WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Звіт про проходження практики з електроніки та схемотехніки (звіт) - Реферат

Звіт про проходження практики з електроніки та схемотехніки (звіт) - Реферат

контактні площадки (якщо це не зробити, то через деякий час через окислення фольги виконати пайку буде буде важче).
Травити печатні плати можна і в розчині мідного купоросу і повареної солі. Чотири столові ложки повареної солі і дві ложки розтовченого в порошок мідного купороса розтворяють в 500 мл. гарячої (примірно 80гр. С) води і получають темнозелений розчин, об'єму якого досить для стравлення приблизно 200 см2 поверхності мідної фольги. При повишені температури травлящого розчину час травлення зменшується. Оптимальну темпетаруру підбирають експериментально по теплостійкості захисного лаку.
Якщо необхідно виготовити печатну плату, форма і розмір якої не позволяють використати присутню к'ювету, можна поступити наступним чином. По прикладі плати зі сторони фольги роблять бортик з пластиліну. В створений сосуд заливають розчин хлорного заліза для травлення. Якщо заготовка печатної плати не має припуска по довжині і ширині, то бортик роблять із алюмінієвої фольги, а щілини замазують пластиліном.
Дуже зручно ставити плати в поліетиленовий пакет підходящого розміру. В нього кладуть заготовку і заливають розчином хлорного зиліза. При необхідності повисити температуру розчину пакет кладуть під струю гарячої води або занурюють у воду і підігрівають на плитці. Для рівномірності ртавлення пакет покачують за краї. Щоб не пошкодити пакет, на заготовці плати треба закруглити краї.
Дуже важно добре облудити печатні провідники. Для цього частіше всього приймають легкоплавлячі припої.
Сучасні радіоелектронні пристрої виконують на мікросхемах різних типів. Особливості монтажу і демонтажуінтегральних мікросхем оприділяються їх конструкцією. Більшість мікросхем не терпить перегрівання, тому при пайці їх виводів використовуютьприпої ПОСВ-33, ПОСК-50 і ПОС-61 з пониженою температурою плавлення (130-180 гр. С) зі спирто-каніфольним флюсом. Дуже важно використовувати раціональні прийоми монтажа і демонтажа.
Паяльник для монтажа і демонтажа мікросхем повинен мати потужність не більше 40 Вт і понижену напругу живлення (12-36 В).
По конструкції виводів мікросхеми можна розділити на дві групи: з гнучкими проволочними або стрічковими виводами і з виводами в виді лужених контактних площадок або жостких стрічок. Монтують мікросхеми в наступному порядку. Встановлюють і фіксують її виводами в отворах, або на площадках плати, наперед злегка змочених флюсом, набирають на жало паяльника мінімальну кількість припою і послідовно виконують пайку всіх з'єднань. Для того, щоб зменшилась імовірність перегріву мікросхеми, не слідує паяти підряд виводи, розташовані один біля одного.
При монтажі і демонтажі мікросхем в металевому корпусі вигідно користуватися невеликим магнітом з прикріпленою до нього ручкою їз жесті. З його допомогою легко встановити мікросхему на контактне поле плати і припаяти два-чотири виводи. Після цього магніт знімають і паяють наступні виводи.
При демонтажі мікросхеми серії К155 і інших в такому ж корпусі дуже потрібним буде захват, який після розплавлення припою на усіх виводах позволяє швидко зняти мікросхему з плати. Його можна виготовити їз лабораторного зажиму "крокодил". До опилених губок зажиму припаюють або приклеюють дві зігнуті Г-виду пластини товщиною 0,8-1 мм. Коли губки зажиму розжаті, захват надягають на інтегральну мікросхму зі сторони торців, вводячи під неї зігнуті кільця пластин. Після розплавлення всіх виводів захватом видьоргують мікросхему із отворів плати.
Перед монтажем мікросхем серій К133, К134 і інших в подібному корпусі їх виводи формують, тобто згинають так, щоби забезпечити одночасне приставання до плати всіх виводів. Сформувати виводи можна пінцетом, вузькогубцями, але скоріше і краще всього - в спеціальному приспособлені, яке складається з пуансона та матриці. Їх можна виготовити із органічного скла, текстоліту, дюралюмінія, латуні. Для більш надійної роботи приспособлення його потрібно збагатити двома направляючими ходу пуансона.
При макетируванні пристроїв на мікросхемах буває раціональніше використовувати панелі, подібні транзисторним або ламповим, а не перепаювати кожного разу виводи мікросхеми, рискуючи її спортити. Панель за звичай виготовляють із органічного скла, текстоліта, або іншого легко опрацюємого ізоляційного матеріалу. Контакти можути використовувати як готові від заводських роз'ємів серей МНР або РГН, від панелей пальчикових ламп, транзисторів, так і саморобні із гартованої латуні або бронзи.
Мікросхеми серії К133 (і інші в подібному корпусі) демонтувати з печатної плати зручно наступним способом. Лезвіє безопасної бритви розламують і вводять під корпус мікросхеми з тим, щоб воно впиралося в місця пайок одного-трьохкрайних виводів. Нагріваючи паяльником одночасно ці пайки, лезвіє зсувають з зусиллям і при цьому віддаляють виводи від плати.
Для спрощення монтажу інтегральних мікросхем в круглих корпусах (серія К140 і ін.) на печатну плату можна використовувати пластмасову втулку, з якої поставляються мікросхеми. В платі свердлять отвір діаметром 7,6 мм під втулку і вклеюють її клеєм так, щоб бортик виступавз тої сторони де буде встановлена мікросхема. Виводи мікросхеми вставляють в отвір втулки і розпаюють на контактні площадки.
В макетних і деяких інших приладах деколи доцільно виводи мікросхем з'єднювати не печатними, а навісними провідниками. Для цього лобзіком пропилюють в платі вузькі щілини, вводять в них виводи, відгинають їх в різні сторони і припаюють до них провідники діаметром 0,2-0,3 мм.
При макетируванні в ремонті пристрохв на мікросхемах деколи вигідно користуватися платами-перехідниками. Розмітити контактну площадку під мікросхему можна засобом спорченої мікросхеми з формованими виводами. До корпусу мікросхеми припаюють ручку із мідного дроту. Змазавши виводи лаком, "печатають" контактні площадки на фользі заготовки печатної плати. Після цього з'єднувані провідники викреслюють рейсфедером або пером. В якості перехідника можна використовувати плату статора галетного переключателя. До внутрішніх кінців контактних ніжок плати припаюють виводи мікросхеми, а до зовнішніх - деталі приладу. Для зручності монтажу виводи перехідника потрібно

 
 

Цікаве

Загрузка...