WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Редактор формул - Реферат

Редактор формул - Реферат

та, утримуючи натиснутою кнопку миші, перемістіть його по області. Якщо потрібний вираз частково знаходиться за межами вікна, установіть курсор на край вікна. Для збільшення виділеного фрагменту натискайте клавіші зі стрілками, утримуючи натиснутою клавішу SHIFT
Виділення символу в шаблоні Натисніть клавішу CTRL. Коли покажчик перетвориться в стрілку, виділіть потрібний символ
Виділення умісту поля Установіть покажчик усередині поля та двічі натисніть кнопку миші
Виділення матриці Натисніть кнопку миші та перемістіть покажчик по потрібній матриці
Виділення цілої формули Виберіть команду "Выделить все" у меню "Правка" або установіть покажчик усередині головного поля та двічі натисніть кнопку миші
Введення тексту в формулу
Для написання коротких нематематичних фраз типу "для всіх" у виразі вигляду
|xn x0|< для всіх n N
використовуйте режим стилю "Текст". В цьому режимі символи алфавіту відформатовані як звичайний текст і можна використовувати клавішу ПРОПУСК для утворення інтервалів між словами.
1. Установіть курсор туди, звідки слід почати введення тексту.
2. Виконайте одну з наступних дій:
" Виберіть команду "Текст" у меню "Стиль".
" Натисніть клавіші CTRL+SHIFT+E.
3. Введіть текст.
4. Для повернення до стилю "Математичний" виконайте одну з таких дій:
" Виберіть команду "Математический" у меню "Стиль".
" Натисніть клавіші CTRL+SHIFT+=.
Застосування стилів та шрифтів у формулах
Визначення стилів в редакторі формул
Стилі в редакторі формул можна визначати у будь-який потрібний спосіб, але, мабуть, має рацію притримуватися узгодження типів, який прийнятий в математичних публікаціях. Для багатьох стилів підходить шрифт, що використовується для основного тексту документа, це так званий основний шрифт.
"Математический". Цей стиль не містить визначення шрифту та накреслення символів. При роботі з цим стилем використовується спеціальний алгоритм для розпізнавання імен математичних функцій, наприклад, sin, log або exp. Іменам функцій присвоюється стиль "Функция", а решті літерам - стиль "Переменная".
"Текст". Цей стиль використовується, коли немає необхідності розпізнавати серед слів, що вводяться, імена функцій, змінні, вектори, матриці та інші математичні елементи. Для утворення інтервалів між словами, що мають стиль "Текст", використовується клавіша ПРОПУСК. Має сенс придати стилю "Текст" шрифт, що співпадає з основним шрифтом документа, і таке ж саме накреслення.
"Функция". Цей стиль використовується для написання абревіатур стандартних математичних функцій, наприклад, sin та log. Має сенс придати стилю "Текст" шрифт, що співпадає з основним шрифтом документа, і таке ж саме накреслення.
"Переменная". Цей стиль використовується для символів, що позначають змінні та константи. Має сенс придати стилю "Переменная" шрифт, що співпадає з основним шрифтом документа, та має курсивне накреслення.
"Греческие буквы (строчные)". Цей стиль використовується для написання малих грецьких літер. Для цього застосовується шрифт Symbol, звичайно з курсивним накресленням.
"Греческие буквы (прописные)". Цей стиль використовується для написання великих грецьких літер. Звичайно для цього застосовується шрифт Symbol.
"Символ". Цей стиль використовується для математичних операторів типу + або =, для символів суми, інтеграла та інших спеціальних символів. При застосуванні редактора формул необхідно, щоб цьому стилю був присвоєний шрифт Symbol.
"Матрица-вектор". Цей стиль використовується для символів, що позначають матриці або вектори. Для цього стилю можна застосовувати шрифт, що співпадає з шрифтом стилю "Переменная", та має напівжирне накреслення.
