WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Звіт про проходження практики з електроніки та схемотехніки (звіт) - Реферат

Звіт про проходження практики з електроніки та схемотехніки (звіт) - Реферат

пронумерувати.
Правила техніки безпеки і охорона праці при виконанні електромонтажних робіт.
При виконанні електромонтажних робіт конструктору приходиться мати справу з високою напругою, і з розжареними предметами, і з гострими і швидко поражающими інструментами або механізмами, і з агресивними хімічними речовинами.
Для застереження від пораження високою напругою забороняється виконувати електромонтажні роботи в працюющій апаратурі (особливо ламповій з високовольтними транзисторами і тиристорами). Зняття статичного заряду (особливо небезпечного для польових транзисторів і багатьох мікросхем) забезпечується приєднанням заземляючого браслета. Можна використовувати звичайний металічний часовий браслет, з'єднаний з проводом заземлення через резистор протидією 1 МОм.
Необхідна акуратність і обережність при роботі з горячим паяльником, слюсарними і столярними інструментами, клеями, лаками, кислотами і щелочами.
При роботі з електричним паяльником потрібно добержуватись наступних правил.
1. Періодично провіряти омметром відсутність замикання між корпусом паяльника і нагріваючим елементом. Таке замикання може стати причиною пораження током і порчі припаюємих елементів. Тому рекомендується працювати з паяльником жало якого заземлене.
2. Використовувати стійку підставку для паяльника, що застереже його від падіння, робочого від опіків, робоче місце від пропалень.
3. Ні в якому разі не виконувати пайку в робочому (особливо високовольтному) приладі, так, як нечайне замикання може вивести прилад із строю і бути причиною трамви.
При роботі з хімічними речовинами потрібно строго дотримуватись всіх рекомендацій по ростворенні, змішуванні, послідовності виконання операцій і температурному режиму. Працювати необхідно в халаті, а в окремих випадках - в перчатках і захисних окулярах. Перш за все необхідно оберігати очі, губи і слизисті оболочки носа і горла, які найбільш чутливі до дії хімічних речовин. На робочому місці в аптечці треба мати чисту вату і марлю (можна бинт), 5%-ний розчин соди, вазелін, 2%-ний розчин уксусної, лимонної або борної кислоти, настойку йоду і лейкопластир (бажано бактерицидний).
На частині тіла, обпеченому паяльником або бризгами припою, треба зробити содову примочку, а потім поражене місце змазати вазеліном. Місця опіків кислотами старанно промити водою і змочити содовим розчином. Місця опіків щелочами потрібно старанно промити розчином уксосної (лимонноїабо борної) кислоти. При порізах і царапинах ранку залити розчином йоду і заклеїти лейкопластирем.
Якщо ви наразились на короткий удар струму, необхідно закінчити роботу до встановлення нормального стану (зупинці головокружіння, зникнення видимих і звукових галюцинацій і т. д.). При сильному пораженні током, пострадавший як правило, не в стані відірватися від токоведучого провода. В такому випадку потрібно як можна швидше, строго дотримуючись правил особистої безпеки, виключити ток, зробити пострадавшому штучне дихання, розстібнути одіж, піднести до носу кусочок вати, змоченої насатирним спиртом, або збризнути лице холодною водою і негайно визвати лікаря.
Висновки
Одним з найголовніших факторів науково-технічного прогресу в наш час є висока комп'ютеризація, автоматизація і роботизація виробництва. Комп'ютери стали незамінними і надзвичайно популярними засобами для обробки інформації, але самі вони появилися лише тоді, коли електроніка як наука почала інтенсивно поширювати свої знання, які мусіли перейти в практику…
Значення вимірювання в сучасній науці і техніці важко переоцінити. Середних радіовимірювання грають важливу роль. Це визначається не тільки високим рівнем розвитку електроніки, але й можливістю примінення електричних і радіотехнічних методів для вимірювання різноманітних неелектричних величин.
Необхідність в електровимірюванні виникла з перших кроків розвитку електроніки. Виникнення її нового розділу - радіотехніки зразу ж визвало необхідність в радіовимірювальних приладах. При дослідженні радіотехнічних приладів використовувались вже відомі прилади: амперметр, гальванометр, вольтметр. Але виникла потреба і в повністю нових вимірюваннях, які не використовували швидше в електроніці.
Електрорадіовимірювальні прилади необхідні при розробці, наладці і експлуатації радіоапаратури. Вони також приміняються в машинобудівнийтві, астрономії, ядерній фізиці, геофізиці, медицині і інших областях науки і техніки. Це пояснюється тим, що фізичну величину, при допомозі різноманітних датчиків можна перетворити в електричну і, відповідно, виміряти методами електрорадіовимірювань. Ці методи відрізняються високою точністю, чутливістю, широким діапазоном вимірювань…
Головною моєю метою в період проходження виробничої практики було: вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії. Ознайомитись з розпорядком робочого дня й правилами внутрішнього порядку, ретельно їх дотримуватись. А також намагатися максимально збільшити свої знання по електроніці та схемотехніці ЕОМ, а також по комп'ютеру, ознайомитись із задачами, що виконуються за допомогою нього і при можливості ознайомитись з іншими доступними мені програмами.
За час проходження виробничої практики я також набрала досвіду роботи на оргтехніці (на копіювальному апараті CANON 6216), на трьох видах принтерів. Здобув навики у роботі з проведення реєстру вхідної документації, та у розробці номенклатури справ загального відділу, також здобув навики в роботі з багатьма відомими програмами (Excel, Corel Draw…), трохи збільшила свої знання в області
Ця практика мала для мене велике значення, оскільки допомогла більше ознайомитись з електронікою та комп'ютером і різноманітними програмами для нього.
?
Список використаної літератури:
1. Р.Г. Варламов "Майстерня радіолюбителя", Москва "Радіо і зв'язок", 1983р.
2. В.А. Скрипник "прибори для контролю і настройки радіолюбительської літератури", Москва "Патріот", 1990 р.
3. Є.П. Борноволоков "Радіолюбительські схеми", Київ "Техніка", 1985р.
4. Г.М. Терешин, Т.Г. Пишкіна "Електро-радіо вимірювання", Москва "Енергія", 1975р.

 
 

Цікаве

Загрузка...