WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Захист інформації від компютерних вірусів - Контрольна робота

Захист інформації від компютерних вірусів - Контрольна робота

комп'ютерах, на яких виконується документообіг, необхідно встановлювати резидентні сканери. При цьому варто пам'ятати про те, що програми-сканери краще сполучити з ревізорами дисків, і доцільніше використовувати сканери кількох розроблювачів. Наприклад, для серверу можна використовувати сканер одного розроблювача, а для робочих станцій - іншого.
IV ЗАСОБИ БЕЗПЕКИ: ЯК ЗАХИСТИТИ
СВІЙ ПЕРСОНАЛЬНИЙ КОМП'ЮТЕР
ВІД ВІРУСІВ?
Віруси й інші зловмисні програми викликають катастрофічні руйнації тільки в тому випадку, якщо користувач до них не готовий і неправильно на них реагує. Прийняти належні запобіжні заходи допоможуть наступні поради.
Створіть завантажувальні дискети на випадок поразки вірусом
Пускові дискети знадобляться, якщо ваш ПК початків працювати ненадійно. У будь-якому випадку ПК необхідно запустити з "чистої" пускової дискети і "просканувати" жорсткий диск за допомогою актуальної версії антивірусної програми, що знаходиться на дискеті, захищеної від перезапису. Якщо ж запустити антивірусну програму з ураженої системи, а не "стерильно" запущеного комп'ютера, то поширення вірусу гарантовано.
Необхідно завчасно перевірити (попередньо встановивши захист від перезапису), чи є у вас пускові дискети. Якщо немає, Windows або антивірусна програма підтримає вас у їхньому створенні. Виберіть у Windows 9х команду Пуск/Настройка/Панель управления і потім Установка и удаление программ У діалоговому вікні, що з'явилося , перейдіть у вкладку Загрузочный диск і клацніть на кнопці Создать диск. Тепер Windows створить аварійний диск.
У Windows NT пускові дискети можна створити, якщо в каталозі I386 на CD-ROM із Windows NT запустити файл WINNT32. EXE із параметром /ох.
Boot-вірусам - ні єдиного шансу
Boot-віруси входять у першу десятку найпоширеніших вірусів.
Але усе ж один простий викрут дозволяє разом і назавжди покінчити з непрошеними гістьми: не запускайте ПК із дискети. Якщо ви не хочете заразити комп'ютер, відключіть запуск з дискет. Для цього поміняйте в BIOS-Setup ПК послідовність початкового запуску: спочатку жорсткий диск, потім дисковод для дискет, тобто наприклад "С:, А:". Така процедура нічого не вартує і не має недоліків (якщо вам усе ж потрібно запуститися з дискети, тимчасово відключіть цю послідовність запуску). Після цього можна назавжди забути про дискети, інфіковані Boot-вірусом.
Поставте заслін макровірусам
У MS Office 7.0/97/2000 макроси Word, Excel, PowerPoint, Outlook і FrontPage можна проігнорувати, встановивши "високий" рівень захисту.
Цією порадою можуть скористатися користувачі, що не пишуть макросів. У Word, наприклад, існує попереднє настроювання такого захисту, коли працюють тільки сертифіковані макроси. Якщо ж необхідно протестувати свій власний макрос, то рівень захисту потрібно знизити до "середнього". При цьому при відкритті документа можна вибрати, активізувати макроси або ні.
V ВІДНОВЛЕННЯ:
ЩО РОБИТИ У ВИПАДКУ АВАРІЇ?
Коли-небудь це все рівно станеться: ПК поведеться цілком своєрідно або ж узагалі не буде запускатися. Однією з можливих причин такого поводження є віруси. Зараження ПК вірусом - це не трагедія, а лише прелюдія до неї. Але щоб не відбулася дійсна трагедія, необхідно додержуватися наведених нижче рекомендацій.
Зайва активність при зараженні ПК збільшує шкоду.
Це звучить банально, але іноді діє набагато ефективніше, ніж антивірусне програмне забезпечення. Дуже часто надмірна активність господаря зараженого комп'ютера завдає більшу шкоду, чим самий вірус. Якщо виникла підозра на поразку вірусом, не просто виключіть комп'ютер, а спочатку закінчіть всі роботи. Потім збережіть всі дані, для яких у вас немає резервних копій - можливо, у цей момент ви востаннє можете звернутися до своїх файлів.