"Число". Цей стиль застосовується до цифр від 0 до 9. Це присвоєння робиться автоматично, тобто цей стиль не можна присвоїти виділеному фрагменту. Для чисел використовується шрифт стилю "Переменная" без напівжирного або курсивного накреслення.
Застосування різних стилів до тексту у формулі
1. Виділіть текст, до якого слід застосувати стиль, або встановіть курсор у те місце, з якого слід почати введення тексту, що має нове форматування.
2. Виберіть ім'я потрібного стилю у меню "Стиль" або натисніть одне з поданих нижче сполучень клавіш.
Стиль, що застосовується Сполучення клавіш
Математичний CTRL+SHIFT+=
Текст CTRL+SHIFT+E
Функція CTRL+SHIFT+F
Змінна CTRL+SHIFT+I
Грецький CTRL+SHIFT+G
Матриця-вектор CTRL+SHIFT+B
Примітка. При виборі стилю "Грецький" використовуються як великі, так і малі грецькі літери в залежності від регістру символів, що вводяться.
Застосування іншого стилю тільки до наступного символу у формулі
Для застосування до одного наступного символу стилю "Греческий" або "Матрица-вектор" та повернення після цього до початкового стилю можна використовувати спеціальні сполучення клавіш. Наприклад, якщо треба ввести одну грецьку літеру (таку як , стиль "Греческий", літера b нижнього регістру), а потім продовжити введення символів, що мають стиль "Математический", натисніть клавіші CTRL+G, b.
Натисніть одне з наступних сполучень клавіш:
Стиль, що застосовується Сполучення клавіш
Грецький CTRL+G
Матриця-вектор CTRL+B
Застосування форматування, що не входить у жодний зі стилів редактора формул
Існує можливість застосовувати форматування символів та шрифтів, не присвоєних жодному стилю редактора формул. З цією метою зробіть наступні дії:
1. Виділіть текст, який слід відформатувати.
2. Виберіть команду "Другой" у меню "Стиль".
3. Виберіть потрібний шрифт зі списку "Шрифт". Для придання тексту курсивного або напівжирного накреслення встановіть прапорець "Курсив" або "Полужирный" у групі "Начертание".
4. Натисніть кнопку "OK".
Зміна стилю редактора формул
Щоб змінити стиль зробіть наступні дії.
1. Виберіть команду "Определить" у меню "Стиль".
2. Установіть покажчик на стрілку праворуч від стилю, який слід перевизначити, та натисніть кнопку миші. Зі списку виберіть потрібне ім'я шрифту. Список шрифтів можна прокручувати.
3. Для придання шрифту курсивного або напівжирного накреслення встановітьпрапорець "Курсив" або "Полужирный" відповідно. Для видалення спеціального накреслення зніміть відповідний прапорець.
Зміна розмірів елементів формул
Розміри елементів формули
В редакторі формул розмір символу залежить від його функції в формулі, наприклад, від того, чи є символ нижнім індексом або символом експоненти.
Кожному полю в формулі відповідає деякий розмір. При введенні в поле символу він приймає розмір поля. При вставці в шаблон поля іншого шаблону розмір тексту нового шаблону залежить від розміру тексту в полі, в яке був вставлений шаблон.
Стандартні типи розмірів елементів формули
Кожному символу присвоєний один із п'яти типів розміру.
"Обычный". Присвоюється звичайним символам у більшості полів.
"Крупный индекс". Використовується для верхніх та нижніх індексів, які відносяться до символів звичайного розміру. Також використовується для границь в інтегралах, сумах та інших шаблонах.
"Мелкий индекс". Використовується для верхніх та нижніх індексів, які відносяться до символів розміру великого (крупного) індексу та в інших ситуаціях, коли необхідний другий рівень зменшення розміру.
"Крупный символ". Використовується для символів, що є частинами шаблонів інтегралів, сум, добутків і т. д.
"Мелкий символ". Використовується для символів шаблонів в полях розміру великого індексу.
Використання стандартних типів розмірів для оформлення елементів формули
Розмір символу в формулі можна змінити на будь-який із стандартних розмірів або присвоїти символу,

 
 

Цікаве

Загрузка...