WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Система Turbo-Basic - Реферат

Система Turbo-Basic - Реферат

перейде до режиму редагування (Edit), вкаже курсором місцеположення помилки в тексті програми, а в верхньому рядку стану редактора з'явиться повідомлення про тип помилки. Пiсля коректування ви можете знову запустити програму для виконання.
Якщо виведення результатів роботи програми відбувається у вікно Run, ви можете розширити його до розміру всього екрана натисканням клавіш Alt+F5.
Compile (КОМПIЛЯЦIЯ ПРОГРАМИ)
Команда Compile компілює (переводить у машинні коди, "зрозумілі" для ЕОМ) BAS-програму, яка завантажена в оперативну пам'ять. Компiляцiя може здійснюватися в оперативну пам'ять ЕОМ, в EXE-файл або TBC-файл в залежності від установки опцiї Compile to (в меню команди Options). EXE-файл, створений системою Turbo-Basic, може виконуватись незалежно в середовищі операційної системи DOS. TBC-файл за своєю структурою схожий на EXE-файл, але може виконуватися тільки в середовищі системи Turbo-Basic.
Якщо ви не визначили головний файл опцiєю Main file (в меню команди File), то буде компілюватися завантажений файл. Якщо головний файл визначено i ви коректували допоміжний робочий файл, вам буде запропоновано зберегти його.
При компілюванні у вікно повідомлень (Message) виводиться число оброблених рядків, операторів i деяка інша інформація.
Якщо під час компіляції програми буде знайдена помилка, Turbo-Basic перейде в режим редагування (Edit), вкаже курсором місце знаходження помилки в тексті, а в верхньому рядку стану редактора з'явиться повідомлення про тип помилки. Пiсля коректування ви можете знову запустити програму на компіляцію.
Рекомендується перед запуском програми (режим Run) спочатку відкомпілювати її. В противному разі при виконанні програми ЕОМ може "зависнути" через значні помилки в програмі.
Options (ОПЦІЇ СИСТЕМИ)
Після виконання команди Options на екрані з'явиться таке меню опцiй:
Options
Compile to Memory Компiлювати в Пам'ять
8087 required OFF Потрібний сопроцесор 8087
Keyboard break ON Переривання по Ctrl+Break
Bounds ON Границі масивів
Overflow ON Переповнення
Stack test ON Перевipка стеку
Parameter line Рядок параметра
Metastatements Метакоманди
Розглянемо стисло всі команди меню опцiй.
Compile to Як вказувалося вище, компіляція проводиться в оперативну пам'ять ЕОМ, EXE-файл або TBC-файл. Щоб вибрати необхідний режим, використовується розглядувана опцiя. Вона надає можливість вибору трьох режимів: Memory, EXE file, Chain, відповідно вказаним варіантам компіляції.
Hаступнi п'ять опцiй використовуються при вiдладцi програми. При створенні EXE-файлу їх можна вимкнути (режим OFF), щоб вони не займали зайвого місця.
8087 required Ця опцiя встановлюється в режим ON для ЕОМ, яка має арифметичний сопроцесор типу Intel 8087. При цьому вiдкомпiльованi програми працюють значно ефективнiше. Пpоте, якщо ви створите EXE-програму з даною опцiєю в режимі ON, то вона не буде працювати на ЕОМ, яка не має сопроцесора.
Keyboard break В багатьох випадках надзвичайно бажано мати можливість перервати виконання запущеної програми. Звичайно це стосується ситуації, коли внаслідок допущених при створенні програми помилок, вона "зависає" в процесі виконання. Розглядувана опцiя в режимі ON дозволяє здійснити переривання під час виконання програми натисненням клавіш Ctrl+Break в багатьох (але далеко не у всіх) випадках. Викоpистовуйте опцiю Auto save edit (в меню команди Setup), встановивши її в режимі ON, для автоматичного зберігання відредагованої програми перед її запуском.
Bounds Ця опцiя в режимі ON контролює правильність зміни індексів масивів, згідно їх границь, встановлених в операторах розмірності.
Overflow Ця опцiя в режимі ON контролює ситуацію переповнення при виконанні арифметичних операцій над цілими числами, які повинні лежати в межах від *32768 до +32767.
Stack test При виконанні підпрограм, функцій, процедур, деякі дані заносяться в певну обмежену ділянку оперативної пам'яті, яка зветься стеком. Якщо програма містить досить багато вкладених операцій вказаного типу, може виникнути ситуація переповнення стеку, що приведе до непередбачених наслідків. Для контролю цієї ситуації встановіть розглядувану опцiю в режим ON. Для зміни розмірів стеку використовуйте метаоператор $STACK.
