WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Захист інформації від компютерних вірусів - Контрольна робота

Захист інформації від компютерних вірусів - Контрольна робота

КОНТРОЛЬНА РОБОТА
ЗАХИСТ
ІНФОРМАЦІЇ
ВІД
КОМП'ЮТЕРНИХ ВІРУСІВ
Виконав: Власенко
Андрій Петрович
ЗМІСТ
Зміст 2
Вступ 3
І Загальні відомості про віруси 4
ІІ Десятка найбільш поширених вірусів 6
ІІІ Концепція антивірусного захисту 8
IV Міри безпеки: як захистити свій комп'ютер від вірусів 9
V Відновлення: що робити у випадку аварії? 11
Додатки 13
Література 14
ВСТУП
Результати досліджень по комп'ютерним вірусам не оптимістичні: вірусна проблема загострюється з кожним днем. В 1999 році на кожну тисячу комп'ютерів кожного місяця реєструвалося в середньому біля 10 випадків зараження вірусами. З тих пір, за результатами опитування ICSA Labs 300 великих підприємств, кожного року інтенсивність заражень зростає приблизно у двічі.
Станом на початок 1999 року мало місце 80 випадків на місяць. Таким чином, майже кожен десятий комп'ютер в середньому раз на місяць заражається вірусами. За оцінками американського інституту досліджень Computer Economics, випадки зараження вірусами тільки в першому півріччі 1999 року обійшлося світовій економіці приблизно в $ 7,6 млрд (включаючи витрати на антивірусне програмне забезпечення).
Все важче стає справлятися з новими вірусами, які з'являються в кількості 500 - 800 штук на місяць. Нема нічого дивного в тому, що розробники антивірусного ПЗ об'єднують свої зусилля. Компанія Network Associates (NAI), розробник антивірусної програми McAfeeSoftware, поглинула свого конкурента Dr. Solomon. Компанія Symantec, яка займає разом з Norton Antivirus друге місце в антивірусному бізнесі, володіє антивірусними рішеннями IBM. Норвезька фірма Norman Data Defense придбала голландську компанію Thunderbyte.
В теперішній час розроблено достатня кількість антивірусних програм, що доступні для домашніх та корпоративних користувачів. В додатку наведені деякі популярні антивірусні програми та їх характеристики.
Таким чином, швидкість розповсюдження вірусів невпинно зростає, з'являються їх нові різновиди, вони все активніше проникають до Internet, а ринок антивірусного програмного забезпечення стає все більш динамічнішим.
I ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
ПРО КОМП'ЮТЕРНІ ВІРУСИ
Експерти нараховують близько 50 тисяч екземплярів. Однак ця кількість залежить від того, як рахувати родинні та дуже подібні екземпляри. Саме тому порівняно якісні антивірусні програми-сканери можуть визначати різну кількість вірусів. Нажаль, жодна компанія, що розробляє антивірусне ПЗ, не має у своїй добірці усіх відомих вірусів.
Перший прототип сучасних вірусів був створений в лабораторії Xerox ще в 60-ті роки. Це була програма, яка "мандрувала" по мережі та перевіряла працездатність підключених до мережі обчислювальних пристроїв.
3 листопада 1983 року Фредерик Коен (Frederick Cohen) так вдало продемонстрував своє "розмножувальне програмне рішення" на комп'ютері університету в Південній Кароліні, що був позбавлений можливості працювати на ньому. Його науковий керівник запропонував назву "вірус" по аналогії з біологічними вірусами. Перший DOS-вірус, Brain, з'явився в 1986 році в Пакистані. В науково-художній літературі ця ідея виникла ще в 1972 році.
Раніше віруси найчастіше програмувалися на машинно-орієнтованій мові Assembler, зараз - на мовах більш вищого рівня, наприклад С. Завдяки макромовам, таким як VBA, програмування вірусів ще більш спрощується.
Дуже часто програмісти цілеспрямовано розповсюджують в Internet свої витвори у вигляді інфікованих файлів або документів. Наприклад, вірус Melissa з'явився спочатку в групі новин alt.sex. Скоріше за все, автор будь-якого вірусу просто хоче переконатися як "добре" працює його витвір.
