WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основні процедури системи Mathcad - Реферат

Основні процедури системи Mathcad - Реферат

точки відрізками ліній, результуюча крива буде більш гладкою.
Крім графіків у прямокутній системі координат, можна також будувати графіки у полярній системі координат (Ctrl+7 або команда "Polar Plot" в меню "Insert/Graph").
Щоб форматувати графік, двічі натисніть клавішу миші, вказавши на графік (або виконайте команду "Graph" в меню "Format...", а потім виберіть пункти "X-Y Plot" чи "Polar Plot"). З'явиться діалогове вікно форматування графіка, в якому ви можете задати найрізноманітніші його параметри. Проекспериментуйте з різними форматами вашого графіка.
Побудова графіка елементів вектора
Нижче наведено приклад вектора, що зветься "money_spent". Він утворений за допомогою команди "Matrix..." в меню "Insert" і має розмірність 8 1.
.
Щоб вивести на графік ці дані, треба, щоб на горизонтальній осі було:
(a) індекс для вектора "money_spent" або
(b) іншій вектор.
Для випадку (a) спочатку визначить індекс для вектора:
i:=0..7 (наберіть на клавіатурі i:0;7).
Утворіть графік, набираючи "@", а потім
money_spenti (наберіть на клавіатурі money_spent[i)
у мітці-заповнювачі на осі y та i у мітці-заповнювачі на осі x.
Ви побачите графік подібний наведеному нижче.
У випадку (b) визначимо інший вектор з іменем "day".
Визначимо індекс: i:=0..7 (i:0;7).
Утворимо графік, набираючи "@", а потім money_spenti (money_spent[i) у мітці-заповнювачі на осі y та dayi (day[i) у мітці-заповнювачі на осі x. Результуючий графік буде мати вигляд:
Якщо б ми внесли у мітки "money_spent" та "day", а не "money_spenti" та "dayi", Mathcad не міг би знати, які елементи вектора "money_spent" відповідають певним елементам вектора "day". У тій ситуації, що ми маємо, Mathcad знає, що "money_spent0" відповідає "day0", "money_spent1" - "day1" і т. д.
Побудова графіків функцій від елементів вектора
Mathcad може будувати графіки функцій, областю визначення яких є множина елементів вектора. Розглянемо приклад функції f(x):=x2.
Визначить цю функцію, набираючи на клавіатурі: f(x):x^2.
Визначить вектор, елементи якого будуть областю значень функції, що розглядається. Наберіть x:, потім [Ctrl]M, задайте кількість рядків (5) та стовпців (1) у діалоговому вікні "Insert Matrix" та натисніть кнопку "Insert". Нарешті, заповніть мітки шаблона вектора:
.
Визначить область зміни індексу: i:=0..4 (наберіть на клавіатурі i:0;4).
Наберіть на клавіатурі "@" та заповніть мітки величинами f(xi) та xi.
Результуючий графік буде мати вигляд:
Відміна від попереднього випадку полягає в тому, що тут значення функції обчислюються не у рівновіддалених точках, а у точках, розташованих, взагалі кажучи, як завгодно на горизонтальній осі.
Побудова графіків двох або більшої кількості функцій
Для порівняння поведінки двох або більшої кількості функцій має сенс побудувати їх графіки в одному і тому ж місці. Візьмемо, наприклад, функції sin(x) та cos(t) та побудуємо їх на одному графіку. Спочатку задамо самі функції та їх області визначення:
f(x):=sin(x) (наберіть на клавіатурі f(x):sin(x))
g(t):=cos(t) (наберіть на клавіатурі g(t):cos(t))
x:= 10, 9.9..10 (наберіть на клавіатурі x:= 10, 9.9..10)
t:= 2, 1.9..2 (наберіть на клавіатурі x:= 2, 1.9..2)
" Наберіть "@" у вільному місці.
" Заповніть середню мітку горизонтальної осі, набираючи x,t.
" Заповніть середню мітку вертикальної осі, набираючи f(x),g(t).
" Натисніть Enter.
Результуючий графік буде мати вигляд:
Як бачите, для побудови графіка більше однієї функції треба просто відділяти їх аргументи комами ",".
Форматування математичних виразів та тексту
Ви можете дуже легко модифікувати формати математичних виразів та тексту у робочому аркуші. Ви можете також встановити за умовчанням шрифти, їх розміри та стилі. Вказані атрибути виводяться на панелі форматування:
Якщо ви працювали з текстовими процесорами, то практично все на цій панелі вам знайомо.
У текстовій області виділіть фрагмент, який ви хочете форматувати по-іншому. Він буде виводитись на екран в оберненому кольорі. Тепер ви можете для виділеного фрагменту змінити шрифт, його розмір, накреслення (напівжирний, курсив, підкреслений тощо) за допомогою відповідних кнопок (див. на панель шрифтів).
Інші можливості форматування тексту доступні в меню "Format/Text...".
Відносно зміни шрифтів у математичних виразах зауважимо спочатку, що Mathcad відрізняє змінні (імена змінних і функцій) та константи (числа), і тому ви можете встановлювати різні шрифти для них. З цією метою вкажіть змінну або константу в математичній області та використайте панель шрифтів для відповідних змін.
Mathcad також дозволяє виділяти математичні вирази підвищеною яскравістю. Для цього вкажіть математичний вираз та виконайте команду "Properties/Highlight Region" в меню "Format".
Щоб вибрати інші кольори для заднього плану, тексту, математичних виразів вашого робочого аркуша, які встановлюються за умовчанням, виконайте команду "Color" в меню"Format".
Форматування результатів
Спочатку зробимо декілька важливих зауважень про те, як Mathcad форматує результат обчислень. Розглянемо приклад. Визначимо:
P:=5000 r:=.07 n:=365
Знайдемо: A(3)=6.168 103
Зауважте, що за умовчанням Mathcad подає результат в експоненціальній формі, якщо він перевищує за абсолютною величиною 1000; крім того за умовчанням після десяткової крапки (коми) виводиться 3 цифри. Припустимо, що за приведеною формулою ви підраховували гроші, а, отже, хочете вивести результат у звичайній формі з двома знаками після десяткової крапки. Щоб змінити формат результата, зробіть такі дії:
" Двічі натисніть на результат "A(3)=", або вкажіть на результат та виберіть команду "Number" в меню "Format". З'явиться діалогове вікно "Number Format".
" Змініть число у полі "Exponential Threshold" з 3 на 6.
" Змініть число у полі "Displayed Precision" з 3 на 2.
" Натисніть кнопку "OK".
Ви побачите: A(3)=6168.27 .
Зміни у форматі виведення результату, що зроблені вами, є локальними, тобто застосовані тільки до A(3). Якщо ви хочете змінити формат виведення результатів для всього документа, зробіть такі дії:
" Вкажіть на вільне місце документа.
" Виберіть команду "Number" в меню "Format".
" Змініть числа у відповідних полях.
" Натисніть кнопку "OK".
У діалоговому вікні "Number Format" ви також можете контролювати такі характеристики:
" Комплексну толерантність.
" Нульову толерантність.
" Основу числення - вісімкову, шістдесяткову, або десяткову - для цілих чисел.
Зауваження. Точність обчислень у Mathcad'і завжди максимально можлива і не залежить від значень параметрів виведення результатів.
Графіки, побудовані вами, також легко форматуються за допомогою відповідного діалогового вікна, що викликається подвійним натисканням на графіку. Спробуйте встановити різні формати на ваших графіках, а ми наведемо лише два приклади:
Використання одиниць вимірювання
Однією зі зручних можливостей Mathcad'а є те, що він слідкує за стандартними одиницями вимірювання під час розрахунків та конвертує одиниці вимірювання обчислених величин автоматично. Наприклад, ви можете визначити змінну через вбудовану одиницю "кілометр" просто помноживши відповідне їй число на "km". Давайте визначимо радіус та поверхню Землі:
r:=6370 km (наберіть на клавіатурі r: 6370 km)
A(r):=4 r2 (наберіть на клавіатурі A(r):4 p[Ctrl]g r^2)
Набравши на клавіатурі A(r)=, ви одержите результат:
A(r)=5099 1014 km2 .
Зауважте, що він отриманий у стандартних одиницях за умовчанням - в даному випадку у системі MKS.
Щоб побачити повний список вбудованих одиниць вимірювання у Mathcad'і, виконайте команду "Unit..." в меню "Insert". З цього ж списку ви можете вставити у потрібне місце вашого робочого аркуша будь-яку одиницю.

 
 

Цікаве

Загрузка...