Parameter line Ця опцiя дозволяє моделювати інформацію командного рядка, щоб допомогти Вам при вiдладцi програм.
Metastatements Ця опцiя контролює три метаоператори при компіляції програми: Stack size (ви можете встановити розмір стеку), Music buffer (ви можете визначити розмір музичного буферу, який використовується при виконанні фонової музики), Communications (ви можете змінити розподіл прийомного буферу кожного порту зв'язку).
Setup (НАСТРОЙКА СИСТЕМИ)
У результаті виконання команди Setup на екрані з'явиться таке меню настройки (установки):
Setup
Colors Кольоpи
Directories Директорiї
Miscellaneous Рiзне
Load Options/Window/Setup Завантажити опцiї конфігурації
Save Options/Window/Setup Збеpегти опцiї конфігурації
Розглянемо стисло всі команди меню настройки (установки).
Colors Ця команда дозволяє змінити кольори кожного атрибуту будь-якого вікна таменю всіх рівнів системи. Настройка буде втрачена при виході з системи, якщо ви не зберегли її командою Save Options/Window/Setup.
Directories Ця команда дозволяє задати диски та шляхи пошуку трьох директорiїв, які використовуються системою Turbo-Basic: Include - для файлів, які містять директиви компіляції Include; Executable - для EXE- i TBC-файлiв; Turbo - для файлів системи Turbo-Basic (TBHELP.TBH та TBCONFIG.TB).
Miscellaneous Ця команда дозволяє встановити в режим ON/OFF вище згадані опцiї Auto save edit та Backup source file.
Load Options/Window/Setup Ця команда дозволяє завантажити файл конфігурації з Turbo-директорiю (за умовчанням TBCONFIG.TB) та встановити всі записані там режими опцiй.
Save Options/Window/Setup Ця команда дозволяє зберегти на диску в Turbo-директорiю файл конфігурації, записуючи в нього установку всіх опцiй системи. Якщо скористатися іменем за умовчанням TBCONFIG.TB, то ця установка буде проведена автоматично при запуску системи.
Window (ВIКНА СИСТЕМИ)
У результаті виконання команди Window на екрані з'явиться таке меню вiкон:
Window
Open Вiдкpити
Close Закрити
Next Hаступне
Goto Перейти
Tile Черепиця
Stack Стек
Zoom Збiльшення
Розглянемо стисло всі команди меню вiкон.
В режимі основного меню ви можете змінити місце знаходження та розміри будь-якого активного вікна (виділяється подвійною рамкою, якщо задано спосіб показу Tile (черепиця), або виводиться на передній план, якщо задано спосіб показу Stack (стек)). Для цього натисніть клавішу Scroll Lock, а потім, утримуючи натисненою клавішу Shift, використовуйте клавіші переміщення курсора.
Open Ця команда дозволяє вибрати (відкрити) будь-яке з чотирьох вiкон: Edit, Run, Message, Trace. Вибране (відкрите) вікно стає активним. Всі інші команди меню вiкон впливають на активне вікно.
Close Ця команда закриває вікна (робить їх невидимими).
Next Ця команда дозволяє вибирати наступне вікно активним, не використовуючи команду Open. Команду можна виконати з головного меню, натискаючи клавішу F6.
Goto Пiсля того як ви відкрили вікно, ви можете увійти до нього, використовуючи вказану команду, без звертання до головного меню.
Tile Команда задає спосіб показу вiкон, при якому всі вони видимі та займають майже однакові площі.
Stack Команда задає спосіб показу вiкон, при якому всі вони мають найбільші розміри та накладаються один на одне.
Zoom Команда дозволяє збільшити вікна Edit i Run до розмірів всього екрана. Розглядувану команду можна виконати з головного меню, натискуючи клавішу F5.
Debug (ВIДЛАДКА ПРОГРАМИ)
У результаті виконання команди Debug на екрані з'явиться таке меню вiдладки:
Debug
Trace OFF Трасування
Run-time error Помилка під час виконання
Розглянемо стисло всі команди меню вiдладки.
Trace При увімкненні цієї команди (режим ON) Turbo-Basic під час виконання програми виводить у вікно Trace номери рядків, мiтки операторів, імена процедур або функцій, які виконуються в даний час. Викоpистовуйте клавіші Alt+F9 для перемикання режимів трасування та звичайного виконання програми. Клавіші Alt+F10 дозволяють перемикати трасування на покpоковий режим.
Run-time error Ця команда при виявленні помилки в EXE- або в TBC-файлах дозволяє знайти її місцеположення в тексті програми.

 
 

Цікаве

Загрузка...