WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Загальний огляд “Інтернет” - Курсова робота

Загальний огляд “Інтернет” - Курсова робота

Загальний огляд "Інтернет"
(КУРСОВА РОБОТА)
.
Зміст
ВСТУП
1. Структура системи "Інтернет" як джерело найрізноманітнішої інформації та її функції …………………………………………………………………… 5
2. Історія виникнення й розвитку інформаційної системи "Інтернет" .…….. 17
3. Умови і фактори розвитку і поширення комп'ютерної системи "Інтернет"
у сучасних умовах ……………………………………….……...…………... 24
4. Аналіз розвитку й поширення системи "Інтернет" у регіональному
зрізі …………………………………………………………...……………… 27
5. Особливості поширення мережі "Інтернет" в Україні ……...…………….. 32
6. Проблеми і перспективи розвитку системи "Інтернет" ……...…………… 42
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА
Вступ
На початку 90-х про "Інтернет" говорили досить мало, особливо у нашій країні. Сьогодні ж практично не обходиться без постійного згадування про це наукове відкриття останньої чверті XX століття в таких засобах масової інформації як газети, радіо і телебачення.
"Інтернет" - глобальна комп'ютерна мережа, що охоплює увесь світ. Сьогодні вона, має близько 15 мільйонів абонентів у більш ніж 150 країнах світу. Щомісяця розмір мережі збільшується на 7-10%. "Iнтернет" утворив як би ядро, що забезпечує зв'язок різних інформаційних мереж, що належать різним установам в усьому світі, одна з одною.
"Інтернет", що служив колись винятково дослідницьким і навчальним групам, чиї інтереси простиралися лише до доступу до суперкомп'ютерів, стає усе більш популярним у світі, особливо у світі інформації.
Відбувається це з кількох причин. По-перше, "Інтернет" міцно ввійшов у життя багатьох людей; по-друге, він не тільки претендує, але вже зайняв визначне місце серед традиційних ЗМІ. І очевидно, з огляду на дуже швидкий прогрес наукової думки в наш час, у найближче десятиліття, можливо у двадцятиліття, займе головне місце серед традиційних джерел інформації.
На сьогоднішній день "Інтернет" включає і відображає майже всі сфери життя суспільства. Він значною мірою впливає на економічне, політичне і культурне життя як однієї країни, так і світу вцілому.
Виходячи із актуальності цього феномену під назвою "Інтернет", ми вибрали об'єктом курсової роботи саме систему "Інтернет", її структуру та зміст.
Предметом дослідження є відмінності поширення системи "Інтернет" в різних регіонах, її функції та умови розвитку.
Мета дослідження: розглянути структуру та географію світової комп'ютерно-інформаційної системи "Інтернет".
Виходячи з мети, були поставлені наступні завдання:
1. встановити суть поняття система "Інтернет", її структуру, та види;
2. розглянути й охарактеризувати основні чинники виникнення й розвитку інформаційної системи "Інтернет";
3. дослідити умови і фактори поширення "Інтернету" в сучасних умовах;
4. проаналізувати рівень розвитку системи "Інтернет" в регіональному зрізі;
5. показати особливості поширення мережі "Інтернет" в Україні;
6. виявити основні проблеми і перспективи розвитку комп'ютерно-інформаційної системи "Інтернет".
В процесі написання курсової роботи були використані праці як вітчизняних, так і зарубіжних науковців, зокрема таких як: Гордієнко Г.В., Демінський С.О., Булгаков В.Б., Мелешко К.Б., Кушніренко А.Г., Леонов А.Г., Кузьменко М.А., Сек А.А., Сталенко С.М., Тимченко О.Л., Чубукова О.Д., а також матеріали з мережі "Інтернет" - www.referats.ru, www.uaportal.com, www.odsi.gov та інші.
Були застосовані такі методи дослідження: порівняльний, літературний, статистичний, описовий, історичний та ін.
Матеріали курсової роботи можуть бути використані в ході проведення семінарських і практичних занять із міжнародних економічних відносин та ін.
1. Структура системи "Інтернет" як джерело найрізноманітнішої
інформації та її функції
"Інтернет" уже досить давно і реально використовується як всесвітнє і всеохоплююче інформаційне середовище, на базі якого невдовзі формуватимуться практично всі ділові відносини: від систем роздрібної торгівлі до корпоративних розподілених мереж транснаціональних компаній.
"Інтернет" змусив поглянути і на бізнес як на глобальний процес. Сьогодні електронна комерція (ЕК) розглядається як засіб, який надає всім рівні можливості з допомогою "Інтернету" брати участь у "процесі комуніціювання без кордонів" і змінювати структури своїх ділових відносин у глобальному масштабі. [11].
Форма "бізнес - адміністрація" охоплює усі види і типи зв'язків між приватними компаніями й урядовими організаціями. Наприклад, у США всі деталі майбутніх урядових закупівель не є секретом і розголошені по всьому "Інтернеті". Компанії можуть відповісти на ці пропозиції знову-таки через "Інтернет". У даний час цей клас ЕК швидко стає на ноги, оскільки, приміром, у США сам уряд зацікавлений у зростанні обізнаності серед компаній про плани своїх закупівель і тому в збільшенні обсягів торгівлі за посередництва ЕК, що розглядається як засіб боротьби з неминучою корупцією при проведенні державних тендерів. Урядові та адміністративні органи в США йдуть навіть на ті, щоб у найближчі роки з допомогою методів і засобів ЕК збирати податки: приміром, на додану вартість (видів, яких у США предостатньо), а також корпоративні податки.
Прикладом "бізнес-бізнес" може бути компанія, яка використовує мережу "Інтернет" для організації замовлень від постачальників, ведення рахунків і здійснення платежів. Цей тип знайшов підтримку у відповідних міжнародних організаційно-правових угодах, зокрема у питаннях захисту інформації. Дуже скоро компанії зрозуміють, що експлуатація ЕК для них - не лише радикальна зміна присутності на ринку і в обслуговуванні своїх клієнтів, а й потенційна можливість перевизначати ринок або ж створювати абсолютно нові ринки. [3]
ЕК дозволяє постачальникам поліпшити конкурентноздатність, стаючи "ближче до клієнта". Багато які компанії використовують ЕК для здійснення "перед -" і "післяпродажного" обслуговування (транзакційного), а також для "перехоплення" клієнта з допомогою збільшення швидкості реакції на запити клієнта. З допомогою ЕК постачальники отримають можливість накопичувати детальну інформацію стосовно потреб кожного індивідуального клієнта і автоматично адаптувати вироби і послуги до їхніх індивідуальних потреб. Це призводить до ефекту "налаштованих" товарів (costumized products), тобто створення товарів і послуг, які максимально відповідали б "дивацтвам" покупця порівняно з товарами масового ринку. ЕК часто дозволяє різко скоротити, а інколи й узагалі усунути зайві, але традиційні ланки у постачанні товарів чи при наданні послуг. Є багато прикладів, коли товари були відправлені просто від виробника до споживача, уникаючи традиційних проміжних пунктів, гурту і роздрібу, що особливо впадає в очі при наданні послуг, коли будь-які проміжні ланки усуваються повністю: індустрія розваг, відео, музика, візуальні журнали і

 
 

Цікаве

Загрузка...