Використовуючи антивірусну програму, ви зможете видалити вірус у більш спокійній обстановці, коли ваша система знову буде в порядку.
Використовуйте останній рятувальний круг
Якщо у вас немає пускових дискет, із яких можна запустити ПК, то в цьому випадку можуть допомогти ваші колеги або знайомі. Проте на це не варто цілком покладатися. Проблемою є відновлення драйверів для CD-ROM-дисководу і різноманітних файлових систем.
Звичайно, за допомогою дискети початкового пуску Windows 98 можна звернутися до комп'ютера з Windows 95, проте будьте уважні при записі: у такій ситуації видалення Boot-вірусу командою SYS було б небезпечним - ПК із Windows 95 може більше ніколи не запуститися. Безумовно, можна зробити спробу прочитати дані з не зовсім відповідною пусковою дискетою. Якщо ви одержите доступ до жорсткого диска, то зможете спасти найбільше важливі дані на дискету, а потім за допомогою програми-сканера з'ясувати, чи існує зараження вірусами
Форматуйте жорсткий диск тільки у виняткових випадках
Після зойку "Допоможіть, вірус! " дуже часто з'являється думка, на перший погляд рятівна: у цьому випадку може допомогти тільки форматування жорсткого диска. Не поспішайте - це завжди встигнете.
По-перше, це допомагає не завжди. Boot-віруси, наприклад Parity Boot, що розташовуються в Master Boot Record, перебувають за межами досяжності даної операції. По-друге, часто достатньо використовувати антивірусну програму.
Якщо антивірусна програма не в змозі вилікувати програму або документ від вірусу, то скористайтеся Backup-файлами.
Тільки в тому випадку, якщо після всіх цих дій ваша система цілком не змогла відновитися або ж працює нестабільно через ушкодження файлової системи, можна спробувати відформатувати жорсткий диск. Проте спочатку збережіть всі дані на альтернативних носіях пристроїв масової пам'яті або локальної мережі.
Видаліть з жорсткого диска невідновлені файли Word
Якщо антивірусна програма не змогла вилікувати документ, видаліть його або ж перенесіть на дискету. Позначте його як явно заражений. Спробуйте вилікувати його пізніше за допомогою іншої антивірусної програми. У будь-якому випадку видаліть уражені файли з жорсткого диска.
ДОДАТКИ
Таблиця
Деякі популярні антивірусні програми
Назва продукту, версія Antiviral Toolkit Pro (AVP) 3/0/129 Antiviren-Kit
(AVK) 9.0.3 Doctor WEB 4.12 Norton Antivirus
(NAV) 5.01.01 Panda Platinum
(PAV) 6.08.02
Ціна $50 $100 $50 $50 $50
Розробник Лабораторія Касперсього G-Data Діалог-Наука Symantec Panda Software
Операційна система Windows 95/98, NT, Linux DOS, Windows 3.1x, 95/98, NT DOS, Windows 95/98, NT, OS/2 DOS, Windows 3.1x, 95/98, NT DOS, Windows 3.1x, 95/98, NT, OS/2
Сканування макросів в Office 7.0/97 Так/ частково Так/ частково Так/ частково Так/ так Так/ні
Сканування Boot-диску / в файлах / в програмах Так/так/так Так/так/так Так/так/так Так/так/так Так/так/так
Розпізнавання в пам'яті W95/CIH Так, бувають збої Ні Так Так, через VXD Ні, збій, відмова Windows
Словник вірусів: тип/ якість Спеціальна програма і online/дуже добре В програмі/ задовільне В програмі/добре Online, в програмі тільки список/добре Список з невеликою кількістю інформації/задовільне
ЛІТЕРАТУРА
1. Зелинский С. Нападение из засады. Журнал "ЧИП" №1 2000 р.
2. Грінберг А.Д., Грінберг С. Практика роботи з Photoshop 4. 3-те видання. На рос. мові. Диалектика 1998 р.
3. Водескі Р. Графіка для Web. Біблія дизайнера. На рос. мові. Диалектика 1998 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...