WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальний огляд “Інтернет” - Курсова робота

Загальний огляд “Інтернет” - Курсова робота

телекомунікації.
6 вересня 1996 року атаці піддався сервер компанії PANIX, що є одним з найбільших провайдерів "Інтернет". У результаті атаки компанія кілька днів не могла надавати послуги своїм абонентам.
У жовтні 1996 року на сервері ЦРУ замість "Ласкаво просимо до центрального розвідувального управління" з'явився заголовок "Ласкаво просимо до центрального управління тупих" і непристойні тексти.
5 листопада 1996 року був атакований WWW-сервер газети Нью-Йорк Таймс, у результаті чого було практично неможливо стежити за ходом президентських виборів.
У листопаду 1996 року румунські кракери замінили на WWW-сервері уряду портрет президента Іллієску на портрет його суперника Константинеску.
5 березня 1997 року зламаний сервер NASA у Центрі керування космічними польотами Годдарда. Кракери розмістили на сторінках сервера своє звертання, у якому засуджувалася комерціалізація "Інтернет" і виражався протест проти судового переслідування знаменитих зломщиків Кевіна Мітніка і Еда Каммінгса. У звертанні містилася погроза атаки на "корпоративну Америку".
20 березня був розкритий сервер Сенфорда Уоллейса - президента рекламної фірми "Cyber Promotions". Кракери помістили в UseNet копію викраденого файлу паролів, що містить зашифровані паролі, імена і телефони клієнтів фірми. [14].
Хоча по чисельності користувачів "Інтернет" країн СНД сильно поступається США, але число порушень безпеки також збільшуються. Ось кілька останніх випадків:
27 жовтня 1996 року російськими кракерами був зламаний сервер компанії РОСНЕТ, серед клієнтів якої Центральний банк РФ, Ощадбанк Росії, Торгово-Промислова Палата, Державний Митний Комітет РФ і багато ін.
22 листопада 1996 року в Білорусії на Web-вузлі опозиції, що представляли незалежні новини з різних країн і регіонів, була стерта вся інформація.
Численні спроби здійснити шахрайські операції з кредитними картками змусили компанію "America OnLine" 14 грудня 1996 року закрити користувачам з Росії доступ до своїх служб. [14].
Цей список може бути продовжений. Практично кожен день приносить усе нові звістки про порушення безпеки в різних районах світу. Але сумний досвід жертв кракерів, на жаль, не учить інших.
На рахунок комп'ютерної злочинності слід також навести одну цитату доктора Фредеріка Б. Когена, з його книги "Захист і безпеку на інформаційній супермагістралі" (англ.): "За підрахунками ФБР [Федерального бюро розслідувань], через комп'ютерну злочинність щороку втрачається аж 5 мільярдів доларів США. Як не дивно, але це лише верхівка айсберга. Слабкі місця інформаційних мереж використовують, аби брати верх у переговорах, руйнувати репутацію інших, вигравати військові конфлікти та навіть для того, щоб чинити вбивства". [14].
У чому ж причина того, що порушники проникають у чужі машини? Спробуємо коротко перелічити основні причини уразливості хостів мережі:
відкритість системи, вільний доступ до інформації з організації мережної взаємодії, протоколам і механізмам захисту;
наявність помилок у програмному забезпеченні, операційних систем і утилітах, що відкрито публікуються в мережі;
різнорідність використовуваних версій програмного забезпечення й операційних систем;
складність організації захисту міжмережної взаємодії;
помилки конфігурації систем і засобів захисту;
неправильне чи помилкове адміністрування систем;
несвоєчасне відстеження і виконання рекомендацій фахівців із захисту й аналізу випадків вторгнення для ліквідації лазівок і помилок у програмному забезпеченні;
"економія" на засобах і системах забезпечення чи безпеки, ігнорування їх;
умовчання про випадки порушення безпеки свого хоста чи мережі.
Важко не погодитися з автором голосного документального роману "The Hacker Crackdown" Брюсом Стерлінгом (Bruce Sterling), що сказав: "Інтернет" - криве дзеркало суспільства, що побудувало його. "Інтернет" стане кращим, коли кращим стане суспільство". [14].
Також існує ряд невирішених проблем у функціонуванні такої складної системи, як "Інтернет". Одна з них - технічна, котра визначає майбутній розвиток "Інтернету". При великому її добовому чи сезонному перевантаженні знижується якість інформації у споживача. Це виявляється в сильному падінні швидкості передачі інформації на лініях зв'язку. У результаті цілий ряд видів інформації (графічної, відеосюжети) узагалі не може пройти по каналах. Передача ж великих масивів текстової інформації розтягується на тривалий час. Це обумовлює відповідно і більш високу плату споживача за послуги "Інтернету".
Проблеми неякісного прийому і передачі інформації створюють лінії магістрального, місцевого зв'язку, що мають різну пропускну здатність. Місцеві телефонні лінії, до яких підключають персональний комп'ютер, пропускають до 33 Кбт/с. Самі звичайні швидкості на "Інтернету" 64 - 128 Кбт/с. Поганий технічний стан місцевих ліній, комутаторів ще більше знижує їхню пропускну здатність. Навіть застосування могутніх модемів не завжди компенсує недоліки ліній. Сучасні електронні технологій дозволяють, пропускати через модеми і комп'ютери інформацію зі швидкістю в десятки Мбт/с. Тільки такі швидкості можуть забезпечити самий високоякісний прийом інформації будь-якого виду. Ними можуть стати лінії кабельного телебачення, нові, більш дешеві види волокно-оптичного кабелю. [17].
Також є проблеми, що виникають як наслідок існування системи "Інтернет" у світі. Засоби масової інформації недавно повідомляли, що деякі педофіли підключалися до інтерактивних chat-обговорень груп молодих людей. Видаючи себе за дітей, дорослі виманювали імена й адреси в довірливих дітей та юнаків.
Національний центр дітей, які пропали або яких експлуатують (NСМЕС), документально підтвердив кілька таких випадків. Наприклад, у 1996 році поліція знайшла двох дівчаток з Південної Кароліни (США) віком 13 і 15 років, які пропали на цілий тиждень. Вони поїхали в інший штат з 18-річним хлопцем, з яким познайомилися в "Інтернеті". Також було звинувачено 35-літнього чоловіка в тому, що він звабив 14-річного хлопця до незаконних статевих зносин, коли його батьків не було вдома. Обидва випадки почалися діалогом у chat-кімнаті "Інтернету". Ще інший дорослий чоловік признався, що мав статеві зносини з 14-літньою дівчиною. Вона користувалася комп'ютером свого батька, щоб спілкуватися з підлітками через інтерактивну дошку оголошень. Однак більшість із цих систем не дуже надійні і їх можна перехитрити різними способами. [18].
Що ж стосується недавніх проявів хакерства, то слід навести приклади, які були опубліковані саме в "Інтернеті".
По твердженнях ФБР, опублікованим на сайті ВВС, російські й українські хакери викрали більш мільйона номерів кредитних карток, у результаті одноразового злому.
Хакери одержали мережний доступ до компаній, що займається так званою е-комерцією і

 
 

Цікаве

Загрузка...