WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальний огляд “Інтернет” - Курсова робота

Загальний огляд “Інтернет” - Курсова робота

знищення відстаней, можливість термінової відповіді, створення співтовариств по інтересах, а також, при бажанні, повна анонімність і створення легенди, тобто можливість "існувати" в іншій фізичній і моральній оболонці (хоча про користь останнього плюса зараз йде широка дискусія в суспільстві).
Можна констатувати факт, що система "Інтернет" є одночасно молодою за часовим аспектом і застарілою. Адже наукові розробки у сфері "Інтернет" та програмного забезпечення даної системи постійно тривають і з кожним днем мережа обновлюється. Усередині "Інтернету" постійно відбуваються зміни, внаслідок створення нових програм для кращого функціонування системи, для кращої пропускної здатності вузлів, ліній, серверів та швидкості передачі інформації. Саме тому систему можна назвати молодою - вона вдосконалюється і оновлюється кожного дня і кожної години.
В даний час в "Інтернеті" відбувається період підйому, багато в чому завдяки активній підтримці з боку урядів європейських країн і США. США, будучи засновником мережі, виділяє найбільше грошей у світі (понад 2 мільйони доларів) на створення нової мережної інфраструктури. Дослідження в області мережних комунікацій фінансуються також урядами Великобританії, Швеції, Фінляндії, Німеччини.
Однак, державне фінансування - лише невелика частина засобів, що надходять, тому що мережа стає усе більш "комерційнішою" (80-90% засобів надходить із приватного сектора). Це свідчить тільки про одне - про постійну еволюцію "Інтернету".
Взагалі для функціонування "Інтернет" потребує наявності новітніх досягнень НТР. Його поширення та формування в сучасних умовах визначається деякими показниками: ступенем комп'ютеризації країни; рівнем телефонізації країни; розвиненістю, якістю і величиною тарифів систем електрозв'язку країни; наявністю в країні досить великої кількості загальнодоступних баз даних, різних довідкових служб і т.д. Також поширення "Інтернету" залежить від наявності потрібної кількості "провайдерів" у країні та помірних тарифів за користування мережею.
У регіональному зрізі система "Інтернет" розміщена досить не рівномірно. Ведучі позиції зайняли економічно розвинуті країни, зокрема США, Зх. Європа, Японія. В даний час близько 60% користувачів"Інтернету" живе в США, 21% у Європі і 6% - у Японії.
Різна інтенсивність звернень жителів регіонів до "Інтернету" пояснюється багатьма причинами. Головна з них - істотні розходження між державами по показниках, що визначає можливості і прагнення використовувати світовий, інформаційний простір. Наступні причини, відсутність потрібної кількості сильних "провайдерів", хостів, якісного зв'язку, забезпеченості комп'ютерами і т.д. і т.п.. Усе це гальмує розвиток "Інтернету" у світі.
Кількість українських користувачів "Інтернету" досить не значна у світових масштабах. Це зумовлюється насамперед тривалою економічною і політичною нестабільністю, високою тарифікацією на підключення до "Інтернету" та користування ним, відсутністю стабільного якісного високопрохідного зв'язку тощо.
Проте UA-net робить все-таки деякі кроки назустріч "Інтернету". За фінансової підтримки американців у країні, зокрема в Києві, створюються "наші" веб-сайти, інтернет-версії газет і часописів, інформ-агенств тощо. А також, за рахунок власних коштів, створюються інтернет-портали в кожному обласному центрі.
Нарешті українці можуть "вилізти" з Рунету і знайти багато корисної та необхідної інформації на вітчизняних сайтах. Ще й до того ж за підтримки ПРООН і Світового банку в Україні почали створювати проект "Україна: глобальний розвиток за допомогою "Інтернету". Побачимо, що з цього вийде, а поки-що треба прислухатися до порад американців на рахунок української мережі, оскільки вони вкладають в неї значні кошти і покладають великі надії стосовно її розвитку
Слід зауважити, що на даному етапі свого розвитку система "Інтернет" має досить багато недоліків і внаслідок цього виникає величезна кількість невирішених проблем: викрадення тисяч чи мільйонів доларів хакерами; ламання програм та сайтів кракерами; виведення з ладу величезних кількостей комп'ютерів; віруси, що також завдають шкоди комп'ютерам; відсутність цензури і цей список можна було б ще довго продовжувати. Все це завдає моральної, а інколи і фізичної шкоди людям. Через "Інтернет" в США можна без будь-яких проблем придбати вогнепальну зброю, і ми добре пам'ятаємо про вбивства дітей в американських школах саме з такої зброї. Не кажучи вже про порносайти та різні збочення (досить непристойні та аморальні фотографії і відео), яких в "Інтернеті", як говориться, на кожному кроці.
Та з недоліками, чи без них, "Інтернет" прогресує і вчені предбачають йому велике майбутнє. Адже крім недоліків мережа має досить багато позитивних сторін, які значно поліпшують життя людей у всьому світі
Але не даремно систему "Інтернет" називають "всесвітньою павутиною", вона обплутує нас із кожним днем все більше і більше. Необачні ризикують упійматися серйозно і надовго, перетворившись на абсолютно віртуальних особистостей, що виходять із мережі тільки для задоволення природних потреб (навіть про сон мова не йде). Наступає тисячоліття інформації, і головна проблема - не заплутатись остаточно і зуміти відокремити зерно від полови.
ЛІТЕРАТУРА
1. Булгаков В.Б. Золотой век бесплатного "Интернета". // Комп&ньоН. - 1999. - №11 (111) 15березня - 19 березня. - 24 с.
2. Гордієнко Г.В. Входження України у всесвітню систему інформації. // Нова політика. - 1999 р. - №5 - С. 64-67.
3. Демінський С.О. Гроші в Мережі. // Політика і культура. - 2001. - №5 (88) / 13-19 лютого. - С. 34-36.
4. Демонополізація "Інтернету". // Молода дипломатія. - 2000. - №4 (18). - 17 с.
5. Інформаційна тривога. // Пробудись. - 1998. - 8 січня. - С. 3-12.
6. Кушніренко А.Г., Леонов А.Г., Кузьменко М.А. та інші. Информационные и комуникационные технологии в образовании. // Информатика и образование. - 1998. - №5. - С. 85-92.
7. Мелешко К.Б. "Інтернет" ворота в Україну. // Політика і культура. - 2001 р. - №1 (84) / 16-21 січня. - С. 30-32.
8. Новые информационные технологии. - М.: Дрофа. - 1999. - С. 48-67.
9. Сек А.А. Журналістика тікає в "Інтернет" // Україна молода. - 2000. - 20 жовтня. - 4 с.
10. Сталенко С.М. UA-нет напередодні мережевого буму. // Політика і культура. - 2001. - №5 (88) / 13-19 лютого. - С. 34-36.
11. Тимченко О.Л. Ну, комп'ютере ти даєш! // Україна молода. - 1999. - 23 червня. - 5 с.
12. Чубукова О.Д. Інформаційний вибух!.. Інформаційний голод. // Віче /2 (95) 2000. - С. 133-137.
13. Що таке "Інтернет"? // Пробудись. - 1997. - 22 липня. - С. 3-13.
14. www.odci.gov/cia
15. www.yahoo.ru
16. www.uaportal.com
17. www.referats.ru
18. www.compromat.ru

 
 

Цікаве

Загрузка...