WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Застосування комп"ютерів в промисловості і виробництві. - Реферат

Застосування комп"ютерів в промисловості і виробництві. - Реферат

ЗАСТОСУВАННЯ КОМП'ЮТЕРІВ
В ПРОМИСЛОВОСТІ
І ВИРОБНИЦТВІ
Стрімкий розвиток комп'ютерної техніки і її різноманітного програмного забезпечення - це одна з характерних прикмет сучасного періоду розвитку суспільства. Технології, основним компонентом яких є комп'ютер проникають практично в усі сфери людської діяльності. Те, що недавно вважалось фантастикою, тепер завдяки науково-технічного прогресу, особливо прогресу в області комп'ютерної технологій, стало реальністю.
Комп'ютерні технології застосовують у виробництві, промисловості, видавництвах і великих бібліотеках, у парламентах і міністерствах, у банках і на складах, у системах зв'язку і системах управління транспорту, у податкових інспекціях і у сфері розваг тощо. Тепер практично неможливо уявити сучасний офіс без повсякденного і широкого застосування комп'ютерних технологій. Комп'ютер став неодмінним атрибутом робочого місця працівників багатьох професій.
В цих умовах продовжує зростати попит на комп'ютерних спеціалістів, особливо на молодих спеціалістів високої кваліфікації. Великою популярністю користуються спеціалісти з комп'ютерної верстки та макетування, комп'ютерні художники і дизайнери, спеціалісти з банківських та бухгалтерських комп'ютерних систем, спеціалісти з комп'ютерних мереж та ряд інших.
Тепер, як і в 20-ті роки, йдеться про докорінне переозброєння всіх галузей народного господарства, їх інтенсифікацію. А нові технології - це успіх, завойований не кількістю, а вмінням. В них - мудра витонченість машин, які потребують мінімум енергії за найвищої продуктивності.
Нові технології - це економія матеріальних і трудових ресурсів. Під технологією розуміють необхідний для виготовлення продукції набір методів обробки, зміни властивостей і форми сировини, матеріалу або напівфабрикату.
Однак в промисловому виробництві свобода вибору неймовірно розширюється. Деталі автомобіля можна виготовляти методом лиття, штампування, пресування, токарної обробки. Тут не обійтися без суворого розрахунку і наукової організації праці.
Нові технології - життєва необхідність. Адже сьогодні чимало виробництв працює на межі можливостей знарядь і технологій. Йдеться про створення таких процесів, коли деталі, тканини, одягвиготовляються без різця, човника, голки інструментами, які виключають безпосередній механічний вплив, зате змінюють внутрішню структуру предмета праці. І з'являються в швейній промисловості ультразвукові установки для шиття тканин так званим безнитковим швом, немає голки і човника, бо немає нитки. Виробництво стає мало стадійним, а отже, економнішим, а виріб - якіснішим.
На залізниці з'являються поїзди, що полетять на магнітній хвилі зі швидкістю 500 км на годину. Тоді як традиційна система "колесо-рейка" обмежує її на 340 км на годину.
В нових технологіях використовуються нові види енергії - міжмолекулярних, внутрішньо молекулярних, атомних і субатомних зв'язків. А це означає, що на зміну механічним способам обробки приходять інші, засновані на властивостях лазерних і електронних променів, плазми, електричних розрядів. Так, промінь лазера свердлить отвори в алмазних філерах протягом 2 хвилин замість двох днів за традиційною технологією. Дедалі ширше застосування знаходить радіаційна технологія, заснована на використання корпускулярного (протони, електрони, іони) та електромагнітного (гамма-кванти, рентгенівське, синхротронне) випромінювання.
Авіаконструктор, створюючи новий лайнер, прагне зробити його легшим, але здатним підіймати більше вантажу, ніж його попередник. А ще - надійнішим, довговічнішим, економічнішим.
Нові технології повинні відповідати трьом вимогам: створенню принципово нових видів високоякісної продукції; оптимальному поєднанню технологічних процесів; мінімуму вкладених у виробництва коштів.
Щороку в нашій країні освоюється понад сто технологічних процесів. Однак серед них лише окремі є справді новими, тобто інтенсивними, які мають високу економічну ефективність, раціональну організацію.
Інформатика стала модною наукою - про неї багато пишуть, говорять, від неї багато чекають. Але мода швидко мине, а інформатика залишиться, ввійшовши в науково-технічний потенціал людства. Більше того, вона вже тепер є каталізатором науково-технічного прогресу.

 
 

Цікаве

Загрузка...