. Огляд інтерфейсу користувача.
Входом у систему називається процес, при якому користувач повідомляє операційній системі своє ім'я і пароль. Система проводить перевірку дійсності особистих даних користувача, що допомагає забезпечити безпеку роботи.
Після запуску комп'ютера і появи на екрані діалогового вікна Добро пожаловать! (рис 10.1) натисніть клавіші Ctrl+Alt+Delete.
рис 10.1
На екран виводиться діалогове вікно Вход в систему (рис 10.2). Далі потрібно ввести у цьому вікні своє ім'я користувача і пароль. Ім'я користувача було або задане системним адміністратором при створенні облікового запису, або обране при установці Windows .
Пароль служить для забезпечення безпеки даних і обмежує недозволений доступ користувачів до комп'ютера. Пароль може містити до 14 символів і враховує різницю прописних і малих літер. Якщо вхід у систему з використанням пароля небажаний, попросіть системного адміністратора відключити цей засіб захисту.
Рис. 10.2
Примітка. Для деяких версій Windows вхід в систему не є обов'язковим. Тоді завантаження ОС завершується одразу появою на екрані Робочого стола. Він являє собою основний екран Windows. Як і в повсякденній діяльності, користувач може розміщувати на Робочому столі різноманітні об'єкти, необхідні для роботи. . Деякі об'єкти є стандартними і містяться на столі незалежно від налагодження. Це:
" Мій комп'ютер;
" Оточення мережі;
" Корзина;
" Internet.
Їх неможливо видалити або перенести у інше місце. Решта об'єктів створюється користувачем самостійно.
Об'єкт Мій комп'ютер призначений для доступу до основних ресурсів комп'ютера. За допомогою цього об'єкта можна використовувати диски, принтери, проводити налагодження системи під потреби користувача.
Об'єкт Оточення мережі використовується для доступу до ресурсів комп'ютерної мережі, яка містить даний ПК. Список доступних ресурсів залежить від прав користувача в системі, які надає йому системний адміністратор.
Корзина призначена для тимчасово зберігання видаленої інформації. Таке зберігання спрощує відновлення випадково видалених файлів. Фактично, корзина являє собою окремий каталог (папку) зі спеціальними властивостями. Розмір цієї папки обмежений, тому через певний час по мірі заповнення корзини більш ранні файли витісняються пізніше видаленими. Витіснені дані відновленню стандартними засобами не підлягають.
Об'єкт Internet призначений для доступу до ресурсів всесвітньої мережі Internet. Він містить майстер підключення до мережі та посилання на стандартний броузер для навігації ресурсами мережі.
Нижню частину екрану займає Панель задач. Вона містить інформацію про запущені на виконання об'єкти, а також дозволяє маніпулювати вибором активного об'єкту. В лівій частині Панелі задач розташована кнопка Пуск, яка містить головне меню Windows. За допомогою команд цього меню можна виконувати ряд функцій системи. В лівій частині Панелі задач знаходиться область індикації "довідникових"даних. Тут розташовані індикатор клавіатури, який дозволяє обрати мову спілкування з системою, а також індикатор часу, який дозволяє визначити поточний час та дату. Крім того, в цій

 
 

Цікаве

Загрузка...