WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Огляд програми Google Earth - Реферат

Огляд програми Google Earth - Реферат

відповідність прийнятим правилам (північ зверху).
І не гаючи часу, звірившись з атласом, роблю подвійне клацання в більш-менш визначеному місці. Як наслідок починаємо наближатись до поверхні Землі. Десь на висоті біля 160 миль ( висоту можна бачити в напівпрозорому інфорядку над панеллю управління , а коли нема то задіяти: ViewStatus Bar. В майбутньому "милі/фути" поміняємо на "км/м" в ToolsOptions…VievElevation) так от на висоті біля 160 миль слід зависнути, тут вже Google Earth робить детальнішу топоприв'язку і на знімках з'являються надписи областей, великих міст. Більш точно висоту зручно встановлювати ґудзиками зуму . Той хто володіє даними широти і довготи місцевості може полегшити пошук накладанням
координатної сітки: View LatLon Grid (Cntr+L). Здійснивши прив'язку (візуальну) рухаюсь в потрібному напрямку неспішно, даючи можливість Google Earth підгрузити дані по новому місцеположенню. Знижаю висоту . Таким чином десь 16500 футів(5км) над поверхнею Землі швидко знаходжу обриси свого 9-ти поверхового 4-рьох під'їзного будинку. Дістаю топокілометрівку звіряючись по ній зсуваюсь в потрібний район, очікую 100 відсоткової підгрузки даних з інтернету (параметр Streaming напівпрозорого рядку) і порівнюю. Ліс що нас цікавить тут, розвилка тут (2),край поля тут (1). Ага, оцей синенький клаптик мабуть те що шукаю.
Збільшую, ура! Все сходиться і ліс є, і озеро. Виходимо з Інтернету, а то по копійці вся зарплата в світову павутину зіллється .Дальше навігація проходить по локальним даним з кешу. Насамперед забиваємо цвяшок (маркуємо місце) щоб полегшити пошук в майбутньому. Для цього тиснемо на гарячий гудзик або розгортаємо меню Add і вибираємо Placemark (Ctrl+L). Відкривається віконце Google Earth - New Placemark , пересуваємо мишею кнопку що з'явилась на знімку у жовтому блимаючому обрамлені в необхідне місце.
У графі Name вікна Google Earth - New Placemark вписуємо назву "оз. Ікринка", в графі Description можемо занотувати координати нашого місця, які показані в параметр Pointer напівпрозорого інформаційного рядка, чи довільний інший текст. В Create in вибираємо папку із наявних (у нашому випадку My Places ) чи створюємо нову (New Folder). Тиснемо OK. Продвинуті опції цього вікна розглянемо пізніше. Для гарантії зберігаємо це все шляхом FileSave as…
Вирізати, редагувати, копіювати цьвяшок можна навівши на нього курсор і активувавши правою клавішею мишки відповідне меню, чи аналогічними діями у вікні Places. А тепер можемо по експериментувати, перемістіться на південний полюс . У вікні Places зробіть "W клацц" на вашому місці і спостерігайте за ефектом. Ну і щоб цвяшок нам не заважав на космічних знімках, заберіть галочку у відповідному місці вікна Places . Якщо ж у вас вікно Places відсутнє то його активуємо в Tools Places . Цікаво яку віддаль прийдеться подолати від зупинки до місця відпочинку? Щоб вирахувати її задіємо функцію Measure в меню Tools. Виберемо вкладку Path а на ній Kilometers. Нанесемо мишкою, фіксуючи лівою кнопкою репери (помилково виставлений репер(и) відміняємо правою кнопкою), потрібний курс. При цьому відповідне значення шляху відзначаємо по параметру Length. В моєму випадку від висадки до місця відпочинку прийдеться пройти 3км 760м. Зовсім мізер. До лісу тьопати 2 км 850, ну що ж перевіримо на практиці.
За допомогою цієї корисної фішки оцінимо також розміри озерця. Стираємо напрацьоване Clear Path. Переходимо на вкладку Line, зумуємо фото зображення озерця і заміряємо, попередньо вибравши розмірність Meters (метри).
126х135 нормальна водойма, Відпочивати йдемо з надувним човном.
Попередні результати.
Бабка Здобич Канатоходець
Після дощу Озеро, ранок
2.
Soft грамотний, толковий і потрібний. Сервіс і функції Google Earth корисні, подекуди просто необхідні при підготовці маршрутів.
3.
Пошукова база по Україні куца, надіюсь явище тимчасове.
Панель управління
Після чудово проведеного Weekend_у самий раз визначитись з ґудзиками панелі навігації, поділимо їх умовно на чотири групи.
Якщо з першими трьома групами більш менш ясно то з четвертою не зовсім. Але саме четверта група власне створює ефект тривимірності (3D). Для проби попробуємо відшукати населений пункт Колочава з координатами 48? 26? N та 23? 41? E . підєднавшись до Інтернету і наклавши координатну сітку як описувалось вище шукаємо Колочаву. З висоти 10 миль і вище назва повинна з'явитись на фотомапі. В ViewCompass задіємо для зручності індикаторне зображення компасу.
1. Зумування, див. вище 2. Навігація Пн,Пд.,Зх,Сх 3. Поворот і нормування по азимуту 4. Зміна кута зору і нормування
Дальше тиснемо на і бачимо як кут зору на Землю міняється з перпендикулярного на гострий, з'являється горизонт і зорі над ним (чи атмосфера при відповідних уставках) пробуємо ґудзиками третьої групи на панелі управління розвернутись в бік моря. Коли все заплутується
то кут нормуємо ґудзиком а азимут . Результат можна зберегти у вигляді картинки Ctrl+S або шляхом FileSave Image. Не забудьте попередньо зняти сітку координат там же ховаємо напівпрозорий інфорядок Status Bar . Для ще більшого обзору в меню Tools відключаємо вікна Layers, Places та опцію пошуку Search. За бажанням тут відміняється панель навігації разом з додатками. Усі ці , таким чином сховані, кнопки просто дублюють функції миші, для перевірки попробуйте втиснути коліщатко миші і порухати нею вверх-вниз-вліво вправо.
Таким чином ми ознайомились з основними прийомами роботи з Google Earth. На цьому мабуть і завершимо першу частину.
Література
При написанні реферату використано сайт http://www.karpaty.com.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...