Чи існує покарання за створення вірусу? В Україні не існує. В Німеччині до відповіді може бути притягнутий тільки той, хто завдав безпосередньої шкоди своїм вірусом. В Швейцарії діє більш жорстке правило, наказується не тільки створення вірусу, але й його передача або розробка інструкцій.
Чи пишуть віруси антивірусні компанії? Для таких підозр немає жодних підстав. Більшість програмістів в цих компаніях достатньо різко відгукуються про створювачів вірусів.
Чи розпізнають антивірусні програми нові віруси?
Існує декілька способів розмноження вірусів. Постійно створюються нові віруси, про які раніше ніхто не міг і подумати. Тому евристичні програми, які відстежують типові вірусні стратегії є не панацеєю від усіх бід, а лише добрим додатком до програми-сканера.
Чи існують корисні віруси?
Ні. Правда, існують такі віруси, які, наприклад, полюють за іншими вірусами або стискають дані. Однак цих ефектів можна досягнути і за допомогою неінфікованих програм, без неконтрольованого їх поширення.
ІІ ДЕСЯТКА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНИХ
ВІРУСІВ
W97M/Melissa. Це найбільш відомий приклад, оскільки вірус виявився першим, що активно поширюється через Internet.
Explore-Zip (також він Zip-Explorer): Цей хробак поширюється через повідомлення електронної пошти. Він розповсюджується повільніше, ніж Melissa, однак може бути причиною більш значних ушкоджень, так як безповоротно видаляє файли.
W32/Ska-Happy99: Цей вірус відкриває на екрані монітора в Windows-вікні мультиплікаційний фрагмент з надписом "Щасливого Нового 1999 року!" Дія цього вірусу проявляється в імітації зміни тисячоліть з попередженням о так званій помилці Y2K.
W95/CIH: Перший вірус, який уражає BIOS-Setup і, тим самим виводить з дії комп'ютер. Крім того, переписується частина жорсткого диску, так що руйнується приблизно один мегабайт інформації, а решта вмісту жорсткого диску стає недоступним. Один різновид вірусу активізується 26 квітня, друга - 26 числа кожного місяця.
W97M/Class: Це спеціально розроблений для MS Word 97 макровірус.
W97M/Ethan: Цей макровірус вишукує і витісняє вірус Class. Правда, після цього комп'ютер все одно залишається зараженим, на цей раз вірусом Ethan.
XM/Laroux: Перший і тим не менше все ще широко розповсюджений макровірус MS Excel. Цей вірус не має руйнівних функцій.
WM/Concept: Це прародитель усіх макровірусів MS Word. Вперше з'явився літом 1995 року. На щастя, він не має руйнівних функцій.
Parity Boot: Давно відомий, і подібно Antiexe або Form, досить невинний Boot-вірус, що видає повідомлення "PARITY CHECK" і зупиняє комп'ютер, у результаті чого користувач може помилково пояснити це несправністю пристроїв ПК.
Stoned. Empire. Monkey: Boot-вірус, що так змінює Master-Boot жорсткого диска, що його можна безперешкодно видалити тільки за допомогою антивірусної програми (але не за допомогою FDISK/MBR), оскільки в противному випадку виникає загроза втрати даних.
?
III КОНЦЕПЦІЯ АНТИВІРУСНОГО ЗАХИСТУ
Антивірусний захист локальної мережі підприємства повинен будуватися комплексно, тобто складатися з двох значних компонентів - захисти серверів і брандмауерів і захисту кожної робочої станції. Всі компоненти повиннівзаємодіяти між собою.
Захист серверів будується за допомогою спеціальних серверних антивірусних засобів, захист робочих станцій повинен бути диференційований по ступені важливості інформації і зв'язку робочих станцій із зовнішнім світом. Для кожного робочого місця використовується власний підхід. Обов'язково потрібно встановлювати сканери, причому на

 
 

Цікаве

Загрузка...